Strona Główna - PTTK 'Ziemi Babiogórskiej' - oddział w suchej beskidzkiej

RAJD GÓRSKI "BABIA GÓRA"

dodano: 06.10.2009

To już XLII Rajd Górski "Babia Góra", którego meta miała miejsce w Zawoi Markowa na terenie skansenu. W rajdzie wzięło udział 550 uczestników, którzy różnymi szlakami przeszli przez szczyt Babiej Góry a by następnie zameldować się na mecie. Większość uczestników to młodzież szkolna z różnych szkół z terenu powiatu.
Organizatorzy rajdu Oddział PTTK W Suchej Beskidzkiej przygotował dla rajdowiczów posiłek, smaczne kiełbaski z grila oraz herbatę. Każdy uczestnik otrzymał znaczek uczestnictwa oraz mógł potwierdzić w swojej turystycznej książeczce punkty.
Do zobaczenia za rok na szlaku kolejnego Babiogórskiego Rajdu.
Na zdjęciach wędrująca grupa gimnazjalistów z Juszczyna.

  • Na szczycie Babiej
  • Już Babia za nami
  • Pięknie prezentujemy się na tle nowego schroniska - gimnazjaliści z Juszczyna

VI Rajd Górski im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego

dodano: 22.09.2009

17 września br. w południe na szczycie Jałowca gromadzili się uczestnicy VI Rajdu Górskiego im. Kard. Stefana Wyszyńskiego. W tegorocznej imprezie wzięło udział ponad 500 uczestników, w tym reprezentanci szkół z terenu Gminy Stryszawa oraz drużyny szkolne z Zespołu Szkół w Nowym Targu, Makowa Podhalańskiego, oraz Liceum Ogólnokształcącego w Suchej Beskidzkiej.
Jak co roku na strudzonych uczestników czekał poczęstunek, dyplomy, znaczki rajdowe oraz możliwość uczestnictwa w konkursach sprawnościowych i wiedzy z atrakcyjnymi nagrodami.
Organizatorem rajdu był Gminny Ośrodek Kultury oraz Gmina Stryszawa.
Współorganizatorem PTTK Oddział w Suchej Beskidzkiej.


PTTK ZAPRASZA NA WYCIECZKĘ

dodano: 31.08.2009

PTTK Oddział "Ziemi Babiogórskiej" w Suchej Beskidzkiej zaprasza na kolejną wycieczkę autokarową z cyklu "Poznajemy Małopolskę". W sobotę 3 października wyruszymy na trasę, której jedną z głównych atrakcji będzie zwiedzanie rezerwatu przyrody "Skamieniałe Miasto" koło Ciężkowic, chroniącego malowniczą grupę skał piaskowcowych dużych rozmiarów, według legendy będących pozostałością starej osady zamienionej w kamień za grzechy jej mieszkańców.

Ponadto w trakcie wycieczki zobaczymy także Limanową z bazyliką Matki Bożej Bolesnej, reprezentacyjny cmentarz wojenny z okresu I wojny światowej na wzgórzu Jabłoniec, Muzeum Pszczelarstwa w Stróżach, malownicze miasteczko Zakliczyn nad Dunajcem oraz ruiny średniowiecznego zamku w Melsztynie.

Koszt wycieczki wynosi 50 zł (w cenę wliczony jest bilet wstępu do Muzeum Pszczelarstwa), zapisy przyjmuje suski oddział PTTK (u. Mickiewicza 38, tel. 33 8743670) od poniedziałku do piątku w godz. 10.00-12.00. Wyjazd w sobotę 3 października o godz. 7.00 z parkingu przed budynkiem Urzędu Miejskiego w Suchej Beskidzkiej, powrót do Suchej Beskidzkiej planowany jest ok. godz.19.30. Szczegółowych informacji na temat wycieczki udziela Marcin Leśniakiewicz (tel. 609036054).


WYCIECZKA DO OJCOWSKIEGO PARKU NARODOWEGO

dodano: 14.07.2009

PTTK Oddział "Ziemi Babiogórskiej" w ramach cyklu "Poznajemy Małopolskę" zaprasza na wycieczkę do Ojcowskiego Parku Narodowego, która odbędzie się w sobotę 1 sierpnia 2009 r. W programie wycieczki przewidziano m.in. zwiedzanie Ojcowa wraz z ruinami tamtejszego zamku, spacer dolinami Prądnika i Sąspowską, wizytę w Grodzisku przy kościele i pustelni bł. Salomei oraz zwiedzanie Jaskini Ciemnej. Wycieczka zakończy się na zewnętrznym dziedzińcu zamku w Pieskowej Skale, zainteresowane osoby będą mogły także zwiedzić wnętrza zamku.
Wyjazd na wycieczkę odbędzie się 1 sierpnia 2009 r. o godz. 7.30 z parkingu przed budynkiem Urzędu Miejskiego w Suchej Beskidzkiej, powrót zaplanowany jest ok. godz. 18.30.
Koszt wycieczki wynosi 45 zł (w cenę wliczono bilety wstępów do Jaskini Ciemnej i ruin zamku w Ojcowie; ewentualne zwiedzanie wnętrz zamku w Pieskowej Skale - we własnym zakresie, bilet kosztuje 10 zł). Zapisy przyjmowane są w siedzibie Oddziału "Ziemi Babiogórskiej" PTTK w Suchej Beskidzkiej przy ul. Mickiewicza 22 od poniedziałku do piątku w godz. 10.00-12.00, tel. 33 874 36 70. Dodatkowe informacje nt. wycieczki - tel. 609 036 054 (Marcin Leśniakiewicz).


ZWIEDZAMY SANKTUARIUM KALWARYJSKIE

dodano: 12.07.2009

PTTK Oddział "Ziemi Babiogórskiej" zaprasza na kolejną wycieczkę z cyklu "Sobota na szlaku". 18 lipca udajemy się na zwiedzanie jednego z najcenniejszych zespołów zabytkowych w Polsce - kościoła i klasztoru oo. Bernardynów w Kalwarii Zebrzydowskiej wraz z okolicznymi kaplicami kalwaryjskimi. Całość założenia jest wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa Kultury i Natury UNESCO. Podczas wycieczki zwiedzimy kościół klasztorny oraz udamy się na pieszą wędrówkę, podczas której - o ile dopisze pogoda - zobaczymy wszystkie 42 kaplice i kościoły, wzniesione w kalwaryjskim kompleksie.
Koszty wycieczki wynoszą: ok. 15-20 zł (cena biletów na dojazd do i z Kalwarii Zebrzydowskiej) oraz 5 zł (wpisowe). Zbiórka uczestników wycieczki: sobota 18.07.2009 r. przed budynkiem Powiatowego Urzędu Pracy w Suchej Beskidzkiej (dworzec busów) o godz. 8.30. Planowany powrót do Suchej Beskidzkiej - ok. 18.30. Szczegółowe informacje pod numerem telefonu 609036054 (Marcin Leśniakiewicz).


Polskie Towarzystwo Turystyczno Krajoznawcze Ziemi Babiogórskiej - Oddział w Suchej Beskidzkiej

specweb - projektowanie stron