Strona Główna - PTTK 'Ziemi Babiogórskiej' - oddział w suchej beskidzkiej

Informacja !!!

dodano: 04.10.2016

PTTK w Suchej Beskidzkiej informuje, że XVI Rajd "Podbabiogórskie Miasta"
zostaje przeniesiony z dnia 05.10.2016 na dzień 12.10.2016.
Spowodowane jest to warunkami pogodowymi.


Rajd "Babia Góra - 2016"

dodano: 03.09.2016

PTTK

Oddział "Ziemi Babiogórskiej" im. prof. dr Walerego Goetla
w Suchej Beskidzkiej


Pod Patronatem

Starosty Suskiego
mgr Józefa Bałosa
i
Dyrektora Babiogórskiego Parku Narodowego
dr Tomasza Pasierbka


organizują

XLIX

Rajd "Babia Góra - 2016"


dnia 22.09.2016 r. z metą
w Zawoi Markowe Rówienki
SKANSEN im. Józefa Żaka- Pod hasłem -

"Czyste góry dla turystów - Dzięki turystom"


Rajd zgłoszony w Kuratorium Oświaty


- regulamin -


Kolejny obiekt skansenu w Zawoi-Markowych Rówieńkach

dodano: 28.08.2016

Kolejny obiekt skansenu w Zawoi-Markowych Rówieńkach zostanie wyremontowany, dzięki staraniom prezesa zarządu PTTK w Suchej Beskidzkiej Wojciecha Żaka. Budynki skansenu co jakiś czas przechodzą gruntowne remonty, tym razem będzie to wymiana pokrycia dachowego oraz elementów więźby na chałupie "Stefana Gancarczyka", którego koszt opiewa na sumę 63.930,48 zł. Dzięki wsparciu w formie dotacji celowej Małopolskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Krakowie reprezentowanego przez dr inż. arch. Jana Janczykowskiego w kwocie 50.000,00 zł oraz środkom własnym cel zostanie osiągnięty. Wykonawcą w/w robót będzie firma BUD MAR Michał Marek ze Skawicy. Rozpoczęcie prac przewiduje się na październik a ich zakończenie w połowie listopada br.

W załączeniu umowa o dotacji celowej zawarta pomiędzy Małopolskim Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków w Krakowie a Oddziałem PTTK "Ziemi Babiogórskiej" w Suchej Beskidzkiej.


Dwudniowa wycieczka autokarowa „Warszawa – najnowsze atrakcje”

dodano: 08.08.2016

Firma EMELTUR oraz Koło Przewodników Beskidzkich i Terenowych przy Oddziale "Ziemi Babiogórskiej" PTTK w Suchej Beskidzkiej zapraszają na dwudniową wycieczkę autokarową "Warszawa - najnowsze atrakcje", która odbędzie się w sobotę i niedzielę 1-2 października 2016 r.
Głównym założeniem wycieczki jest zaprezentowanie kilku spośród licznych nowych atrakcji turystyczno-krajoznawczych stolicy, powstałych w ciągu ostatnich kilku lat. Są to nowoczesne, oryginalne, multimedialne muzea (ekspozycje): Muzeum Powstania Warszawskiego, Muzeum Historii Żydów Polskich i Niewidzialna Wystawa oraz Stadion Narodowy. Ponadto odwiedzimy cmentarz wojskowy na Powązkach (miejsce pochówku wielu znanych współcześnie osób).
Oczywiście nie zabraknie także spaceru przez warszawską starówkę i Krakowskie Przedmieście oraz przejazdu ulicami stolicy.

W programie wycieczki:

*Zwiedzanie Starego Miasta (bez wejść do obiektów), w tym m.in.: Plac Zamkowy - kolumna Zygmunta, Zamek Królewski, ul. Świętojańska oraz Archikatedra Św. Jana (wraz z wnętrzem), Rynek Starego Miasta, mury miejskie z Barbakanem, pomniki: Małego Powstańca i Jana Kilińskiego.

*Zwiedzanie Krakowskiego Przedmieścia i okolic (bez wejść do obiektów), w tym m.in.: Pałac Prezydencki, Uniwersytet Warszawski, kościół Św. Anny, Grób Nieznanego Żołnierza, Ogród Saski, Teatr Wielki.

*Przejazd przez Warszawę (m.in. Aleje Ujazdowskie, ulica Nowy Świat), podczas którego można będzie obejrzeć (z zewnątrz) budynki Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, Sejmu i Senatu, ministerstw i urzędów państwowych oraz ambasad, a także Pałac Kultury i Nauki i nowoczesne centrum miasta.

*Przejście trasą ekskluzywną przez Stadion Narodowy, podczas którego będzie okazja obejrzenia trybun, szatni piłkarskiej, płyty stadionu, Centrum Medialnego oraz punktu widokowego, a także - dodatkowo, w razie dostępności - loży VIPów, garderoby gwiazd, trybuny medialnej i kaplicy wielowyznaniowej. Uwaga! Zwiedzanie Stadionu Narodowego może nie być możliwe, jeśli akurat w w terminie wycieczki będzie na nim organizowana jakaś impreza.

*Zwiedzanie Muzeum Historii Żydów Polskich "Polin", nowoczesnej ekspozycji otwartej w 2014 r., prezentującej dzieje narodu żydowskiego w Polsce przy wykorzystaniu różnorodnych środków multimedialnych i usytuowanej w niezwykle interesującym, już wielokrotnie nagrodzonym, obiekcie architektonicznym. W 2016 r. placówka uzyskała tytuł Europejskiego Muzeum Roku.

*Zwiedzanie cmentarza wojskowego na Powązkach, na którym spoczywa wiele osób ze świata kultury, sztuki, sportu i polityki.

*Zwiedzanie niezwykle oryginalnej Niewidzialnej Wystawy, jednej z najnowszych atrakcji turystycznych stolicy. Podczas zwiedzania, które odbywa się w małych, ośmioosobowych grupach, każdy będzie miał okazję przekonać się, jak wygląda świat "widziany" oczami osób niewidomych... Osoby niewidome lub niedowidzące pełnią tu także funkcję przewodników.

*Zwiedzanie Muzeum Powstania Warszawskiego. Zwiedzanie MPW odbędzie się bądź w towarzystwie miejscowego przewodnika, bądź indywidualnie (jest to uzależnione od dostępności przewodników w dniu zwiedzania).

Cena:
395 zł (przy udziale 25-35 osób) lub 365 zł (przy udziale minimum 36 osób).

Cena obejmuje: przejazd autokarem, nocleg w pokojach dwu- lub trzyosobowych z łazienkami wraz z obiadokolacją i śniadaniem, bilety wstępu do zwiedzanych obiektów (Stadion Narodowy, Muzeum Historii Żydów Polskich, Muzeum Powstania Warszawskiego, Niewidzialna Wystawa), obsługę pilocką podczas całej wycieczki, obsługę licencjonowanego przewodnika po Warszawie podczas obu dni zwiedzania miasta, obsługę przewodników miejscowych podczas zwiedzania muzeów i ekspozycji, ubezpieczenie NNW.
Istnieje możliwość rezygnacji ze zwiedzania poszczególnych biletowanych ekspozycji (np. jeśli ktoś z uczestników wycieczki miał już okazję któreś z nich zwiedzić wcześniej). W takiej sytuacji cena wycieczki zostanie obniżona o cenę biletu na daną ekspozycję (osoby zainteresowane proszę w tej sprawie o kontakt telefoniczny).

Wyjazd
z parkingu obok budynku Urzędu Miejskiego w Suchej Beskidzkiej w sobotę 1 października 2016 r. o godz. 3.00, planowany powrót do Suchej Beskidzkiej w niedzielę 2 października 2016 r. ok. godz. 23.30.

Zapisy:
PTTK Oddział "Ziemi Babiogórskiej", Sucha Beskidzka ul. Mickiewicza 38, tel. 33 874 36 70 pon.-pt. godz. 9.00-13.30.
Uwaga! Wycieczka odbędzie się w przypadku zgłoszenia się minimum 25 osób.
Bardzo proszę o deklaracje chęci udziału w wycieczce najpóźniej do 26 sierpnia 2016 r. (piątek). Jest to niezbędne ze względu na konieczność zapłaty zaliczki za noclegi oraz otrzymania ewentualnego zwrotu kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów (które musiały już wcześniej zostać opłacone) w razie odwołania wycieczki. Jeśli do 26 sierpnia 2016 r. nie zgłosi się wymagana minimalna liczba osób, wycieczka zostanie odwołana.
Zgłoszenia nie są związane z uiszczeniem opłaty za wycieczkę – wpłat będzie można dokonywać od 1 września, po potwierdzeniu faktu, że wycieczka się odbędzie i miejsca noclegu.

Szczegółowe informacje na temat wycieczki można uzyskać pod nr telefonu 609036054 (Marcin Leśniakiewicz) lub drogą mailową: poczta@emeltur.pl

Marcin Leśniakiewicz


Piesza wycieczka górska na Ciecień w Beskidzie Wyspowym

dodano: 08.08.2016

Firma EMELTUR oraz Koło Przewodników Beskidzkich i Terenowych przy Oddziale "Ziemi Babiogórskiej" PTTK w Suchej Beskidzkiej zapraszają na pieszą wycieczkę górską na CIECIEŃ (829 m) w Beskidzie Wyspowym. Wycieczka odbędzie się w niedzielę, 21 sierpnia 2016 r. i będzie prowadzić na trasie: Poznachowice Górne (ok. 430 m) – Grodzisko (618 m) – Księża Góra (649 m) - Ciecień (829 m) – Szczyrzyc (ok. 330 m).

Podczas wycieczki, której głównym celem jest Ciecień, najwyższy punkt szczyt odosobnionego pasemka górskiego położonego na północno-zachodnich krańcach Beskidu Wyspowego, będziemy mieli także okazję m.in. zwiedzić zabytkowe opactwo cystersów w Szczyrzycu oraz obejrzeć efektowną wychodnię piaskowca, tzw. Diabli Kamień.

Długość trasy pieszej: 11 km. Przewidywany czas przejścia: ok. 5 godzin.

Cena:
75 zł
Cena obejmuje: przejazd wynajętym busem, obsługę przewodnicką, ubezpieczenie NNW.
Wycieczka odbędzie się po zgłoszeniu minimum 8 osób.

Wyjazd:
sprzed dworca kolejowego w Suchej Beskidzkiej w niedzielę 21 sierpnia 2016 r. o godz. 7.00, planowany powrót do Suchej Beskidzkiej ok. godz. 16.30.

Zapisy i szczegółowe informacje na temat wycieczki: tel. 609 036 054 (Marcin Leśniakiewicz) lub mail: poczta@emeltur.pl – do dnia 18 sierpnia 2016 r. (czwartek).

Marcin Leśniakiewicz


Polskie Towarzystwo Turystyczno Krajoznawcze Ziemi Babiogórskiej - Oddział w Suchej Beskidzkiej

specweb - projektowanie stron