Strona Główna - PTTK 'Ziemi Babiogórskiej' - oddział w suchej beskidzkiej

Magura Spiska w promieniach słońca

dodano: 10.08.2011

W sobotę, 6 sierpnia 2011 r., odbyła się kolejna z cyklu górskich wycieczek, zorganizowanych przez Oddział "Ziemi Babiogórskiej" w Suchej Beskidzkiej. Trasa przejścia biegła z Trybsza do Kacwina przez malownicze i nietrudne do pokonania, bardzo rzadko odwiedzane przez turystów tereny Magury Spiskiej. Po raz kolejny dopisała, wbrew wcześniejszym prognozom pogoda, dzięki czemu na trasie mogliśmy podziwiać wspaniałe widoki na pobliskie Tatry, a także Pieniny, Gorce i Beskid Sądecki. W wycieczce wzięła rekordowa, jak dotąd, liczba uczestników. Na szlak wyruszyło, bowiem 13 osób.
Kolejna górska wędrówka, organizowana przez suski oddział PTTK odbędzie się w październiku. Tym razem będzie to wycieczka dwudniowa w Pasmo Radziejowej Beskidu Sądeckiego z noclegiem zaplanowanym w schronisku PTTK na Przehybie.

Marcin Leśniakiewicz
foto: Marek Fluder


Dwudniowa wycieczka z cyklu "Poznajemy Małopolskę"

dodano: 07.08.2011

PTTK Oddział "Ziemi Babiogórskiej" w Suchej Beskidzkiej zaprasza na kolejną wycieczkę autokarową z cyklu "Poznajemy Małopolskę". Tym razem będzie to wycieczka wyjątkowa - bo dwudniowa.

W programie wycieczki, która odbędzie się w dniach 10-11 września 2011 r., znajduje się m.in. zwiedzanie Nowego Sącza wraz z Sądeckim Parkiem Etnograficznym i "Miasteczkiem Galicyjskim", Starego Sącza, Krynicy, pasieki "Barć" w Kamiannej, słynnym ośrodku pszczelarskim oraz drewnianych cerkwi w Dubnem, Leluchowie i Bereście. Koszt wycieczki wynosi 200 zł od osoby. W cenę wliczono opłaty za bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, nocleg w pokojach 2- lub 3-osobowych oraz obiadokolację (lub ognisko) w sobotę i śniadanie w niedzielę.

W razie sprzyjającej pogody planowany jest wyjazd kolejką gondolową na Jaworzynę Krynicką - dopłata dodatkowo 20 zł od osoby.

Wyjazd na wycieczkę z parkingu obok budynku Urzędu Miejskiego w Suchej Beskidzkiej w sobotę 10 września o godz.. 8.30, planowany powrót do Suchej Beskidzkiej w niedzielę 11. września ok. godz. 19.30.

Zapisy:
PTTK Oddział "Ziemi Babiogórskiej", Sucha Beskidzka ul. Mickiewicza 38, tel. 33 874 36 70
pon.-pt. godz. 10.00-12.00. Dodatkowych informacji na temat wycieczki udziela Marcin Leśniakiewicz,
tel. 609036054.

Marcin Leśniakiewicz

Uwaga! Ze względu na konieczność rezerwacji noclegów zapisy na organizowaną przez suski oddział PTTK wycieczkę dwudniową do Nowego Sącza, Krynicy i okolic będą przyjmowane tylko do poniedziałku 29 sierpnia 2011r.

Tym razem Magura Spiska

dodano: 28.07.2011

Oddział "Ziemi Babiogórskiej" PTTK w Suchej Beskidzkiej zaprasza na kolejną wycieczkę górską, która odbędzie się w sobotę 6 sierpnia 2011 r. Celem wycieczki będzie rzadko odwiedzany przez turystów, a niezwykle malowniczy (wspaniałe widoki na Tatry) rejon Magury Spiskiej na pograniczu polsko-słowackim wraz z najwyższym szczytem polskiej części pasma - Kuraszowskim Wierchem (1038 m).

Planowana trasa wycieczki: Bukowina Tatrzańska (ok. 750 m) – Pawlikowski Wierch (1016 m) – Przełęcz nad Łapszanką (943 m) – Kuraszowski Wierch (1038 m) – Kacwin (ok. 550 m) – Niedzica (ok. 500 m).

Długość trasy pieszej - ok. 25 km; czas przejścia - ok. 8 godz. PTTK zapewnia opiekę przewodnika beskidzkiego.

Jedyną stałą opłatą jest wpisowe w wysokości 15zł wpłacane na początku imprezy, podczas zbiórki. Pozostałe koszty to bilety - przejazdy odbędą się środkami komunikacji publicznej Koszty biletów wyniosą ok. 45 zł, ewentualne ubezpieczenie uczestnicy pokrywają we własnym zakresie.

Zbiórka uczestników wycieczki odbędzie się w sobotę 6 sierpnia 2011 r. o godz. 4.55 przed budynkiem dworca PKP w Suchej Beskidzkiej.

Zapisy: PTTK Oddział "Ziemi Babiogórskiej", Sucha Beskidzka ul. Mickiewicza 38, tel. 33 874 36 70 pon.-pt. godz. 10.00-12.00.

Dodatkowych informacji na temat wycieczki udziela Marcin Leśniakiewicz tel. 609 036 054.

Marcin Leśniakiewicz

Babia z innej strony

dodano: 27.07.2011

Planowana wycieczka odbyła się przy idealnej wręcz pogodzie. Słonecznie, ale nie upalnie, całkiem dobra widoczność włącznie z Tatrami, jedynie na szczycie dość mocno wiało, ale w przypadku Babiej Góry to normalne. Mieliśmy sporo szczęścia, bo był to chyba jedyny pogodny dzień w ostatnim tygodniu. Grupa liczyła 10 osób, przy czym jedna przyjechała aż z Norwegii, a o wycieczce dowiedziała się z internetu, będąc w Sanoku. Jeśli więc jeszcze raz usłyszę od jakiegoś, suszanina, że on nic nie wie o wycieczkach, bo nie ma o nich żadnych informacji, to nie wiem, co mu zrobię. Prawie wszystkie osoby, biorące udział w wycieczce poza uczestniczką z Norwegii na Babiej Górze już były i to nie raz, ale tylko dwie włącznie ze mną szły szlakiem od strony orawskiej, dlatego pomysł, by tym razem właśnie taką trasę wybrać, okazał się bardzo trafiony.
Wynajętym, busem dojechaliśmy do polany Stańcowej w Lipnicy Wielkiej, stamtąd wyszliśmy na Diablak, a następne przez Bronę i Markowe Szczawiny zeszliśmy do Zawoi Podryzowanej, skąd wróciliśmy do Suchej.

Marcin Leśniakiewicz


Wycieczka na Babią Górę z Orawy

dodano: 20.06.2011

W sobotę 23 lipca 2011 r. wyruszymy na znaną nam wszystkim doskonale Babią Górę (1725 m), ale od strony południowej, orawskiej.

Planowana trasa: Lipnica Wielka Przywarówka (ok. 750 m) – Babia Góra (1725 m) – schronisko PTTK na Markowych Szczawinach (1180 m) – Zawoja (ok. 650 m). Długość trasy pieszej - ok. 15 km; czas przejścia - ok. 7 godz. PTTK zapewnia opiekę przewodnika beskidzkiego.

Jedyną stałą opłatą jest wpisowe w wysokości 15zł (wpłacane na początku imprezy, podczas zbiórki). Pozostałe koszty (przejazdy - ok. 35 zł, ewentualne ubezpieczenie) uczestnicy pokrywają we własnym zakresie.

Osoby zainteresowane udziałem w wycieczce proszone są kontakt telefoniczny pod nr 609 036 054 (Marcin Leśniakiewicz) w dniach 10-20 lipca 2011 r. Pod tym numerem telefonu można także uzyskać wszelkie dodatkowe informacje.

Ostateczny termin zbiórki i sposób przejazdu (środkami komunikacji publicznej lub wynajętym busem) są uzależnione od ilości zgłoszeń. Wyjazd nastąpi w sobotę 23 lipca ok. godz. 5.00-6.00 (zbiórka pod budynkiem Powiatowego Urzędu Pracy w Suchej Beskidzkiej - naprzeciwko stacji PKP), planowany powrót do Suchej Beskidzkiej - ok. 18.00.

Polskie Towarzystwo Turystyczno Krajoznawcze Ziemi Babiogórskiej - Oddział w Suchej Beskidzkiej

specweb - projektowanie stron