SPOTKANIE Z PODRÓŻNIKIEM

dodano: 19.05.2009

Oddział PTTK w Suchej Beskidzkiej oraz Miejski Ośrodek Kultury - Zamek zapraszają na spotkanie z wybitnym podróżnikiem Rafałem Królem. Podczas spotkania obejrzeć będzie można fotografie dokumentujące zdobycie Kluczewskiej Sopki na Kamczatce - największego wulkanu Euroazji i jednocześnie najaktywniejszego wulkanu świata.

Spotkanie odbędzie się w Sali Rycerskiej suskiego zamku 25 maja o godz. 17:00.
Wstęp wolny!

Rafał Król - podróżnik, polarnik, alpinista, fotografik, publicysta, twórca serwisu internetowego poświęconego podróżom i bezpieczeństwu expeditions.pl oraz współzałożyciel i prezes Polskiego Centrum Ekspedycyjnego. W 2002r. zdobył Kluczewską Sopkę, który jest najaktywniejszym wulkanem świata. Dodatkowo zespół kierowany przez Rafała Króla dokonał pionierskiego przejścia całej Kluczewskiej grupy wulkanów bez pomocy z zewnątrz.

Spotkanie na Przełęczy Krowiarki

dodano: 13.04.2009

Czwartego kwietnia, br. na Przełęczy Krowiarki już po raz czwarty spotkali się ludzie gór, którzy swoją obecnością uczestnicząc w mszy św. uczcili czwartą rocznicę śmierci Jana Pawła II. Dlaczego właśnie na tej przełęczy? Dla tych, którzy nie wiedzą - była to ostatnia wędrówka turystyczna z plecakiem ks. kardynała Karola Wojtyły. We wrześniu 1978 roku wędrując szlakiem ze Skawicy przez Krupową Halę i Policę na Przełęcz Krowiarki, otrzymał wiadomość, że ma się udać do Rzymu na konklawe. Co było dalej, wiemy.
Na spotkanie przybyło wiele ludzi związanych z górami nie tylko z okolic Suchej Beskidzkiej, ale Krakowa, Zakopanego i Żywca. Mszę św. w obecności celebrantów odprawił ks. prof. M. Ostrowski, duszpasterz turystów, a uświetnili ją swoim graniem i śpiewem muzycy ludowi z Zawoi i okolicy.

Piękna pogoda sprawiła, że spotkanie było dla wszystkich zebranych wielką radością. Do zobaczenia za rok.

bs

Zjazd Oddziału PTTK "Ziemi Babiogórskiej"

dodano: 03.04.2009

Oddział "Ziemi Babiogórskiej" PTTK w Suchej Beskidzkiej w dniu 21 marca br. odbył swój Zjazd Sprawozdawczo - Wyborczy członków, na którym prezes Wojciech Żak złożył sprawozdanie z działalności zarządu.
Kolejnym punktem przyjętego programu obrad były wybory nowego zarządu, komisji rewizyjnej oraz sądu koleżeńskiego. W trakcie przygotowań do wyborów trwała dyskusja nad sprawozdaniem, a także zgłaszanie kandydatów do poszczególnych organów statutowych.

W wyniku głosowania tajnego do zarządu wybrane zostały następujące osoby
/kolejność alfabetyczna/:

• Budnik Stanisław
  • Chowaniec Marian
  • Danel Andrzej
  • Skrbeńska Maria
  • Kędlarski Janusz
  • Kościelniak Krzysztof
  • Leśniakiewicz Marcin
  • Malaga Jan
  • Masiuk Kazimierz
  • Mydlarz Jerzy
  • Pituła Jan
  • Pochopień Kazimierz
  • Sasuła Barbara
  • Żaczek Anna
  • Żak Wojciech
  • Żak Jerzy

Zarząd na swoim pierwszym posiedzeniu wybrał najważniejsze władze Oddziału PTTK "Ziemi Babiogórskiej".
Prezesem ponownie został wybrany Wojciech Żak, v-ce prezesami Marcin Leśniakiewicz i Janusz Malaga. Na stanowisko sekretarza na kolejną kadencję wybrano Janusza Kędlarskiego a funkcję skarbnika powierzono ponownie Marii Skrbeńskiej.

Po wyborach i zakończeniu dyskusji zebrane wnioski przedstawił przewodniczący Komisji Wnioskowej. Przedstawiają się następująco:

• Powołać Komisję Statutową celem dokonania zmian w statucie
  • Czynić dalsze starania o środki na konserwację skansenu w Zawoi
  • Kontynuować pracę z młodzieżą w SKKT
  • Organizować cykliczne spotkania z znanymi podróżnikami
  • Uczcić ostatnią wycieczkę Ojca Świętego w Beskidach przed wyjazdem do Rzymu, uczestnicząc w mszy św. na Przełęczy Krowiarki w dniu 4 kwietnia br.
  • Skuteczniej wykorzystywać tablicę informacyjną i stronę internetową do przekazywania informacji
  • Kontynuować cykl wycieczek dalekich i bliskich
  • Występować o pomoc finansową do różnych instytucji i przedsiębiorców
  • Stworzyć w biurze Oddziału PTTK bazę e-mejlową członków
  • Wystąpić z wnioskiem do Kapituły przy Zarządzie Głównym PTTK o nadanie pani Marii Skrbeńskiej tytułu Honorowego Członka PTTK.

Ostatnim punktem obrad było podjęcie stosownych uchwał, po czym zjazd zakończono.

bs

info.

dodano: 09.03.2009

PTTK Oddział "Ziemi Babiogórskiej" w Suchej Beskidzkiej
zaprasza na wycieczkę

ZABYTKI TARNOWA I LIPNICY MUROWANEJ
18 KWIETNIA 2009 ROKU /SOBOTA/
CENA 50 ZŁ

Wyjazd z Suchej Beskidzkiej o godz. 7.00 powrót ok. 18.30

Zapisy w Oddziale PTTK w Suchej Beskidzkiej ul. Mickiewicza 22
Tel. 33 874 36 70 pon.-pt. w godz. 10.00 - 12.00

info.

dodano: 25.02.2009

Zarząd Oddziału Polskiego Towarzystwa Turystyczno Krajoznawczego "Ziemi Babiogórskiej" w Suchej Beskidzkiej informuje, że Zjazd Oddziału odbędzie się w dniu 21 marca 2009 roku /sobota/ o godz. 10.00 w siedzibie PTTK przy ulicy Mickiewicza 38.