Strona Główna - PTTK 'Ziemi Babiogórskiej' - oddział w suchej beskidzkiej

WYCIECZKA DO OJCOWSKIEGO PARKU NARODOWEGO

dodano: 14.07.2009

PTTK Oddział "Ziemi Babiogórskiej" w ramach cyklu "Poznajemy Małopolskę" zaprasza na wycieczkę do Ojcowskiego Parku Narodowego, która odbędzie się w sobotę 1 sierpnia 2009 r. W programie wycieczki przewidziano m.in. zwiedzanie Ojcowa wraz z ruinami tamtejszego zamku, spacer dolinami Prądnika i Sąspowską, wizytę w Grodzisku przy kościele i pustelni bł. Salomei oraz zwiedzanie Jaskini Ciemnej. Wycieczka zakończy się na zewnętrznym dziedzińcu zamku w Pieskowej Skale, zainteresowane osoby będą mogły także zwiedzić wnętrza zamku.
Wyjazd na wycieczkę odbędzie się 1 sierpnia 2009 r. o godz. 7.30 z parkingu przed budynkiem Urzędu Miejskiego w Suchej Beskidzkiej, powrót zaplanowany jest ok. godz. 18.30.
Koszt wycieczki wynosi 45 zł (w cenę wliczono bilety wstępów do Jaskini Ciemnej i ruin zamku w Ojcowie; ewentualne zwiedzanie wnętrz zamku w Pieskowej Skale - we własnym zakresie, bilet kosztuje 10 zł). Zapisy przyjmowane są w siedzibie Oddziału "Ziemi Babiogórskiej" PTTK w Suchej Beskidzkiej przy ul. Mickiewicza 22 od poniedziałku do piątku w godz. 10.00-12.00, tel. 33 874 36 70. Dodatkowe informacje nt. wycieczki - tel. 609 036 054 (Marcin Leśniakiewicz).


ZWIEDZAMY SANKTUARIUM KALWARYJSKIE

dodano: 12.07.2009

PTTK Oddział "Ziemi Babiogórskiej" zaprasza na kolejną wycieczkę z cyklu "Sobota na szlaku". 18 lipca udajemy się na zwiedzanie jednego z najcenniejszych zespołów zabytkowych w Polsce - kościoła i klasztoru oo. Bernardynów w Kalwarii Zebrzydowskiej wraz z okolicznymi kaplicami kalwaryjskimi. Całość założenia jest wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa Kultury i Natury UNESCO. Podczas wycieczki zwiedzimy kościół klasztorny oraz udamy się na pieszą wędrówkę, podczas której - o ile dopisze pogoda - zobaczymy wszystkie 42 kaplice i kościoły, wzniesione w kalwaryjskim kompleksie.
Koszty wycieczki wynoszą: ok. 15-20 zł (cena biletów na dojazd do i z Kalwarii Zebrzydowskiej) oraz 5 zł (wpisowe). Zbiórka uczestników wycieczki: sobota 18.07.2009 r. przed budynkiem Powiatowego Urzędu Pracy w Suchej Beskidzkiej (dworzec busów) o godz. 8.30. Planowany powrót do Suchej Beskidzkiej - ok. 18.30. Szczegółowe informacje pod numerem telefonu 609036054 (Marcin Leśniakiewicz).


IX RAJD PODBABIOGÓRSKIE MIASTA

dodano: 19.05.2009

Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Makowskiej w Makowie Podhalańskim, Oddział PTTK w Suchej Beskidzkiej oraz Związek Podhalan Oddział Babiogórski w Makowie Podhalańskim zapraszają do udziału w IX RAJDZIE PODBABIOGÓRSKIE MIASTA 2009, który odbędzie się w czwartek 4 czerwca br.

1. Cel rajdu:
poznanie piękna Beskidu Średniego, popularyzacja północnej sieci szlaków turystycznych łączących nasze miasta, zwiedzanie zabytków Podbabiogórza, zdobywanie punktów do GOT, propagowanie turystyki wśród dzieci i młodzieży.

2. Termin rajdu:
4 czerwca (czwartek) 2009.

3. Wpisowe:
3,00 zł od osoby.

4. Przebieg rajdu:
trasy dowolne wg. regulaminu GOT - proponuje się następujące szlaki:
- Maków Podhalański - Makowska Góra - Mioduszyna - Sucha Beskidzka
- Maków Podhalański - Grzechynia - Ostra Górka - Magurka - Sucha Beskidzka
- Jordanów - Koskowa Góra - Makowska Góra - Sucha Beskidzka

5. Meta rajdu:
Płyta Rynku w Suchej Beskidzkiej

6. Termin zgłoszeń:
do 3 czerwca 2009 na adres Oddział PTTK w Suchej Beskidzkiej wraz z listą uczestników, która powinna zawierać imię i nazwisko datę urodzenia. Dopuszcza się wcześniejsze zgłoszenie telefoniczne na numer 033 8743670 i wpłatę wpisowego na mecie rajdu.

7. Świadczenia:
znaczki rajdowe, punkty do GOT, pamiątkowe pieczątki PTTK i ZP do książeczek GOT, dyplomy dla drużyn, wydawnictwa turystyczne.

8. Uczestnicy:
w rajdzie mogą uczestniczyć drużyny zgłoszone przez szkoły, koła PTTK, drużyny harcerskie, inne organizacje oraz turyści indywidualni. Przy drużynachmłodzieżowych wymagany jest opiekun, który ma ukończone 18 lat.

9. Obowiązki uczestników:
Uczestnicy przebywają trasy razem pod opieką osoby pełnoletniej. Na trasach obowiązują zasady kultury turystycznej. Za wszelkie wypadki jak i szkody wyrządzone osobom trzecim organizatorzy nie ponoszą odpowiedzialności.

Do zobaczenia na mecie


SPOTKANIE Z PODRÓŻNIKIEM

dodano: 19.05.2009

Oddział PTTK w Suchej Beskidzkiej oraz Miejski Ośrodek Kultury - Zamek zapraszają na spotkanie z wybitnym podróżnikiem Rafałem Królem. Podczas spotkania obejrzeć będzie można fotografie dokumentujące zdobycie Kluczewskiej Sopki na Kamczatce - największego wulkanu Euroazji i jednocześnie najaktywniejszego wulkanu świata.

Spotkanie odbędzie się w Sali Rycerskiej suskiego zamku 25 maja o godz. 17:00.
Wstęp wolny!

Rafał Król - podróżnik, polarnik, alpinista, fotografik, publicysta, twórca serwisu internetowego poświęconego podróżom i bezpieczeństwu expeditions.pl oraz współzałożyciel i prezes Polskiego Centrum Ekspedycyjnego. W 2002r. zdobył Kluczewską Sopkę, który jest najaktywniejszym wulkanem świata. Dodatkowo zespół kierowany przez Rafała Króla dokonał pionierskiego przejścia całej Kluczewskiej grupy wulkanów bez pomocy z zewnątrz.


Spotkanie na Przełęczy Krowiarki

dodano: 13.04.2009

Czwartego kwietnia, br. na Przełęczy Krowiarki już po raz czwarty spotkali się ludzie gór, którzy swoją obecnością uczestnicząc w mszy św. uczcili czwartą rocznicę śmierci Jana Pawła II. Dlaczego właśnie na tej przełęczy? Dla tych, którzy nie wiedzą - była to ostatnia wędrówka turystyczna z plecakiem ks. kardynała Karola Wojtyły. We wrześniu 1978 roku wędrując szlakiem ze Skawicy przez Krupową Halę i Policę na Przełęcz Krowiarki, otrzymał wiadomość, że ma się udać do Rzymu na konklawe. Co było dalej, wiemy.
Na spotkanie przybyło wiele ludzi związanych z górami nie tylko z okolic Suchej Beskidzkiej, ale Krakowa, Zakopanego i Żywca. Mszę św. w obecności celebrantów odprawił ks. prof. M. Ostrowski, duszpasterz turystów, a uświetnili ją swoim graniem i śpiewem muzycy ludowi z Zawoi i okolicy.

Piękna pogoda sprawiła, że spotkanie było dla wszystkich zebranych wielką radością. Do zobaczenia za rok.

bs


Polskie Towarzystwo Turystyczno Krajoznawcze Ziemi Babiogórskiej - Oddział w Suchej Beskidzkiej

specweb - projektowanie stron