Trzydniowa piesza wycieczka górska w PIENINY

dodano: 18.07.2015

Firma EMELTUR oraz Koło Przewodników Beskidzkich i Terenowych przy Oddziale "Ziemi Babiogórskiej" PTTK w Suchej Beskidzkiej zapraszają na trzydniową pieszą wycieczkę górską PIENINY (polskie i słowackie).

Wycieczka odbędzie się od piątku do niedzieli, 4-6 września 2015 r. i będzie prowadzić na trasie:

I dzień: Jaworki Biała Woda (ok. 610 m) - przełęcz Rozdziela (803 m) - Wysoka (1050 m) - Durbaszka (942 m) - Wysoki Wierch (898 m) - Szafranówka (742 m) - Szczawnica, schronisko PTTK "Orlica" (ok. 520 m).

II dzień: Szczawnica, schronisko PTTK "Orlica" (ok. 520 m) - Sokolica (747 m) - Czerteż (774 m) - Zamek Pieniński (ok. 750 m) - Trzy Korony (982 m) - przełęcz Szopka (780 m) - przełęcz Trzy Kopce (795 m) - Sromowce Wyżne Kąty (ok. 470 m); spływ przełomem Dunajca do Szczawnicy.

III dzień: Szczawnica, schronisko PTTK "Orlica" (ok. 500 m) - Leśnica (ok. 480 m) - Płaśnie (889 m) - przełęcz Cerla (610 m) - Czerwony Klasztor (ok. 470 m) - Sromowce Niżne (ok. 460 m). Długość trasy pieszej: 45 km (19 km + 14 km + 12 km). Przewidywany czas przejścia: ok. 18 godzin (ok. 7 godz. + ok. 6,5 godz. + ok. 4,5 godz.).

Charakterystyka trasy: Podczas trzydniowej wycieczki przejdziemy najciekawsze i najpiękniejsze szlaki w Pieninach. Będziemy wędrowali przez niezwykle malownicze Małe Pieniny, zdobywając najwyższy pieniński szczyt - Wysoką (1050 m) i podziwiając wspaniałe panoramy, m.in. na Tatry i Beskid Sądecki. Pokonamy "Sokolą Perć" - najbardziej emocjonujący szlak w Pieninach Właściwych, obejrzymy ruiny średniowiecznego Zamku Pienińskiego i wyjdziemy na efektowne platformy widokowe na Sokolicy i Trzech Koronach. Powędrujemy także przez rzadziej odwiedzaną przez polskich turystów, słowacką część Pienin.

W programie wycieczki znajduje się także słynny spływ przełomem Dunajca, jedna z największych atrakcji turystycznych w Polsce, jednak jeśli ktoś nie będzie chciał wziąć w nim udziału, nie będzie to stanowiło problemu - dla osób rezygnujących ze spływu jest przygotowany inny wariant spędzenia drugiej części drugiego dnia wyjazdu (zejście z przełęczy Szopka do Krościenka i powrót do Szczawnicy busem).

Cena:

230 zł
Cena obejmuje: 2 noclegi w pokojach wieloosobowych w schronisku PTTK "Orlica" w Szczawnicy, opłaty miejscowe, transport wynajętym busem podczas dojazdu w Pieniny i powrotu z wycieczki, bilety wstępu na platformy widokowe na Sokolicy i Trzech Koronach, ubezpieczenie NNW, NNW i KL (na terenie Słowacji) oraz obsługę przewodnicką.

Cena nie obejmuje biletów na spływ przełomem Dunajca (49 zł).

Przejazd wynajętym busem odbędzie się przy udziale w wycieczce minimum 10 osób. W przypadku zgłoszenia się mniejszej liczby osób (minimum 5), przejazd odbędzie się środkami komunikacji publicznej (busy, autobusy). Wówczas cena wyniesie 200 zł (+ spływ Dunajcem).

Zapisy i szczegółowe informacje na temat wycieczki, także dotyczące godziny wyjazdu i ostatecznego środka transportu:
tel. 609 036 054 (Marcin Leśniakiewicz)

Uwaga! Ze względu na duże obłożenie miejsc w schronisku maksymalna ilość osób biorących udział w wycieczce może wynieść 14. Istnieje także konieczność szybkiej wpłaty zaliczki za noclegi. W związku z tym proszę o jak najszybsze zgłaszanie chęci udziału w wyjeździe (do wtorku, 4 sierpnia 2015 r.).

Marcin Leśniakiewicz