To już taka tradycja

dodano: 16.01.2018

Styczeń to taki miesiąc poświąteczny w którym członkowie i sympatycy różnych organizacji spotykają się na tzw. "opłatku" aby złożyć sobie życzenia, pośpiewać kolęd i pogawędzić o tym jak minął rok. Członkowie Oddziału PTTK w Suchej Beskidzkiej również spotkali się w siedzibie Oddziału, których powitał prezes Wojciech Żak, życząc pomyślności na rok bieżący. Życzenia zebranym złożył także dyrektor Babiogórskiego Parku Narodowego obdarowując jednocześnie zebranych pięknymi kalendarzami przedstawiającymi uroki parku i okolic. Do zobaczenia za rok.

bs

• To już taka tradycja

Komunikat - informacja dla turystów

dodano: 30.12.2017

Informacja o utrudnieniach na czerwonym szlaku turystycznym na Leskowiec oraz o zalecanych obejściach.

Nadleśnictwo Sucha informuje o poważnych utrudnieniach na czerwonym szlaku turystycznym prowadzącym z Krzeszowa do Schroniska PTTK Leskowiec - w okolicach oddziałów 153, 154 w leśnictwie Tarnawa.

Przyczyną utrudnień są prowadzone w rejonie szlaku ścinka i zrywka drewna. Przypominamy, że teren prowadzenia tych prac jest objęty zakazem wstępu z uwagi na bezpieczeństwo turystów.

Wszystkim, chcącym w najlbiższym czasie odwiedzić Schronisko PTTK na Leskowcu, zalecamy wycieczki z Targoszowa bądź z Tarnawy Górnej.

Poniżej mapka poglądowa:

Mapka

Komunikat - informacja dla turystów

dodano: 14.11.2017

Informacja o czasowym zamknięciu żółtego szlaku turystycznego w leśnictwie Roztoki i zalecanym obejściu.

Nadleśnictwo Sucha informuje o czasowym (do końca roku) zamknięciu żółtego szlaku turystycznego prowadzącego z przystanku autobusowego Stryszawa Roztoki do Polany Krawcowej (początek Leśnej Ścieżki Przyrodniczej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego).

Powodem takiej decyzji są prowadzone w tym rejonie prace z zakresu pozyskania i zrywki drewna. Przypominamy, że teren prowadzenia tych prac jest objęty zakazem wstępu z uwagi na bezpieczeństwo turystów.

Wszystkim wędrującym w tym czasie po Beskidach i chcącym zdobyć szczyt Jałowca zalecamy wycieczkę przez Przełęcz Kolędówki rozpoczynającą się w Stryszawie Matusy (jeden przystanek autobusowy poniżej Roztok) - początkowo szlakiem zielonym, następnie żółtym - szacunkowy czas przejścia w obie strony: 4:00 h.

Poniżej mapka poglądowa:

Mapka

Rajd "Babia Góra"

dodano: 27.09.2017

Pomimo bardzo złej pogody nie zabrakło uczestników 50-ego jubileuszowego Rajdu Babia Góra, który się odbył 21 września br. w Skansenie PTTK na Markowych Rówieńkach w Zawoi. Młodzi entuzjaści turystyki górskiej nie zważając na chłód i deszcz zgodnie z regulaminem stawiali się na mecie zjazdu aby otrzymać pamiątkowe dyplomy, odznaki, wypić ciepłą herbatę i zjeść ciepły posiłek. Dla wytrwałych turystów nie ma złej pogody i tak trzymać.

bs

• Rajd Babia Góra

Rajd "Babia Góra - 2017"

dodano: 05.09.2017