Strona Główna - PTTK 'Ziemi Babiogórskiej' - oddział w suchej beskidzkiej

Rajd "Babia Góra"

dodano: 27.09.2017

Pomimo bardzo złej pogody nie zabrakło uczestników 50-ego jubileuszowego Rajdu Babia Góra, który się odbył 21 września br. w Skansenie PTTK na Markowych Rówieńkach w Zawoi. Młodzi entuzjaści turystyki górskiej nie zważając na chłód i deszcz zgodnie z regulaminem stawiali się na mecie zjazdu aby otrzymać pamiątkowe dyplomy, odznaki, wypić ciepłą herbatę i zjeść ciepły posiłek. Dla wytrwałych turystów nie ma złej pogody i tak trzymać.

bs

  • Rajd Babia Góra
  • Rajd Babia Góra
  • Rajd Babia Góra
  • Rajd Babia Góra
  • Rajd Babia Góra
  • Rajd Babia Góra
  • Rajd Babia Góra

Rajd "Babia Góra - 2017"

dodano: 05.09.2017

PTTK

Oddział "Ziemi Babiogórskiej" im. prof. dr Walerego Goetla
w Suchej Beskidzkiej


Pod Patronatem

Starosty Suskiego
mgr Józefa Bałosa
i
Dyrektora Babiogórskiego Parku Narodowego
dr Tomasza Pasierbka


organizują

"L"

Jubileuszowy Rajd "Babia Góra - 2017"


dnia 21.09.2017 r. z metą
w Zawoi Markowe Rówienki
Zespół Budownictwa Drewnianego im. Józefa Żaka- Pod hasłem -

"Czyste góry dla turystów - Dzięki turystom"


Rajd zgłoszony w Kuratorium Oświaty


- regulamin -


Trzydniowa piesza wycieczka górska w PASMO KOZIARZA i SUCHEGO GRONIA w Beskidzie Sądeckim oraz PIENINY słowackie

dodano: 03.07.2017

Koziarz

Firma EMELTUR oraz Koło Przewodników Beskidzkich i Terenowych przy Oddziale "Ziemi Babiogórskiej" PTTK w Suchej Beskidzkiej zapraszają na trzydniową pieszą wycieczkę górską w PASMO KOZIARZA (934 m) i SUCHEGO GRONIA (835 m) w Beskidzie Sądeckim oraz PIENINY słowackie.

Wycieczka odbędzie się od piątku do niedzieli, 15-17 września 2017 r. i będzie prowadzić na trasie: I dzień: Łącko (ok. 375 m) - Suchy Groń (835 m) - Koziarz (934 m) - Dzwonkówka (982 m) - Bacówka PTTK "Pod Bereśnikiem" (750 m).
II dzień: Bacówka PTTK "Pod Bereśnikiem" (750 m) - Szczawnica (450 m) - kolej linowa "Palenica" - Palenica (719 m) - Leśnica (500 m) - Płaśnie (889 m) - Przełęcz Cerla (pod Klasztorną Górą; 603 m) - Leśnica (500 m) - Przełom Leśnickiego Potoku - Szczawnica (450 m) - Bacówka PTTK "Pod Bereśnikiem" (750 m).
III dzień: Bacówka PTTK "Pod Bereśnikiem" (750 m) - Bryjarka (677 m) - Szczawnica (450 m).

Długość trasy pieszej: 44,5 km (17 km + 24,5 km + 3 km).
Przewidywany czas przejścia: ok. 18 godzin (ok. 7,5 godz. + ok. 9,5 godz. + ok. 1 godz.).

Charakterystyka trasy: Podczas wycieczki będziemy wędrować przez najdalej na zachód wysuniętą część Beskidu Sądeckiego - górujące nad Dunajcem, bardzo widokowe Pasmo Koziarza (934 m) i Suchego Gronia (835 m), stanowiące część Pasma Radziejowej (1266 m), a także poznamy rzadko odwiedzaną przez turystów, słowacką część Pienin. Trasy, które mamy do pokonania, są dość długie, jednak w zdecydowanie przeważającej części - nietrudne, wiodące łagodnymi, widokowymi grzbietami.

Cena: 270 zł Cena obejmuje: 2 noclegi w pokoju wieloosobowym w Bacówce PTTK "Pod Bereśnikiem", transport wynajętym busem w drodze do Łącka, bilety na przejazd środkami komunikacji publicznej w drodze powrotnej, opiekę przewodnika oraz ubezpieczenie NNW (w Polsce), NNW i KL (na Słowacji). Cena nie obejmuje wypożyczenia pościeli w schronisku (8 zł od osoby) oraz kosztów przejazdu koleją linową "Palenica" (12 zł od osoby).
Wycieczka odbędzie się po zgłoszeniu minimum 7 osób. Bardzo proszę o zgłaszanie chęci udziału w wycieczce do środy, 16 sierpnia 2017 r.

Wyjazd:
sprzed dworca kolejowego w Suchej Beskidzkiej w piątek 15 września 2017 r. o godz. 6.30, planowany powrót do Suchej Beskidzkiej w niedzielę 17 września 2017 r. ok. godz. 17.00.

Zapisy i szczegółowe informacje na temat wycieczki: tel. 609 036 054 (Marcin Leśniakiewicz) lub mail: poczta@emeltur.pl

Zobacz galerię obrazków z wiadomości - kliknij link

Marcin Leśniakiewicz


Piesza wycieczka górska na LACKOWĄ w Beskidzie Niskim

dodano: 03.07.2017

Lackowa foto: Jerzy Strzelecki / Wikipedia

Firma EMELTUR oraz Koło Przewodników Beskidzkich i Terenowych przy Oddziale "Ziemi Babiogórskiej" PTTK w Suchej Beskidzkiej zapraszają na pieszą wycieczkę górską na LACKOWĄ (997 m) w Beskidzie Niskim. Wycieczka odbędzie się w sobotę, 22 lipca 2017 r. i będzie prowadzić na trasie: Izby (ok. 600 m) - przełęcz Beskid (644 m) - Lackowa (997 m) - Przełęcz Pułaskiego (743 m) - Bieliczna (ok. 650 m) - Izby (ok. 600 m).

Trasa wycieczki prowadzi przez południowo-zachodnią część Beskidu Niskiego, wyprowadzając na najwyższy szczyt polskiej części tej grupy górskiej - Lackową (997 m), słynącą ze swojej zachodniej "ściany", którą prowadzi jeden z najbardziej stromych odcinków szlaków w całych Beskidach (my będziemy tędy schodzić). Oprócz typowo górskich atrakcji podczas wycieczki obejrzymy m.in. zabytkowe cerkwie drewniane w Brunarach Wyżnych i Czarnej (ta pierwsza jest wpisana na listę Światowego Dziedzictwa Kultury i Natury UNESCO), murowaną cerkiew w Izbach oraz dolinę Białej, uważaną za jedno z najpiękniejszych miejsc w całym Beskidzie Niskim, z murowaną cerkiewką greckokatolicką, będącą jedyną pozostałością po dawnej łemkowskiej wsi Bieliczna.

Długość trasy pieszej: 11 km. Przewidywany czas przejścia: ok. 5 godzin.

Cena: 110 zł Cena obejmuje: przejazd wynajętym busem (koszt wynika głównie z odległości - pokonamy w sumie ok. 300 km), obsługę przewodnicką, ubezpieczenie NNW. Cena nie obejmuje ewentualnej ofiary za zwiedzanie cerkwi w Brunarach Wyżnych i Czarnej.
Wycieczka odbędzie się po zgłoszeniu minimum 8 osób.


: sprzed dworca kolejowego w Suchej Beskidzkiej w sobotę 22 lipca 2017 r. o godz. 6.30, planowany powrót do Suchej Beskidzkiej ok. godz. 19.30.

Zapisy i szczegółowe informacje na temat wycieczki:
tel. 609 036 054 (Marcin Leśniakiewicz) lub mail: poczta@emeltur.pl - do dnia 19 lipca 2017 r. (środa)

Marcin Leśniakiewicz


Dwudniowa wycieczka autokarowa "Zamość i Roztoczański Park Narodowy"

dodano: 03.07.2017

Zamość fot. Centymetr / Wikipedia

Firma EMELTUR oraz Koło Przewodników Beskidzkich i Terenowych przy Oddziale "Ziemi Babiogórskiej" PTTK w Suchej Beskidzkiej zapraszają na dwudniową wycieczkę autokarową "Zamość i Roztoczański Park Narodowy", która odbędzie się w sobotę i niedzielę 30 września-1 października 2017 r.

W programie wycieczki:

*Zwiedzanie Zamościa, miasta założonego w 1580 r. przez kanclerza wielkiego koronnego i hetmana Jana Zamoyskiego. Zamojska starówka, będąc jednym z najefektowniejszych przykładów późnorenesansowej myśli urbanistycznej w Europie, jest wpisana na listę Światowego Dziedzictwa Kultury i Natury UNESCO. Podczas spaceru po mieście obejrzymy m.in.: Rynek Wielki z ratuszem i tzw. kamienicami ormiańskimi, Pałac Zamoyskich i budynek dawnej Akademii Zamoyskiej, katedrę i inne kościoły, synagogę oraz pozostałości zamojskiej twierdzy wraz z bramami miejskimi i trasą turystyczną w Bastionie VII.
*Zwiedzanie Roztoczańskiego Parku Narodowego, w tym m.in.:
- Zwierzyniec, zabytkowe miasteczko, dawna letnia rezydencja Zamoyskich, a obecnie obecnie siedziba dyrekcji Roztoczańskiego PN oraz ekspozycja Ośrodka Edukacyjno-Muzealnego RPN;
- ścieżka przyrodnicza na Bukową Górę, prezentująca "w pigułce" walory przyrodnicze parku;
- spacer do malowniczych stawów Echo.
*Spacer po Tarnogrodzie, w przeszłości sporym ośrodku klucza dóbr Ordynacji Zamojskiej, a obecnie niewielkim miasteczku, w którym znajdują się ciekawe zabytki, m.in. XVIII-wieczny kościół parafialny z cennymi obrazami Domenica Tintoretta, najstarszy na Zamojszczyźnie drewniany kościółek pw. św. Rocha (pocz. XVII w.) oraz dawna synagoga.
*Spacer po Szczebrzeszynie, miasteczku słynącym z... chrząszcza, który ma tu swój pomnik; obejrzymy tu także interesujące kościoły wzniesione w stylu tzw. renesansu lubelskiego oraz miejscową synagogę.

Cena:
370 zł (cena normalna) / 360 zł (uczniowie i studenci do ukończenia 25 roku życia, osoby powyżej 65 roku życia) - przy udziale 20-29 osób
330 zł (cena normalna) / 320 zł (uczniowie i studenci do ukończenia 25 roku życia, osoby powyżej 65 roku życia) - przy udziale minimum 30 osób
Uczestnik wycieczki wpłaca kwotę minimalną (odpowiednio: 330 zł lub 320 zł), jednocześnie zobowiązując się - w razie niezgłoszenia się ww. ilości uczestników wycieczki - do pokrycia dodatkowej kwoty (40 zł) w autokarze w dniu rozpoczęcia wycieczki.

Cena obejmuje: przejazd autokarem, nocleg w pokojach dwu- lub trzyosobowych z łazienkami wraz z obiadokolacją i śniadaniem, bilety wstępu do zwiedzanych obiektów (synagoga oraz trasa turystyczna w bastionie VII w Zamościu, Ośrodek Edukacyjno-Muzealny RPN w Zwierzyńcu, ścieżka przyrodnicza na Bukową Górę), obsługę pilocką podczas całej wycieczki, obsługę przewodnika po Roztoczańskim Parku Narodowym, ubezpieczenie NNW.

Wyjazd
z parkingu obok budynku Urzędu Miejskiego w Suchej Beskidzkiej w sobotę 30 września 2017 r. o godz. 4.00, planowany powrót do Suchej Beskidzkiej w niedzielę 1 października 2017 r. ok. godz. 22.30.

Zapisy:
PTTK Oddział "Ziemi Babiogórskiej", Sucha Beskidzka ul. Mickiewicza 38, tel. 33 874 36 70 pon.-pt. godz. 9.00-13.30.
Uwaga! Wycieczka odbędzie się w przypadku zgłoszenia się minimum 20 osób.]
Ze względu na konieczność opłacenia zaliczki za nocleg, zapisy są przyjmowane do 10 sierpnia 2017 r. (nie związane z natychmiastową wpłatą - wpłat za wycieczkę można będzie dokonywać od 1 września 2017 r.). Ewentualne zapisy w terminie późniejszym będą możliwe w przypadku, gdy do 10 sierpnia 2017 r. zgłosi się minimum 15 osób (w przeciwnym razie wyjazd zostanie odwołany). Wówczas podane zostanie także dokładne miejsce noclegu.

Szczegółowe informacje na temat wycieczki można uzyskać pod nr telefonu 609036054 (Marcin Leśniakiewicz) lub drogą mailową: poczta@emeltur.pl.

Zobacz galerię obrazków z wiadomości - kliknij link

Marcin Leśniakiewicz


Polskie Towarzystwo Turystyczno Krajoznawcze Ziemi Babiogórskiej - Oddział w Suchej Beskidzkiej

specweb - projektowanie stron