Obchody 11 listopada, Święta Niepodległości

dodano: 23.11.2018

Władze miejskie w Suchej Beskidzkiej były organizatorem uroczystości związanych z obchodami Święta Niepodległości w dniu 11 listopada 2018 roku. W uroczystościach brali udział mieszkańcy miasteczka, młodzież szkolna a także delegacja Oddziału PTTK wraz ze sztandarem. Uroczystości rozpoczęły się w kościele parafialnym mszą świętą przed którą wszyscy uczestnicy otrzymali kotyliony, chorągiewki oraz śpiewniki. Po mszy uczestnicy przemaszerowali pod bibliotekę miejską na której murach wmurowane jest popiersie Józefa Piłsudzkiego. Delegacje biorące udział w manifestacji pod tablicą złożyli wiązanki kwiatów. Przemówienie burmistrza Stanisława Lichosyta oraz starosty Józefa Bałosa oraz odśpiewanie pieśni patriotycznych zakończyły uroczystości.

W siedzibie Oddziału PTTK odbyła się prelekcja Jerzego Mydlarza, przewodnika i historyka pt. "Podbabiogórze na drodze do niepodległości". W spotkaniu udział wzięli przewodnicy, członkowie PTTK oraz mieszkańcy Suchej Beskidzkiej. Po prelekcji odbyła się dyskusja o czasach kiedy Polska niepodległość odzyskiwała, o okresie II wojny światowej i czasach nam współczesnych.

bs

• 11 listopada - Święto Niepodległości