Wycieczka autokarowa do Nowego Sącza

dodano: 21.02.2012

PTTK Oddział "Ziemi Babiogórskiej" w Suchej Beskidzkiej zaprasza na pierwszą w 2012 r. wycieczkę autokarową. W programie wycieczki, która odbędzie się w dniu 10 marca 2012 r., znajduje się zwiedzanie Nowego Sącza wraz z Sądeckim Parkiem Etnograficznym i "Miasteczkiem Galicyjskim" oraz Starego Sącza (m.in. rynek, klasztor klarysek) oraz pasieki "Barć" w Kamiannej, słynnym ośrodku pszczelarskim. Koszt wycieczki wynosi 75 zł od osoby. W cenę wliczono opłaty za bilety wstępu do zwiedzanych obiektów.

Wyjazd na wycieczkę z parkingu obok budynku Urzędu Miejskiego w Suchej Beskidzkiej w sobotę 10 marca 2012 r. o godz. 7.00, planowany powrót do Suchej Beskidzkiej ok. godz. 19.00.

Zapisy:
PTTK Oddział "Ziemi Babiogórskiej", Sucha Beskidzka ul. Mickiewicza 38, tel. 33 874 36 70 pon.-pt. godz. 10.00-12.00. Dodatkowych informacji na temat wycieczki udziela Marcin Leśniakiewicz, tel. 609036054.

Plan wycieczek na rok 2012

dodano: 03.02.2012

PTTK Oddział "Ziemi Babiogórskiej" zaprasza na kolejne wycieczki turystyczno-krajoznawcze (autokarowe i piesze), które wzorem lat ubiegłych będą organizowane w 2012 r.

Plan wycieczek przedstawia się następująco:

wycieczki autokarowe:
10.03 - Nowy Sącz i okolice
12.05 - Słowacja (Lewocza, Kieżmark, Jaskinie Bielskie)
16.06 - Dolina Popradu i Krynica
08.09 - Słowacja (Wilkoliniec, Zamek Orawski)
27.10 - Stawy zatorskie - Babice - Wygiełzów

wycieczki piesze:
24.03 - Beskid Makowski - Koskowa Góra
26.05 - Beskid Zywiecki - Babia Góra (od strony słowackiej)
21.07 - Beskid Sądecki - Radziejowa i Prehyba
11.08 - Gorce - Gorc
22.09 - Podkrakowskie dolinki jurajskie
06.10 - Beskid Wyspowy - Ćwilin i Śnieżnica

Wycieczki będą odbywać się w soboty. Daty podane w powyższym zestawieniu mają charakter orientacyjny i mogą w niektórych przypadkach ulec zmianie. Szczegółowe informacje, w tym także ostateczne, potwierdzone daty wycieczek, będą zamieszczane na stronie internetowej miasta Sucha Beskidzka (www.sucha-beskidzka.pl), stronie internetowej Oddziału "Ziemi Babiogórskiej" PTTK (http://sucha-beskidzka.pttk.pl), stronie internetowej http://podbabiogorze.info.pl, tablicach ogłoszeniowych w Suchej Beskidzkiej oraz dostępne pod numerami telefonów: 33 874 36 70 (poniedziałek-piątek, godz. 10-12; Oddział "Ziemi Babiogórskiej" PTTK) i 6090 036 054 (Marcin Leśniakiewicz).

Noworoczny opłatek

dodano: 13.01.2012

Tradycją jest, że w pierwszych dniach Nowego Roku w siedzibie Zarządu Oddziału PTTK w Suchej Beskidzkiej spotykają się członkowie tego stowarzyszenia. Tak było i w tym roku. Świetlica wypełniła się po brzegi. Za stołami zasiedli i starzy "weterani" turystycznych wędrówek i młodzi ludzie kochający góry, przyrodę a ich pasją jest zwiedzanie i poznawanie świata.
Prezes zarządu Wojciech Żak składając zebranym życzenia, życzył wszystkim udanego 2012 roku szczególnie w realizacji planów i zamierzeń turystycznych.
Opłatek, lampka szampana i życzenia składane wzajemnie wprawiły wszystkich w bardzo dobry nastrój przed wspólnym posiłkiem. Śpiewanie kolęd zakończyło spotkanie.

bs

Wycieczka na Powiśle Dąbrowskie

dodano: 14.10.2011

PTTK Oddział "Ziemi Babiogórskiej" w Suchej Beskidzkiej zaprasza na kolejną wycieczkę z cyklu "Poznajemy Małopolskę". Wycieczka odbędzie się w sobotę, 19 listopada 2011 r. Tym razem będziemy zwiedzać rzadko odwiedzaną część Małopolski, jaką jest tzw. Powiśle Dąbrowskie, obszar położony na północ od Tarnowa, po południowej stronie Wisły. Obejrzymy m.in. Zalipie, wieś słynną na całą Polskę z barwnie malowanych zabudowań, zwiedzimy szlachecki dwór w Dołędze, odwiedzimy także sanktuarium bł. Karoliny Kózkówny w Zabawie oraz centrum regionu - Dąbrowę Tarnowską.
Zalipie
Koszt wycieczki wynosi 80 zł (w tym ceny biletów do zwiedzanych obiektów).

Wyjazd z parkingu przed budynkiem Urzędu Miejskiego w Suchej Beskidzkiej w sobotę 19 listopada 2011 r. o godz.. 7.00, planowany powrót do Suchej Beskidzkiej ok. godz. 19.00.

Zapisów na wycieczkę można dokonywać w Oddziale "Ziemi Babiogórskiej" PTTK w Suchej Beskidzkiej przy ul. Mickiewicza 38 od poniedziałku do piątku w godz. 10-12.

Szczegółowe informacje na temat wycieczki - tel. 609036054 (Marcin Leśniakiewicz).

Wycieczka na Słowację

dodano: 02.09.2011

Planowana na 10-11 września 2011 r. dwudniowa wycieczka do Nowego Sącza, Krynicy i okolic, przygotowywana przez Oddział "Ziemi Babiogórskiej" PTTK w Suchej Beskidzkiej, niestety nie dojdzie do skutku ze względu na zbyt małą liczbę zgłoszonych osób. W związku z tym w sobotę, 10 września, organizowany jest "zastępczy", jednodniowy wyjazd na słowacki Spisz. Planujemy odwiedzić takie miejsca, jak główne miasto Spisza - Lewoczę, wspaniałe ruiny zamku Spiski Hrad wraz z siedzibą biskupstwa spiskiego - Spiską Kapitułą, być może także zamek w Starej Lubowli, ośrodek administracyjny starostwa spiskiego, w XV-XVIII w. pozostającego w rękach polskich królów.

O ile nie zajdzie nic nieprzewidzianego ta wycieczka już z pewnością dojdzie do skutku, ponieważ minimalna liczba osób już się zgłosiła, są jednak jeszcze wolne miejsca. Koszt wyjazdu wyniesie ok. 100 zł (ostateczna kwota zależy od ilości zgłoszeń) + ewentualne bilety wstępu, płatne na miejscu w euro.

Szczegółowych informacji na temat wycieczki udziela Marcin Leśniakiewicz (tel. 609 036 054).