Strona Główna - PTTK 'Ziemi Babiogórskiej' - oddział w suchej beskidzkiej

Zjazd oddziału PTTK "Ziemi Babiogórskiej"

dodano: 24.03.2017

Oddział PTTK "Ziemi Babiogórskiej" im. prof. dr Walerego Goetla w Suchej Beskidzkiej w dniach 18.03.2017 roku odbył swój doroczny zjazd, który był zjazdem sprawozdawczo wyborczym. W zjeździe wzięli udział członkowie PTTK a także przedstawiciele szkolnych kół. Działalność Oddziału w swoim wystąpieniu przedstawił prezes zarządu Wojciech Żak.
W trakcie obrad po wysłuchaniu sprawozdań i głosów w dyskusji Komisja Wniosków i Uchwał przedstawiła zebranym projekty uchwał.
1.Uchwała o udzielenie absolutorium zarządowi za miniona kadencję 2.Uchwała w sprawie złożenia wniosku do Zarządu Głównego PTTK o przyznanie Honorowego Członka PTTK pani Marii Skrbeńskiej.
Komisja przedstawiła także wnioski, które zarząd będzie realizował w obecnej kadencji.
Obrady zakończyły wybory nowych władz których skład przedstawia się następująco:

Skład Zarządu Oddziału PTTK:

1.Wojciech Żak -Prezes ZO
2.Jan Malaga -V-ce Prezes ZO
3.Marcin Leśniakiewicz -V-ce Prezes ZO
4.Janusz Kędlarski - Sekretarz ZO
5.Anna Żaczek - Skarbnik ZO
6.Stanisław Budnik -członek
7.Marian Chowaniec - członek
8.Jerzy Mydlarz - członek
9.Kazimierz Pochopień - członek
10.Barbara Sasuła - członek
11.Jerzy Żak -członek

Skład Komisji Rewizyjnej Oddziału PTTK:

1.Robert Semik -przewodniczący
2.Jacek Duś - członek
3.Rafał Nowak -członek

Delegaci oddziału na Regionalną Konferencję Oddziałów:

1.Wojciech Żak
2.Barbara Sasuła
3.Jerzy Żak

  • Zjazd oddziału PTTK Ziemi Babiogórskiej
  • Zjazd oddziału PTTK Ziemi Babiogórskiej
  • Zjazd oddziału PTTK Ziemi Babiogórskiej
  • Zjazd oddziału PTTK Ziemi Babiogórskiej
  • Zjazd oddziału PTTK Ziemi Babiogórskiej
  • Zjazd oddziału PTTK Ziemi Babiogórskiej
  • Zjazd oddziału PTTK Ziemi Babiogórskiej

Dwudniowa wycieczka autokarowa "Kielce i okolice"

dodano: 20.03.2017

Kielce
fot. Arianus / Wikipedia

Firma EMELTUR oraz Koło Przewodników Beskidzkich i Terenowych przy Oddziale "Ziemi Babiogórskiej" PTTK w Suchej Beskidzkiej zapraszają na dwudniową wycieczkę autokarową "Kielce i okolice", która odbędzie się w sobotę i niedzielę 27-28 maja 2017 r.

W programie wycieczki:

*Spacer po stolicy województwa świętokrzyskiego Kielcach (m.in. Wzgórze Zamkowe z Bazyliką Katedralną pw. Wniebowzięcia NMP, Pałac Biskupów Krakowskich - Muzeum Narodowe, Rynek, rezerwat krajobrazowy "Karczówka" wraz z kościołem oo. bernardynów, rezerwat przyrody "Kadzielnia" z oryginalnym ostańcem skalnym, tzw. Skałką Geologów).
*Zwiedzanie Wąchocka (m.in. bardzo cenny romański kościół i klasztor oo. cystersów oraz... Pomnik Sołtysa Wąchocka, bohatera niezliczonych dowcipów).
*Wizyta w Skarżysku-Kamiennej i zwiedzanie Sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej z jedyną w Polsce kopią wileńskiej Ostrej Bramy.
*Zwiedzanie efektownych ruin zamku królewskiego w Chęcinach, niedawno ponownie udostępnionych do zwiedzania po przeprowadzeniu gruntownych prac renowacyjnych oraz położonego u ich stóp malowniczego miasteczka Chęciny i niedalekiego Podzamcza Chęcińskiego z odnowionym Dworem Starostów Chęcińskich i bramą w kształcie łuku tryumfalnego, wzniesioną na cześć wiktorii wiedeńskiej Jana III Sobieskiego.

Cena:
285 zł
Cena obejmuje: przejazd autokarem, nocleg w Ośrodku Szkoleniowo-Wypoczynkowym "AFOR" w Borkowie (pokoje dwu- lub trzyosobowe z łazienkami) wraz z obiadokolacją i śniadaniem, bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, obsługę pilocką podczas całej wycieczki, obsługę przewodnika świętokrzyskiego podczas obu dni wycieczki, ubezpieczenie NNW.

Wyjazd
z parkingu obok budynku Urzędu Miejskiego w Suchej Beskidzkiej w sobotę 27 maja 2017 r. o godz. 7.00, planowany powrót do Suchej Beskidzkiej w niedzielę 28 maja 2017 r. ok. godz. 20.30.

Zapisy:
PTTK Oddział "Ziemi Babiogórskiej", Sucha Beskidzka ul. Mickiewicza 38, tel. 33 874 36 70 pon.-pt. godz. 9.00-13.30.
Uwaga! Wycieczka odbędzie się w przypadku zgłoszenia się minimum 20 osób. Ze względu na konieczność potwierdzenia rezerwacji noclegu, bardzo proszę o wstępne deklaracje chęci wzięcia udziału w wycieczce do końca marca 2017 r.

Szczegółowe informacje na temat wycieczki można uzyskać pod nr telefonu 609036054 (Marcin Leśniakiewicz) lub drogą mailową: poczta@emeltur.pl .

Zobacz galerię obrazków z wiadomości - kliknij link


Wycieczka autokarowa "Łańcut i okolice"

dodano: 20.03.2017

Łańcut

Firma EMELTUR oraz Koło Przewodników Beskidzkich i Terenowych przy Oddziale "Ziemi Babiogórskiej" PTTK w Suchej Beskidzkiej zapraszają na wycieczkę autokarową "Łańcut i okolice", która odbędzie się w sobotę 22 kwietnia 2017 r.

W programie wycieczki:

* Zwiedzanie zespołu pałacowo-parkowego w Łańcucie. Zespół pałacowo-parkowy w Łańcucie należy do najcenniejszych i najpiękniejszych rezydencji magnackich na terenie Polski, pozostając w przeszłości własnością tak znanych rodów, jak Lubomirscy i Potoccy. Podczas wycieczki zwiedzimy wspaniałe wnętrza pałacowe parteru i I piętra z bardzo cennym wyposażeniem (meble, malarstwo) oraz stajnie cugowe i wozownię z jedną z najwspanialszych na świecie kolekcją dawnych pojazdów konnych.
* Zwiedzanie zespołu kościelno-klasztornego oo. bernardynów w Leżajsku. Bernardyński zespół kościelno-klasztorny w Leżajsku to z kolei bardzo cenny XVII-wieczny kompleks sakralny, składający się z kościoła pw. Zwiastowania NPM, klasztoru, cmentarza przykościelnego (dziedziniec odpustowy), murów obronnych z basztami i bramami oraz dawnego folwarku. Obok oryginalnej architektury i pięknego wyposażenia wnętrza, leżajska świątynie słynie ze wspaniałych organów, zaliczanych do najcenniejszych w Europie. W klasztorze działa ciekawe Muzeum Prowincji Ojców Bernardynów, w którym zgromadzono zabytki, pochodzące z bernardyńskich świątyń, położonych na terenach utraconych przez Polskę po II wojnie światowej oraz z innych klasztorów prowincji na terenie naszego kraju.
* Spacer po centrum Rzeszowa, stolicy województwa podkarpackiego, dość rzadko odwiedzanej przez turystów. Zobaczymy m.in. rzeszowski rynek, obejrzymy (z zewnątrz) kościół farny pw. św.św. Wojciecha i Stanisława oraz zamek Lubomirskich, a także przespacerujemy się reprezentacyjnym rzeszowskim deptakiem - ul. 3 Maja.

Cena:
160 zł
Cena obejmuje: przejazd autokarem lub busem, opiekę pilota, bilety wstępu do Muzeum - Zamek w Łańcucie wraz z obsługą miejscowego przewodnika, ubezpieczenie NNW.
Cena nie obejmuje opłaty za zwiedzanie kościoła klasztornego oraz Muzeum Prowincji Ojców Bernardynów w Leżajsku (ok. 15 zł).

Wyjazd
z parkingu obok budynku Urzędu Miejskiego w Suchej Beskidzkiej w sobotę 22 kwietnia 2017 r. o godz. 4.00, planowany powrót do Suchej Beskidzkiej ok. godz. 21.00.
Uwaga! Wycieczka odbędzie się w przypadku zgłoszenia się minimum 15 osób.

Zapisy:
PTTK Oddział "Ziemi Babiogórskiej", Sucha Beskidzka ul. Mickiewicza 38, tel. 33 874 36 70 pon.-pt. godz. 9.00-13.45 lub pod nr telefonu 609036054 (Marcin Leśniakiewicz).

Szczegółowe informacje na temat wycieczki można uzyskać pod nr telefonu 609036054 (Marcin Leśniakiewicz) lub drogą mailową: poczta@emeltur.pl


Piesza wycieczka górska na ŁYŻKĘ i PĘPÓWKĘ w Beskidzie Wyspowym

dodano: 22.02.2017

Łyżka - Beskid Wyspowy

Firma EMELTUR oraz Koło Przewodników Beskidzkich i Terenowych przy Oddziale "Ziemi Babiogórskiej" PTTK w Suchej Beskidzkiej zapraszają na pieszą wycieczkę górską na ŁYŻKĘ (803 m) i PĘPÓWKĘ (774 m) w Beskidzie Wyspowym. Wycieczka odbędzie się w niedzielę, 2 kwietnia 2017 r. i będzie prowadzić na trasie: Łukowica (ok. 440 m) - Pępówka (774 m) - Łyżka (803 m) - Kuklacz (ok. 690 m) - cmentarz wojskowy na Jabłońcu (ok. 550 m) - Limanowa (ok. 430 m).

Trasa wycieczki przebiega przez bardzo rzadko odwiedzane przez turystów, południowo-wschodnie krańce Beskidu Wyspowego. Szlak, którym będziemy wędrować jest bardzo atrakcyjny krajobrazowo, a po drodze obejrzymy m.in. drewniany kościół w Łukowicy z XVI/XVII w., pozostałości średniowiecznego zamku (grodu) na Łyżce oraz cmentarz reprezentacyjny X Okręgu Cmentarnego z okresu I wojny światowej na wzgórzu Jabłoniec nad Limanową.

Długość trasy pieszej: 17 km. Przewidywany czas przejścia: ok. 6,5 godziny.

Cena:
85 zł
Cena obejmuje: przejazd wynajętym busem, opiekę pilota, ubezpieczenie NNW. Wycieczka odbędzie się po zgłoszeniu minimum 8 osób.

Wyjazd:
sprzed dworca kolejowego w Suchej Beskidzkiej w niedzielę 2 kwietnia 2017 r. o godz. 7.00, planowany powrót do Suchej Beskidzkiej ok. godz. 18.00.

Zapisy i szczegółowe informacje na temat wycieczki:
tel. 609 036 054 (Marcin Leśniakiewicz) lub mail: poczta@emeltur.pl - do dnia 30 marca 2017 r. (czwartek).

fot. Jerzy Opioła

Zobacz galerię obrazków z wiadomości - kliknij link


Wycieczka autokarowa "Ciekawostki Nowej Huty"

dodano: 22.02.2017

Nowa Huta

Firma EMELTUR oraz Koło Przewodników Beskidzkich i Terenowych przy Oddziale "Ziemi Babiogórskiej" PTTK w Suchej Beskidzkiej zapraszają na wycieczkę autokarową "Ciekawostki Nowej Huty", która odbędzie się w niedzielę 19 marca 2017 r.

W programie wycieczki:

* Zwiedzanie krakowskiej dzielnicy Nowa Huta.
Po raz kolejny wyruszamy do Krakowa, i po raz kolejny po to, by poznać miejsca, które zazwyczaj znajdują się poza utartymi szlakami zwiedzania tego miasta. Tym razem naszym celem jest Nowa Huta, dzielnica, która początkowo, w dobie PRL, miała stanowić konkurencję dla starego, konserwatywnego i "zacofanego" Krakowa, a obecnie coraz częściej staje się jego nową turystyczną atrakcją.
Podczas wycieczki zobaczymy m.in.:
* Centrum Administracyjne dawnej Huty im. W.Lenina (obejrzymy wnętrze budynku Z, jednego z najbardziej typowych przykładów architektury socrealistycznej w Polsce oraz podziemny schron z zachowanym kompletnym wyposażeniem Stanowiska Dowodzenia Kombinatem),
* "serce" dzielnicy - Plac Centralny z charakterystyczną, socrealistyczną zabudową, Aleję Róż z miejscem po pomniku Lenina oraz Plac Ratuszowy, a także inne osiedla nowohuckie,
* blok szwedzki - nowoczesny (na ówczesne czasy) budynek mieszkalny z końca lat 50. XX w.,
* Teatr Ludowy,
* słynne świątynie nowohuckie: kościół w Bieńczycach zw. "Arką Pana" oraz kościół w Mistrzejowicach,
* krzyż na os. Teatralnym - miejsce związane z walkami mieszkańców dzielnicy o zezwolenie na budowę pierwszego kościoła w Nowej Hucie.

Cena:
120 zł
Cena obejmuje: przejazd autokarem lub busem, opiekę pilota, obsługę licencjonowanego przewodnika po Krakowie w czasie zwiedzania Nowej Huty, bilety wstępu do Centrum Administracyjnego i schronu wraz z obsługą lokalnego przewodnika, ubezpieczenie NNW.

Wyjazd
z parkingu obok budynku Urzędu Miejskiego w Suchej Beskidzkiej w niedzielę 19 marca 2017 r. o godz. 7.00, planowany powrót do Suchej Beskidzkiej ok. godz. 18.00.
Uwaga! Wycieczka odbędzie się w przypadku zgłoszenia się minimum 15 osób.

Zapisy:
PTTK Oddział "Ziemi Babiogórskiej", Sucha Beskidzka ul. Mickiewicza 38, tel. 33 874 36 70 pon.-pt. godz. 9.00-13.45 lub pod nr telefonu 609036054 (Marcin Leśniakiewicz).

Szczegółowe informacje na temat wycieczki można uzyskać pod nr telefonu 609036054 (Marcin Leśniakiewicz) lub drogą mailową: poczta@emeltur.pl


Polskie Towarzystwo Turystyczno Krajoznawcze Ziemi Babiogórskiej - Oddział w Suchej Beskidzkiej