Strona Główna - PTTK 'Ziemi Babiogórskiej' - oddział w suchej beskidzkiej

Trzydniowa piesza wycieczka górska w PIENINY

dodano: 18.07.2015

Firma EMELTUR oraz Koło Przewodników Beskidzkich i Terenowych przy Oddziale "Ziemi Babiogórskiej" PTTK w Suchej Beskidzkiej zapraszają na trzydniową pieszą wycieczkę górską PIENINY (polskie i słowackie).

Wycieczka odbędzie się od piątku do niedzieli, 4-6 września 2015 r. i będzie prowadzić na trasie:

I dzień: Jaworki Biała Woda (ok. 610 m) - przełęcz Rozdziela (803 m) - Wysoka (1050 m) - Durbaszka (942 m) - Wysoki Wierch (898 m) - Szafranówka (742 m) - Szczawnica, schronisko PTTK "Orlica" (ok. 520 m).

II dzień: Szczawnica, schronisko PTTK "Orlica" (ok. 520 m) - Sokolica (747 m) - Czerteż (774 m) - Zamek Pieniński (ok. 750 m) - Trzy Korony (982 m) - przełęcz Szopka (780 m) - przełęcz Trzy Kopce (795 m) - Sromowce Wyżne Kąty (ok. 470 m); spływ przełomem Dunajca do Szczawnicy.

III dzień: Szczawnica, schronisko PTTK "Orlica" (ok. 500 m) - Leśnica (ok. 480 m) - Płaśnie (889 m) - przełęcz Cerla (610 m) - Czerwony Klasztor (ok. 470 m) - Sromowce Niżne (ok. 460 m). Długość trasy pieszej: 45 km (19 km + 14 km + 12 km). Przewidywany czas przejścia: ok. 18 godzin (ok. 7 godz. + ok. 6,5 godz. + ok. 4,5 godz.).

Charakterystyka trasy: Podczas trzydniowej wycieczki przejdziemy najciekawsze i najpiękniejsze szlaki w Pieninach. Będziemy wędrowali przez niezwykle malownicze Małe Pieniny, zdobywając najwyższy pieniński szczyt - Wysoką (1050 m) i podziwiając wspaniałe panoramy, m.in. na Tatry i Beskid Sądecki. Pokonamy "Sokolą Perć" - najbardziej emocjonujący szlak w Pieninach Właściwych, obejrzymy ruiny średniowiecznego Zamku Pienińskiego i wyjdziemy na efektowne platformy widokowe na Sokolicy i Trzech Koronach. Powędrujemy także przez rzadziej odwiedzaną przez polskich turystów, słowacką część Pienin.

W programie wycieczki znajduje się także słynny spływ przełomem Dunajca, jedna z największych atrakcji turystycznych w Polsce, jednak jeśli ktoś nie będzie chciał wziąć w nim udziału, nie będzie to stanowiło problemu - dla osób rezygnujących ze spływu jest przygotowany inny wariant spędzenia drugiej części drugiego dnia wyjazdu (zejście z przełęczy Szopka do Krościenka i powrót do Szczawnicy busem).

Cena:

230 zł
Cena obejmuje: 2 noclegi w pokojach wieloosobowych w schronisku PTTK "Orlica" w Szczawnicy, opłaty miejscowe, transport wynajętym busem podczas dojazdu w Pieniny i powrotu z wycieczki, bilety wstępu na platformy widokowe na Sokolicy i Trzech Koronach, ubezpieczenie NNW, NNW i KL (na terenie Słowacji) oraz obsługę przewodnicką.

Cena nie obejmuje biletów na spływ przełomem Dunajca (49 zł).

Przejazd wynajętym busem odbędzie się przy udziale w wycieczce minimum 10 osób. W przypadku zgłoszenia się mniejszej liczby osób (minimum 5), przejazd odbędzie się środkami komunikacji publicznej (busy, autobusy). Wówczas cena wyniesie 200 zł (+ spływ Dunajcem).

Zapisy i szczegółowe informacje na temat wycieczki, także dotyczące godziny wyjazdu i ostatecznego środka transportu:
tel. 609 036 054 (Marcin Leśniakiewicz)

Uwaga! Ze względu na duże obłożenie miejsc w schronisku maksymalna ilość osób biorących udział w wycieczce może wynieść 14. Istnieje także konieczność szybkiej wpłaty zaliczki za noclegi. W związku z tym proszę o jak najszybsze zgłaszanie chęci udziału w wyjeździe (do wtorku, 4 sierpnia 2015 r.).

Marcin Leśniakiewicz


Dwudniowa wycieczka autokarowa do Czech "Ołomuniec, Kromierzyż i okolice"

dodano: 13.07.2015

Firma EMELTUR oraz Koło Przewodników Beskidzkich i Terenowych przy Oddziale "Ziemi Babiogórskiej" PTTK w Suchej Beskidzkiej zapraszają na dwudniową wycieczkę autokarową do Czech "Ołomuniec, Kromierzyż i okolice", która odbędzie się w sobotę i niedzielę 22-23 sierpnia 2015 r.

W programie wycieczki m.in.:

* Zwiedzanie wspaniałego kompleksu pałacu arcybiskupów ołomunieckich oraz ogrodów w mieście Kromierzyż, w 1998 r. wpisanych na listę Światowego Dziedzictwa Kultury i Natury UNESCO, a także spacer po miejscowej starówce. W trakcie zwiedzania obejrzymy reprezentacyjne sale pałacowe oraz przepiękny ogród kwiatowy. Zainteresowane osoby będą także miały okazję wyjść na wieżę z tarasem widokowym, obejrzeć oryginalne pomieszczenie w formie stylizowanej groty skalnej - sala terrena, z której prowadzi wyjście do ogrodu pałacowego, a także zwiedzić pałacową galerię obrazów, z niezwykle cenną kolekcją dzieł dawnych mistrzów, takich jak m.in. Tycjan, J Brueghel, A. van Dyck, czy L. Cranach).

* Spacer po Ołomuńcu, historycznej stolicy Moraw, w trakcie którego obejrzymy m.in. Górny Rynek z ratuszem i ogromną kolumną Trójcy Przenajświętszej, wpisaną w 2000 r. na listę Światowego Dziedzictwa Kultury i Natury UNESCO, Dolny Rynek, katedrę pw. św. Wacława i inne wspaniałe kościoły.

* Zwiedzanie Zbraszowskiej Jaskini Aragonitowej położonej na terenie Hranickiego Krasu oraz spacer nad jaskinię Hranicka Przepaść, najgłębszą w Czechach.

* Wizyta w znanym morawskim ośrodku pielgrzymkowym - na Świętej Górce (Svatý Kopeček) na obrzeżach Ołomuńca.

Cena:
299zł
Cena obejmuje: przejazd autokarem, nocleg w dwu- lub trzyosobowym pokoju z łazienką w hotelu Hvězda** w Kromierzyżu, obiadokolację oraz śniadanie, opiekę pilota, ubezpieczenie NNW i KL.
W przypadku wyjazdu rodzinnego minimum trzech osób (mama+tata+dziecko/dzieci lub jeden z rodziców + minimum dwoje dzieci) cena wycieczki dla trzeciej (i kolejnych) osób wynosi 160 zł.
Cena nie obejmuje biletów wstępu do zwiedzanych obiektów. Koszty biletów wyniosą - w zależności od ilości zwiedzanych obiektów (nie każdy będzie musiał zwiedzać wszystko) - ok. 400-450 koron czeskich (równowartość ok. 70 zł).

Wyjazd
z parkingu obok budynku Urzędu Miejskiego w Suchej Beskidzkiej w sobotę 22 sierpnia 2015 r. o godz. 7.00, planowany powrót do Suchej Beskidzkiej w niedzielę 23 sierpnia ok. godz. 20.00.

Zapisy:
PTTK Oddział "Ziemi Babiogórskiej", Sucha Beskidzka ul. Mickiewicza 38, tel. 33 874 36 70 pon.-pt. godz. 9.30-13.30.

Uwaga! Wycieczka odbędzie się w przypadku zgłoszenia się minimum 20 osób.
Ze względu na konieczność opłacenia zaliczki za nocleg, bardzo proszę o możliwie szybkie deklaracje chęci wzięcia udziału w wycieczce - do 30 lipca (nie związane z natychmiastową wpłatą - wpłat za wycieczkę można będzie dokonywać od 23 lipca). Jest to w przypadku tej wycieczki absolutnie niezbędne, ponieważ ze względu na szczyt sezonu turystycznego najpóźniej do 1 sierpnia muszę ostatecznie zadeklarować nocleg.

Szczegółowe informacje na temat wycieczki można uzyskać pod nr telefonu 609036054 (Marcin Leśniakiewicz) lub drogą mailową: poczta@emeltur.pl.

Marcin Leśniakiewicz


Trzydniowa wycieczka autokarowa "Góry Stołowe"

dodano: 13.07.2015

Firma EMELTUR oraz Koło Przewodników Beskidzkich i Terenowych przy Oddziale "Ziemi Babiogórskiej" PTTK w Suchej Beskidzkiej zapraszają na trzydniową wycieczkę autokarową "Góry Stołowe", która odbędzie się od piątku do niedzieli 25-27 września 2015 r.

W programie wycieczki:

* Zwiedzanie najciekawszych fragmentów Parku Narodowego Gór Stołowych, w tym: wyjście na Szczeliniec Wielki (919 m) - najwyższy szczyt Gór Stołowych i przejście efektownym szlakiem turystycznym prowadzącym przez jego skaliste zakamarki oraz spacer przez Błędne Skały - inny efektowny labirynt skalny.

* Zwiedzanie Adršpaskiego Skalnego Miasta - przepięknego skalistego labiryntu położonego w części Gór Stołowych położonej już na terenie Czech (Broumovska vrchovina).

* Wizyta w Wambierzycach, jednym z najbardziej znanych ośrodków pielgrzymkowych w Sudetach, w którym zwiedzimy miejscowe sanktuarium maryjne i kalwarię oraz obejrzymy efektowną wieczorną iluminację bazyliki a także wspaniałą ruchomą szopkę z XIX/XX w.

* Zwiedzanie Kaplicy Czaszek w Czermnej, dawnej wsi (obecnie część Kudowy-Zdrój; w kaplicy złożono kości ponad 20 tys. osób, głównie ofiar wojen i zaraz nawiedzających ten region w XVII-XVIII w.); przebywając w Czermnej obejrzymy również - jeśli czas pozwoli - drugą bardzo ciekawą ruchomą szopkę.

* Spacer po znanych uzdrowiskach sudeckich - Kudowie-Zdroju i Dusznikach-Zdroju.

* Zwiedzanie bardzo ciekawego Muzeum Papiernictwa w Dusznikach-Zdroju, umiejscowionego w zabytkowym młynie papierniczym z 1605 r. (obiekt wpisany na listę Pomników Historii w Polsce).

* Spacer po Kłodzku, w tym m.in. zwiedzanie potężnej twierdzy wraz z podziemnymi korytarzami.

Cena:
425 zł (cena normalna) / 410 zł (emeryci, renciści, młodzież szkolna).
Cena obejmuje: przejazd autokarem, dwa noclegi w pokojach dwu- lub trzyosobowych z łazienkami w Domu Wczasowym "Korund" w Dusznikach-Zdroju, dwie obiadokolacje (piątek, sobota) oraz dwa śniadania (sobota, niedziela), bilety wstępu do zwiedzanych obiektów na terenie Polski (twierdza w Kłodzku, ruchoma szopka w Wambierzycach, Kaplica Czaszek w Czermnej, Muzeum Papiernictwa w Dusznikach-Zdroju, bilety wstępu na Szczeliniec Wielki i do Błędnych Skał), obsługę pilota podczas całej wycieczki, obsługę przewodnika sudeckiego podczas drugiego i trzeciego dnia wycieczki, ubezpieczenie NNW.
W przypadku wyjazdu rodzinnego minimum trzech osób (mama+tata+dziecko/dzieci lub jeden z rodziców + minimum dwoje dzieci) cena wycieczki dla trzeciej (i kolejnych) osób wynosi 270 zł.
Cena nie obejmuje opłat za wstępy na terenie Czech (zbiórka w autokarze: 150 koron czeskich lub 100 koron czeskich - emeryci, renciści, młodzież szkolna; jest to równowartość odpowiednio ok. 25 lub 17 zł).

Wyjazd
z parkingu obok budynku Urzędu Miejskiego w Suchej Beskidzkiej w piątek 25 września 2015 r. o godz. 7.00, planowany powrót do Suchej Beskidzkiej w niedzielę 27 września 2015 r. ok. godz. 21.00.

Zapisy:
PTTK Oddział "Ziemi Babiogórskiej", Sucha Beskidzka ul. Mickiewicza 38, tel. 33 874 36 70 pon.-pt. godz. 9.00-13.30.

Uwaga! Wycieczka odbędzie się w przypadku zgłoszenia się minimum 25 osób.

Ze względu na konieczność potwierdzenia rezerwacji noclegu, bardzo proszę o możliwie szybkie wstępne deklaracje chęci wzięcia udziału w wycieczce - do dnia 15 sierpnia 2015 r. (deklaracje nie są związane z natychmiastową wpłatą - wpłat za wycieczkę można będzie dokonywać od 26 sierpnia 2015 r.).Szczegółowe informacje na temat wycieczki można uzyskać pod nr telefonu 609036054 (Marcin Leśniakiewicz) lub drogą mailową: poczta@emeltur.pl.

Marcin Leśniakiewicz


Trzydniowa piesza wycieczka górska SZLAKAMI ORAWY

dodano: 23.06.2015

Firma EMELTUR oraz Koło Przewodników Beskidzkich i Terenowych przy Oddziale "Ziemi Babiogórskiej" PTTK w Suchej Beskidzkiej zapraszają na trzydniową pieszą wycieczkę górską SZLAKAMI ORAWY.

Wycieczka odbędzie się od piątku do niedzieli, 31 lipca - 2 sierpnia 2015 r. i będzie prowadzić na trasie:

I dzień: Lipnica Wielka Przywarówka (ok. 800 m) - polana Stańcowa (ok. 860 m) - Śmierdząca Woda (ok. 940 m) - rozdroże pod Czyżów Wierszkiem (ok. 910 m) - Wajdów Groń (928 m) - Krzywań (801 m) - Lipnica Wielka Winiarczykówka (ok. 650 m); przejazd do Studenckiej Bazy Namiotowej "Madejowe Łoże" w Podwilku (ok. 700 m).

II dzień: Studencka Baza Namiotowa "Madejowe Łoże" w Podwilku (ok. 700 m) - Kuligowa (756 m) - Orawka (ok. 670 m) - os. Danielki (ok. 870 m) - Pająków Wierch (934 m) - Podszkle (ok. 750 m) - Studencka Baza Namiotowa "Madejowe Łoże" w Podwilku (ok. 700 m).

III dzień: Studencka Baza Namiotowa "Madejowe Łoże" w Podwilku (ok. 700 m) - Beskidy (800 m) - Sidzina Sidzinka Mała (ok. 670 m) - Góra Ludwiki (653 m) - Jordanów (ok. 500 m).

Długość trasy pieszej: 44 km (16 km + 15 km + 13 km).
Przewidywany czas przejścia: ok. 17,5 godziny (ok. 6 godz. + ok. 6 godz. + ok. 5,5 godz.).

Charakterystyka trasy: Wycieczka będzie biegła niezwykle malowniczymi, bardzo łatwymi, a jednocześnie - praktycznie zupełnie omijanymi przez turystów szlakami, z których roztaczają się kapitalne widoki na Tatry, Babią Górę i pasma górskie Słowacji. Ponadto będziemy mieli okazję obejrzeć niezwykle cenny kościół drewniany w Orawce, zapomniany kirkut w Podwilku, jedno z lipnickich źródeł siarczkowych - Śmierdzącą Wodę czy urocze osiedle Danielki z kaplicą Matki Bożej Bolesnej Patronki Orawy. Z pełną odpowiedzialnością twierdzę, że Orawa, choć zaskakująco mało znana wśród górskich wędrowców, jest jednym z najpiękniejszych regionów Polski w ogóle. Ostatniego dnia odwiedzimy dodatkowo jeszcze jeden kapitalny, a również bardzo mało znany, punkt widokowy - Górę Ludwiki nad Jordanowem.
Być może główną atrakcją wycieczki będą... noclegi w Studenckiej Bazie Namiotowej "Madejowe Łoże". To jedno z tych miejsc, gdzie można w całej pełni poczuć prawdziwie górską atmosferę - ognisko, cisza, noc pod rozgwieżdżonym niebem i chwilowa zupełna ucieczka od codziennego zgiełku. Ale także prysznic nad potokiem i śpiwór zamiast dwuosobowego pokoju z łazienką, o czym lojalnie informuję :) Jednak spokojnie, namiotów nie trzeba ze sobą zabierać, czekają na miejscu z całkiem wygodnymi materacami, na których śpi się świetnie...

Cena:
135 zł
Cena obejmuje: 2 noclegi w Studenckiej Bazie Namiotowej "Madejowe Łoże" (konieczne śpiwory), koszty transportu, ubezpieczenie NNW oraz obsługę przewodnicką.
Transport odbędzie się środkami komunikacji publicznej (busy, pociąg) lub - w przypadku zgłoszenia się minimum 12 osób - częściowo wynajętym busem.

Zapisy i szczegółowe informacje na temat wycieczki, także dotyczące godziny wyjazdu i ostatecznego środka transportu:
tel. 609 036 054 (Marcin Leśniakiewicz)

Uwaga! Ze względu na konieczność wcześniejszego potwierdzenia rezerwacji miejsc w Bazie Namiotowej oraz ewentualnego transportu, bardzo proszę o wstępne (orientacyjne) zgłoszenie chęci udziału w wycieczce do dnia 13 lipca 2015 r. (poniedziałek).

Marcin Leśniakiewicz


Piesza wycieczka górska na MĘDRALOWĄ w Beskidzie Żywieckim

dodano: 23.06.2015

Firma EMELTUR oraz Koło Przewodników Beskidzkich i Terenowych przy Oddziale "Ziemi Babiogórskiej" PTTK w Suchej Beskidzkiej zapraszają na pieszą wycieczkę górską na MĘDRALOWĄ (1169 m) w Beskidzie Żywieckim. Wycieczka odbędzie się w sobotę, 4 lipca 2015 r. i będzie prowadzić na trasie: Przyborów Moczarki (ok. 500 m) – Jaworzyna (997 m) – Mędralowa (1169 m) – Hala Kamińskiego (ok. 1100 m) – Hala Barankowa (ok. 800 m) – Zawoja Widły (ok. 600 m).

Celem wycieczki jest Mędralowa – szczyt w polsko-słowackim grzbiecie granicznym oddzielony od masywu Babiej Góry (1725 m) głębokim obniżeniem Przełęczy Jałowieckiej (993 m). Mędralowa to najdalej na północ położony punkt Słowacji. Na trasie znajduje się wiele znakomitych punktów widokowych, m.in. na szlaku z Przyborowa, na podszczytowej hali na Mędralowej oraz na Hali Kamińskiego. Odwiedzimy także bacówkę na Hali Barankowej nad Zawoją.

Długość trasy pieszej: 14 km. Przewidywany czas przejścia: ok. 6 godzin.

Cena:
60 zł
Cena obejmuje: przejazd wynajętym busem i obsługę przewodnicką. Przejazd wynajętym busem odbędzie się przy udziale w wycieczce minimum 12 osób. W przypadku zgłoszenia się mniejszej liczby osób, przejazd odbędzie się środkami komunikacji publicznej (busy). Wówczas cena wyniesie 45 zł (włącznie z kosztami biletów).

Wyjazd (w przypadku transportu wynajętym busem): sprzed stacji kolejowej w Suchej Beskidzkiej w sobotę 4 lipca 2015 r. o godz. 7.00, planowany powrót do Suchej Beskidzkiej ok. godz. 16.00.

Zapisy i szczegółowe informacje na temat wycieczki oraz ostatecznego środka transportu:
tel. 609 036 054 (Marcin Leśniakiewicz) lub mail: poczta@emeltur.pl – do dnia 1 lipca 2015 r. (środa).

Marcin Leśniakiewicz


Polskie Towarzystwo Turystyczno Krajoznawcze Ziemi Babiogórskiej - Oddział w Suchej Beskidzkiej