Strona Główna - PTTK 'Ziemi Babiogórskiej' - oddział w suchej beskidzkiej

Wycieczka autokarowa – "Polska Orawa"

dodano: 28.06.2014

Firma EMELTUR oraz Koło Przewodników Beskidzkich i Terenowych przy Oddziale "Ziemi Babiogórskiej" PTTK w Suchej Beskidzkiej zapraszają na wycieczkę autokarową "Polska Orawa", która odbędzie się w sobotę 12 lipca 2014 r. Podczas wycieczki zwiedzimy ten fragment Orawy, pięknej i bardzo atrakcyjnej turystycznie krainy historyczno-geograficznej, wchodzącej przez wiele stuleci w skład Królestwa Węgier, który po I wojnie światowej została włączona do Polski.

W programie wycieczki:

    • Spacer z Podwilka do Orawki i wizyta na zapomnianym cmentarzu żydowskim.
    • Zwiedzanie drewnianego kościoła w Orawce, jednego z najcenniejszych zabytków drewnianej architektury sakralnej w Polsce południowej, słynącego ze wspaniałej polichromii.
    • Przejazd przez orawskie miejscowości (Jabłonka, Chyżne, Lipnica Wielka, Zubrzyca Dolna, Zubrzyca Górna) i oglądanie przykładów typowej dla tego regionu małej architektury sakralnej - kapliczek wykonywanych przez kamieniarzy z Orawskiego Białego Potoku na Słowacji.
    • Zwiedzanie Orawskiego Parku Etnograficznego w Zubrzycy Górnej, skansenu zaliczanego do najciekawszych i najcenniejszych w naszym kraju, skupionego wokół zabudowań dworu Moniaków, orawskiego rodu nobilitowanych sołtysów.
Cena:

90 zł
85 zł - emeryci, renciści, młodzież szkolna, studenci
Cena obejmuje: przejazd autokarem, bilety wstępów do zwiedzanych obiektów (Orawski Park Etnograficzny; całość - dwa sektory, nowy i stary), ubezpieczenie NNW, obsługę przewodnicką.
Cena nie obejmuje kosztów zwiedzania kościoła w Orawce (4 zł od osoby).

Wyjazd

z parkingu obok budynku Urzędu Miejskiego w Suchej Beskidzkiej w sobotę 12 lipca 2014 r. o godz. 7.00, planowany powrót do Suchej Beskidzkiej ok. godz. 19.00.

Zapisy:

PTTK Oddział "Ziemi Babiogórskiej", Sucha Beskidzka ul. Mickiewicza 38, tel. 33 874 36 70 pon.-pt. godz. 9.00-13.00.
Ilość miejsc ograniczona - decyduje kolejność zgłoszeń.

Szczegółowe informacje na temat wycieczki można uzyskać pod nr telefonu 609036054 (Marcin Leśniakiewicz).

Marcin Leśniakiewicz

Piesza wycieczka górska na Kudłoń

dodano: 02.06.2014

Firma EMELTUR oraz Koło Przewodników Beskidzkich i Terenowych przy Oddziale "Ziemi Babiogórskiej" PTTK w Suchej Beskidzkiej zapraszają na pieszą wycieczkę górską na KUDŁOŃ (1276 m) w Gorcach. Wycieczka odbędzie się w sobotę, 14 czerwca 2014 r. i będzie prowadzić na trasie: Przełęcz Przysłop (750 m) – Kudłoń (1276 m) – Lubomierz (ok. 550 m).

Kudłoń to czwarty co do wysokości i jeden z najpiękniejszych szczytów Gorców. Będziemy na niego wychodzić odcinkiem malowniczego "szlaku dziesięciu polan" prowadzącego przez wspaniałe gorczańskie polany na czele z cudną polaną Podskały, z których rozpościerają się piękne widoki i na których zachowały się jeszcze ślady dawnego życia pasterskiego w postaci szałasów. Podczas zejścia do Lubomierza zobaczymy natomiast m. in. "Kudłońskiego Bacę", efektowny skalny ostaniec gorczański.

Długość trasy pieszej: 12 km. Przewidywany czas przejścia: ok. 5 godzin.

Cena:
20 zł (obsługa przewodnicka) Transport odbędzie się środkami komunikacji publicznej. Koszty przejazdów uczestnicy pokrywają we własnym zakresie (ceny biletów wyniosą ok. 55 zł), podobnie jak ewentualne ubezpieczenie.

W przypadku zgłoszenia się większej ilości osób niż 15, transport odbędzie się wynajętym busem. Wówczas całościowe koszty wycieczki wyniosą 75 zł (przejazd busem, obsługa przewodnicka, ubezpieczenie NNW).

Zapisy i szczegółowe informacje na temat wycieczki, także dotyczące godziny wyjazdu i ostatecznego środka transportu: tel. 609 036 054 (Marcin Leśniakiewicz) – do dnia 11 czerwca 2014 r. (środa).

Marcin Leśniakiewicz

Wycieczka piesza - PODKRAKOWSKIE DOLINKI JURAJSKIE

dodano: 09.04.2014

Firma EMELTUR oraz Koło Przewodników Beskidzkich i Terenowych przy Oddziale "Ziemi Babiogórskiej" PTTK w Suchej Beskidzkiej zapraszają na pieszą wycieczkę w podkrakowskie dolinki jurajskie. Wycieczka, która odbędzie się w sobotę, 26 kwietnia 2014 r., stanowi kontynuację przejścia szlaku, którego pierwszym odcinkiem wędrowaliśmy jesienią 2012 r., i będzie prowadzić przez doliny: Kluczwody, Prądnika i Sąspowską, na trasie: Zelków - Dol. Kluczwody - Jaskinia Wierzchowska Górna - Murownia - Dol. Prądnika (Ojcowski Park Narodowy) - Dol. Sąspowska - Sąspów - zamek w Pieskowej Skale. Wycieczka będzie prowadzić trasą, zaplanowaną pierwotnie na 15 marca 2014 r., która została wówczas zmieniona ze względu na złą pogodę.

Długość trasy pieszej: 20 km. Przewidywany czas przejścia: ok. 6,5 godziny.

Cena:

65 zł Cena obejmuje: przejazd busem, obsługę przewodnicką, ubezpieczenie NNW.
W razie zgłoszenia się mniejszej ilości osób niż 15, transport odbędzie się środkami komunikacji publicznej. W takim przypadku koszt wycieczki wyniesie 25 zł (obsługa przewodnicka, ubezpieczenie NNW na trasie), natomiast koszty przejazdów uczestnicy pokrywają we własnym zakresie (ceny biletów wyniosą ok. 40 zł).

Wyjazd

z parkingu obok budynku Powiatowego Urzędu Pracy w Suchej Beskidzkiej w sobotę 26 kwietnia 2014 r. o godz. 7.30, planowany powrót do Suchej Beskidzkiej ok. godz. 18.30.

Zapisy i szczegółowe informacje na temat wycieczki: tel. 609 036 054 (Marcin Leśniakiewicz) - do dnia 23 kwietnia 2014 r. (środa).

Ilość miejsc ograniczona - decyduje kolejność zgłoszeń.

Marcin Leśniakiewicz

Wycieczka autokarowa PSZCZYNA-TYCHY

dodano: 09.04.2014

Firma EMELTUR oraz Koło Przewodników Beskidzkich i Terenowych przy Oddziale "Ziemi Babiogórskiej" PTTK w Suchej Beskidzkiej zapraszają na wycieczkę autokarową do Pszczyny i Tychów, która odbędzie się w sobotę 10 maja 2014 r.

W programie wycieczki:

* Zwiedzanie zamku (pałacu) w Pszczynie, siedziby rodowej Promnitzów, Anhaltów i Hochbergów, będącej - w swoim obecnym, neobarokowym kształcie – jednym z najcenniejszych zabytków architektury rezydencjonalnej w Polsce. Podczas wycieczki zwiedzimy ekspozycję muzealną, prezentującą wnętrza zamku wraz z oryginalnym wyposażeniem z XIX-XX w. oraz pospacerujemy alejkami parku, otaczającego pałac.

* Zwiedzanie Pokazowej Zagrody Żubrów w Pszczynie, na terenie której poza "królami puszczy" żyje także szereg innych gatunków zwierząt, jak np. muflony, jelenie, sarny, daniele, pawie, łabędzie, gęsi i kaczki.

* Zwiedzanie Tyskiego Browarium, podczas którego poznamy Tyskie Browary Książęce, zakład o 400-letniej tradycji, poznamy jego historię oraz dzień dzisiejszy i obejrzymy kolekcje piwnych eksponatów muzealnych.

Cena:

100 zł
95 zł - nauczyciele
90 zł - emeryci, renciści
Cena obejmuje: przejazd busem, bilety wstępów do zwiedzanych obiektów (wystawa wnętrz XIX- i XX-wiecznych w Muzeum w Pszczynie, Pokazowa Zagroda Żubrów w Pszczynie, Tyskie Browarium), ubezpieczenie NNW.

Wyjazd

z parkingu obok budynku Urzędu Miejskiego w Suchej Beskidzkiej w sobotę 10 maja 2014 r. o godz. 7.00, planowany powrót do Suchej Beskidzkiej ok. godz. 19.00. Zapisy:

PTTK Oddział "Ziemi Babiogórskiej", Sucha Beskidzka ul. Mickiewicza 38, tel. 33 874 36 70 pon.-pt. godz. 9.00-13.00.
Ilość miejsc ograniczona - decyduje kolejność zgłoszeń.

Szczegółowe informacje na temat wycieczki można uzyskać pod nr telefonu 609036054 (Marcin Leśniakiewicz).

Uwaga! Ze względu na specyfikę zwiedzanego obiektu wycieczka jest przeznaczona wyłącznie dla osób pełnoletnich (Tyskie Browarium jest udostępnione do zwiedzania wyłącznie osobom, które ukończyły 18 lat).

Marcin Leśniakiewicz

Piesza wycieczka w podkrakowskie dolinki jurajskie

dodano: 18.02.2014

PTTK Oddział "Ziemi Babiogórskiej" w Suchej Beskidzkiej zaprasza na pieszą wycieczkę w podkrakowskie dolinki jurajskie. Wycieczka, która odbędzie się w sobotę, 15 marca 2014 r., stanowi kontynuację przejścia szlaku, którego pierwszym odcinkiem wędrowaliśmy jesienią 2012 r., i będzie prowadzić przez doliny: Kluczwody, Prądnika i Sąspowską, na trasie: Zelków - Dol. Kluczwody - Jaskinia Wierzchowska Górna - Murownia - Dol. Prądnika (Ojcowski Park Narodowy) - Dol. Sąspowska - Sąspów - zamek w Pieskowej Skale.

Długość trasy pieszej: 20 km. Przewidywany czas przejścia: ok. 6,5 godziny.

Wpisowe uczestników wycieczki wynosi 20 zł od osoby (płatne na początku wycieczki).

Pozostałe koszty uczestnicy pokrywają indywidualnie (np. ewentualne ubezpieczenie, koszty przejazdów). Dojazd odbędzie się bądź środkami komunikacji publicznej (ceny biletów to ok. 45 zł), bądź - w przypadku większej ilości zainteresowanych osób - wynajętym busem (wówczas koszty zostaną podzielone pomiędzy uczestników).

Zapisy na wycieczkę pod nr 609 036 054 (Marcin Leśniakiewicz) do dnia 12 marca 2014 r. (środa). Pod tym numerem telefonu można także uzyskać wszelkie dodatkowe informacje, także dotyczące godziny i miejsca wyjazdu (są one uzależnione od ostatecznego wyboru środka transportu).

Polskie Towarzystwo Turystyczno Krajoznawcze Ziemi Babiogórskiej - Oddział w Suchej Beskidzkiej

specweb - projektowanie stron