Strona Główna - PTTK 'Ziemi Babiogórskiej' - oddział w suchej beskidzkiej

Wycieczka na Powiśle Dąbrowskie

dodano: 14.10.2011

PTTK Oddział "Ziemi Babiogórskiej" w Suchej Beskidzkiej zaprasza na kolejną wycieczkę z cyklu "Poznajemy Małopolskę". Wycieczka odbędzie się w sobotę, 19 listopada 2011 r. Tym razem będziemy zwiedzać rzadko odwiedzaną część Małopolski, jaką jest tzw. Powiśle Dąbrowskie, obszar położony na północ od Tarnowa, po południowej stronie Wisły. Obejrzymy m.in. Zalipie, wieś słynną na całą Polskę z barwnie malowanych zabudowań, zwiedzimy szlachecki dwór w Dołędze, odwiedzimy także sanktuarium bł. Karoliny Kózkówny w Zabawie oraz centrum regionu - Dąbrowę Tarnowską.
Zalipie
Koszt wycieczki wynosi 80 zł (w tym ceny biletów do zwiedzanych obiektów).

Wyjazd z parkingu przed budynkiem Urzędu Miejskiego w Suchej Beskidzkiej w sobotę 19 listopada 2011 r. o godz.. 7.00, planowany powrót do Suchej Beskidzkiej ok. godz. 19.00.

Zapisów na wycieczkę można dokonywać w Oddziale "Ziemi Babiogórskiej" PTTK w Suchej Beskidzkiej przy ul. Mickiewicza 38 od poniedziałku do piątku w godz. 10-12.

Szczegółowe informacje na temat wycieczki - tel. 609036054 (Marcin Leśniakiewicz).

Marcin Leśniakiewicz

Wycieczka na Słowację

dodano: 02.09.2011

Planowana na 10-11 września 2011 r. dwudniowa wycieczka do Nowego Sącza, Krynicy i okolic, przygotowywana przez Oddział "Ziemi Babiogórskiej" PTTK w Suchej Beskidzkiej, niestety nie dojdzie do skutku ze względu na zbyt małą liczbę zgłoszonych osób. W związku z tym w sobotę, 10 września, organizowany jest "zastępczy", jednodniowy wyjazd na słowacki Spisz. Planujemy odwiedzić takie miejsca, jak główne miasto Spisza - Lewoczę, wspaniałe ruiny zamku Spiski Hrad wraz z siedzibą biskupstwa spiskiego - Spiską Kapitułą, być może także zamek w Starej Lubowli, ośrodek administracyjny starostwa spiskiego, w XV-XVIII w. pozostającego w rękach polskich królów.

O ile nie zajdzie nic nieprzewidzianego ta wycieczka już z pewnością dojdzie do skutku, ponieważ minimalna liczba osób już się zgłosiła, są jednak jeszcze wolne miejsca. Koszt wyjazdu wyniesie ok. 100 zł (ostateczna kwota zależy od ilości zgłoszeń) + ewentualne bilety wstępu, płatne na miejscu w euro.

Szczegółowych informacji na temat wycieczki udziela Marcin Leśniakiewicz (tel. 609 036 054).

Marcin Leśniakiewicz

Magura Spiska w promieniach słońca

dodano: 10.08.2011

W sobotę, 6 sierpnia 2011 r., odbyła się kolejna z cyklu górskich wycieczek, zorganizowanych przez Oddział "Ziemi Babiogórskiej" w Suchej Beskidzkiej. Trasa przejścia biegła z Trybsza do Kacwina przez malownicze i nietrudne do pokonania, bardzo rzadko odwiedzane przez turystów tereny Magury Spiskiej. Po raz kolejny dopisała, wbrew wcześniejszym prognozom pogoda, dzięki czemu na trasie mogliśmy podziwiać wspaniałe widoki na pobliskie Tatry, a także Pieniny, Gorce i Beskid Sądecki. W wycieczce wzięła rekordowa, jak dotąd, liczba uczestników. Na szlak wyruszyło, bowiem 13 osób.
Kolejna górska wędrówka, organizowana przez suski oddział PTTK odbędzie się w październiku. Tym razem będzie to wycieczka dwudniowa w Pasmo Radziejowej Beskidu Sądeckiego z noclegiem zaplanowanym w schronisku PTTK na Przehybie.

Marcin Leśniakiewicz
foto: Marek Fluder


Dwudniowa wycieczka z cyklu "Poznajemy Małopolskę"

dodano: 07.08.2011

PTTK Oddział "Ziemi Babiogórskiej" w Suchej Beskidzkiej zaprasza na kolejną wycieczkę autokarową z cyklu "Poznajemy Małopolskę". Tym razem będzie to wycieczka wyjątkowa - bo dwudniowa.

W programie wycieczki, która odbędzie się w dniach 10-11 września 2011 r., znajduje się m.in. zwiedzanie Nowego Sącza wraz z Sądeckim Parkiem Etnograficznym i "Miasteczkiem Galicyjskim", Starego Sącza, Krynicy, pasieki "Barć" w Kamiannej, słynnym ośrodku pszczelarskim oraz drewnianych cerkwi w Dubnem, Leluchowie i Bereście. Koszt wycieczki wynosi 200 zł od osoby. W cenę wliczono opłaty za bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, nocleg w pokojach 2- lub 3-osobowych oraz obiadokolację (lub ognisko) w sobotę i śniadanie w niedzielę.

W razie sprzyjającej pogody planowany jest wyjazd kolejką gondolową na Jaworzynę Krynicką - dopłata dodatkowo 20 zł od osoby.

Wyjazd na wycieczkę z parkingu obok budynku Urzędu Miejskiego w Suchej Beskidzkiej w sobotę 10 września o godz.. 8.30, planowany powrót do Suchej Beskidzkiej w niedzielę 11. września ok. godz. 19.30.

Zapisy:
PTTK Oddział "Ziemi Babiogórskiej", Sucha Beskidzka ul. Mickiewicza 38, tel. 33 874 36 70
pon.-pt. godz. 10.00-12.00. Dodatkowych informacji na temat wycieczki udziela Marcin Leśniakiewicz,
tel. 609036054.

Marcin Leśniakiewicz

Uwaga! Ze względu na konieczność rezerwacji noclegów zapisy na organizowaną przez suski oddział PTTK wycieczkę dwudniową do Nowego Sącza, Krynicy i okolic będą przyjmowane tylko do poniedziałku 29 sierpnia 2011r.

Tym razem Magura Spiska

dodano: 28.07.2011

Oddział "Ziemi Babiogórskiej" PTTK w Suchej Beskidzkiej zaprasza na kolejną wycieczkę górską, która odbędzie się w sobotę 6 sierpnia 2011 r. Celem wycieczki będzie rzadko odwiedzany przez turystów, a niezwykle malowniczy (wspaniałe widoki na Tatry) rejon Magury Spiskiej na pograniczu polsko-słowackim wraz z najwyższym szczytem polskiej części pasma - Kuraszowskim Wierchem (1038 m).

Planowana trasa wycieczki: Bukowina Tatrzańska (ok. 750 m) – Pawlikowski Wierch (1016 m) – Przełęcz nad Łapszanką (943 m) – Kuraszowski Wierch (1038 m) – Kacwin (ok. 550 m) – Niedzica (ok. 500 m).

Długość trasy pieszej - ok. 25 km; czas przejścia - ok. 8 godz. PTTK zapewnia opiekę przewodnika beskidzkiego.

Jedyną stałą opłatą jest wpisowe w wysokości 15zł wpłacane na początku imprezy, podczas zbiórki. Pozostałe koszty to bilety - przejazdy odbędą się środkami komunikacji publicznej Koszty biletów wyniosą ok. 45 zł, ewentualne ubezpieczenie uczestnicy pokrywają we własnym zakresie.

Zbiórka uczestników wycieczki odbędzie się w sobotę 6 sierpnia 2011 r. o godz. 4.55 przed budynkiem dworca PKP w Suchej Beskidzkiej.

Zapisy: PTTK Oddział "Ziemi Babiogórskiej", Sucha Beskidzka ul. Mickiewicza 38, tel. 33 874 36 70 pon.-pt. godz. 10.00-12.00.

Dodatkowych informacji na temat wycieczki udziela Marcin Leśniakiewicz tel. 609 036 054.

Marcin Leśniakiewicz

Polskie Towarzystwo Turystyczno Krajoznawcze Ziemi Babiogórskiej - Oddział w Suchej Beskidzkiej