Strona Główna - PTTK 'Ziemi Babiogórskiej' - oddział w suchej beskidzkiej

Piesza wycieczka górska - Beskid Sądecki

dodano: 12.08.2014

Firma EMELTUR oraz Koło Przewodników Beskidzkich i Terenowych przy Oddziale "Ziemi Babiogórskiej" PTTK w Suchej Beskidzkiej zapraszają na trzydniową wycieczkę górską w Beskid Sądecki.

Wycieczka odbędzie się od piątku do niedzieli, 12-14 września 2014 r. i będzie prowadzić na trasie:

I dzień: Krynica-Zdrój Czarny Potok (ok. 648 m) – wyjazd koleją gondolową na Jaworzynę Krynicką (1114 m) – Schronisko PTTK "Hala Łabowska" (1061 m)
II dzień: Schronisko PTTK "Hala Łabowska" (1061 m) – Hala Pisana (1044 m) – Rytro (ok. 370 m) – dolina Roztoki Wielkiej – Wdżary Wyżne (856 m) – Schronisko PTTK "Na Przehybie" (1150 m)
III dzień: Schronisko PTTK "Na Przehybie" (1150 m) – Dzwonkówka (982 m) – Krościenko nad Dunajcem (ok. 425 m)

Długość trasy pieszej: 46,5 km (11 km + 23,5 km + 12 km).

Przewidywany czas przejścia: ok. 18,5 godziny (ok. 3,5 godz. + ok. 10,5 godz. + ok. 4,5 godz.).

Charakterystyka trasy: Trasa, którą pokonamy w pierwszym dniu wycieczki jest łatwa, wręcz spacerowa i prowadzi grzbietem Pasma Jaworzyny Krynickiej. Ze względu na fakt, że pod szczyt Jaworzyny wyjedziemy kolejką gondolową, dalszy przebieg trasy jest łagodny i pozbawiony trudniejszych podejść. Zdecydowanie najbardziej wymagający będzie dzień drugi, kiedy mamy do pokonania długą trasę – najpierw zejście do doliny Popradu, a następnie wyjście w szczytowe partie Pasma Radziejowej. Podejście jest długie, a więc rozłożone w czasie, jednak nie pozbawione kilku stromych odcinków. Nie ma niestety możliwości skrócenia trasy. Ostatni dzień to początkowo dalszy ciąg łatwej trasy grzbietowej, a następnie zejście z Dzwonkówki do doliny Dunajca.

Cena:
110zł
Cena obejmuje: 2 noclegi w pokojach wieloosobowych w schroniskach PTTK na Hali Łabowskiej i na Przehybie, ubezpieczenie NNW oraz obsługę przewodnicką (40 zł od osoby za 3 dni).
Cena nie obejmuje: kosztów wypożyczenia pościeli (12 zł w schronisku na Hali Łabowskiej oraz 10 zł w schronisku na Przehybie) oraz kosztów transportu.

Transport odbędzie się środkami komunikacji publicznej. Koszty przejazdów uczestnicy pokrywają we własnym zakresie (ceny biletów wyniosą łącznie ok. 60 zł + 18 zł za przejazd koleją gondolową "Jaworzyna Krynicka").
W przypadku zgłoszenia się większej ilości osób niż 15, transport może odbyć się wynajętym busem. Cena wynajmu busa zostanie wówczas ustalona po konsultacjach z wszystkimi uczestnikami wycieczki.

Zapisy i szczegółowe informacje na temat wycieczki, także dotyczące godziny wyjazdu i ostatecznego środka transportu:
tel. 609 036 054 (Marcin Leśniakiewicz) www.emeltur.pl

Uwaga! Ze względu na konieczność wcześniejszego potwierdzenia rezerwacji miejsc w schroniskach, bardzo proszę o zgłoszenie chęci udziału w wycieczce do dnia 18 sierpnia 2014 r. (poniedziałek). Jest to konieczne, by zagwarantować miejsca, zwłaszcza że wrześniowe weekendy to najgorętszy okres zbiorowych wycieczek szkolnych.

Marcin Leśniakiewicz

Wycieczka autokarowa - "Górny Śląsk - Kopalnia "Guido" i "Nikiszowiec"

dodano: 20.07.2014

Firma EMELTUR oraz Koło Przewodników Beskidzkich i Terenowych przy Oddziale "Ziemi Babiogórskiej" PTTK w Suchej Beskidzkiej zapraszają na wycieczkę autokarową "Górny Śląsk - Kopalnia "Guido" i Nikiszowiec", która odbędzie się w sobotę 9 sierpnia 2014 r.

W programie wycieczki:
Zwiedzanie Zabytkowej Kopalni Węgla Kamiennego "Guido" w Zabrzu. Zwiedzanie będzie obejmować całość oferty turystycznej kopalni, a więc oba udostępnione do zwiedzania poziomy: 170 m - prezentujący kopalnie z przełomu XIX i XX w. oraz 320 m - pozwalający poznać tajniki współczesnej pracy górników. Będzie także możliwość skorzystania z oferty baru i zjedzenie obiadu w niepowtarzalnych warunkach.
Zwiedzanie zabytkowej dzielnicy robotniczej "Nikiszowiec" w Katowicach, wybudowanej na pocz. XX w. i zachowanej do dziś w oryginalnej formie. Osiedle jest wpisane na listę "Pomników Historii" w Polsce.

W wycieczce mogą wziąć udział osoby w wieku minimum 6 lat. Z uwagi na różnice ciśnień, wycieczka nie jest wskazana dla osób z ciężkimi schorzeniami. Temperatura na trasie turystycznej w kopalni wynosi ok. 16 stopni C. Zalecane wygodne obuwie z płaską podeszwą.

Cena:
130 zł
125 zł - emeryci, renciści, młodzież szkolna, studenci do lat 26
Cena obejmuje: przejazd autokarem lub busem, bilety wstępu do Kopalni "Guido", ubezpieczenie NNW, obsługę pilocką, obsługę przewodnicką w kopalni "Guido" i podczas zwiedzania Nikiszowca, ubezpieczenie NNW.

Wyjazd z parkingu obok budynku Urzędu Miejskiego w Suchej Beskidzkiej w sobotę 9 sierpnia 2014 r. o godz. 7.00, planowany powrót do Suchej Beskidzkiej ok. godz. 19.00.

Zapisy: PTTK Oddział "Ziemi Babiogórskiej", Sucha Beskidzka ul. Mickiewicza 38, tel. 33 874 36 70 pon.-pt. godz. 9.00-13.00.
Ilość miejsc ograniczona - decyduje kolejność zgłoszeń.

Szczegółowe informacje na temat wycieczki można uzyskać pod nr telefonu 609036054 (Marcin Leśniakiewicz). www.emeltur.pl

Marcin Leśniakiewicz

Trzydniowa wycieczka górska w "Beskid Śląski"

dodano: 28.06.2014

Firma EMELTUR oraz Koło Przewodników Beskidzkich i Terenowych przy Oddziale "Ziemi Babiogórskiej" PTTK w Suchej Beskidzkiej zapraszają na trzydniową wycieczkę górską "Beskid Śląski" Wycieczka odbędzie się od piątku do niedzieli, 25-27 lipca 2014 r. i będzie prowadzić na trasie:

I dzień: Bielsko-Biała (ok. 370 m) - Kołowrót (798 m) - Szyndzielnia (1028 m) - Klimczok (1117 m) - Błatnia (917 m)
II dzień: Błatnia (917 m) - Brenna (ok. 380 m) - Grabowa (907 m) - Kotarz (985 m) - Klimczok (1117 m)
III dzień: Klimczok (1117 m) - Szyndzielnia (1028 m) - Dębowiec (686 m) - Bielsko-Biała Olszówka Górna (ok. 500 m)

Długość trasy pieszej: 40,5 km (12 km + 21 km + 7,5 km).

Przewidywany czas przejścia: ok. 16,5 godziny (ok. 5 godz. + ok. 9 godz. + ok. 2,5 godz.).

Cena:

100zł
Cena obejmuje: 2 noclegi w pokojach wieloosobowych w schroniskach PTTK na Błatniej i na Klimczoku, ubezpieczenie NNW oraz obsługę przewodnicką (40 zł od osoby za 3 dni).
Cena nie obejmuje: kosztów wypożyczenia pościeli (po 5 zł w każdym schronisku) oraz kosztów transportu. Transport odbędzie się środkami komunikacji publicznej. Koszty przejazdów uczestnicy pokrywają we własnym zakresie (ceny biletów wyniosą łącznie ok. 30 zł).

W przypadku zgłoszenia się większej ilości osób niż 15, transport odbędzie się wynajętym busem. Wówczas cena wycieczki wyniesie 130 zł (przejazd busem, noclegi, obsługa przewodnicka, ubezpieczenie NNW).

Zapisy i szczegółowe informacje na temat wycieczki, także dotyczące godziny wyjazdu i ostatecznego środka transportu: tel. 609 036 054 (Marcin Leśniakiewicz)

Uwaga! Ze względu na konieczność wcześniejszego potwierdzenia rezerwacji miejsc w schroniskach (jest sezon), bardzo proszę o zgłoszenie chęci udziału w wycieczce do dnia 9 lipca 2014 r. (środa). Jest to konieczne, by zagwarantować miejsca.

Marcin Leśniakiewicz

Wycieczka autokarowa – "Polska Orawa"

dodano: 28.06.2014

Firma EMELTUR oraz Koło Przewodników Beskidzkich i Terenowych przy Oddziale "Ziemi Babiogórskiej" PTTK w Suchej Beskidzkiej zapraszają na wycieczkę autokarową "Polska Orawa", która odbędzie się w sobotę 12 lipca 2014 r. Podczas wycieczki zwiedzimy ten fragment Orawy, pięknej i bardzo atrakcyjnej turystycznie krainy historyczno-geograficznej, wchodzącej przez wiele stuleci w skład Królestwa Węgier, który po I wojnie światowej została włączona do Polski.

W programie wycieczki:

    • Spacer z Podwilka do Orawki i wizyta na zapomnianym cmentarzu żydowskim.
    • Zwiedzanie drewnianego kościoła w Orawce, jednego z najcenniejszych zabytków drewnianej architektury sakralnej w Polsce południowej, słynącego ze wspaniałej polichromii.
    • Przejazd przez orawskie miejscowości (Jabłonka, Chyżne, Lipnica Wielka, Zubrzyca Dolna, Zubrzyca Górna) i oglądanie przykładów typowej dla tego regionu małej architektury sakralnej - kapliczek wykonywanych przez kamieniarzy z Orawskiego Białego Potoku na Słowacji.
    • Zwiedzanie Orawskiego Parku Etnograficznego w Zubrzycy Górnej, skansenu zaliczanego do najciekawszych i najcenniejszych w naszym kraju, skupionego wokół zabudowań dworu Moniaków, orawskiego rodu nobilitowanych sołtysów.
Cena:

90 zł
85 zł - emeryci, renciści, młodzież szkolna, studenci
Cena obejmuje: przejazd autokarem, bilety wstępów do zwiedzanych obiektów (Orawski Park Etnograficzny; całość - dwa sektory, nowy i stary), ubezpieczenie NNW, obsługę przewodnicką.
Cena nie obejmuje kosztów zwiedzania kościoła w Orawce (4 zł od osoby).

Wyjazd

z parkingu obok budynku Urzędu Miejskiego w Suchej Beskidzkiej w sobotę 12 lipca 2014 r. o godz. 7.00, planowany powrót do Suchej Beskidzkiej ok. godz. 19.00.

Zapisy:

PTTK Oddział "Ziemi Babiogórskiej", Sucha Beskidzka ul. Mickiewicza 38, tel. 33 874 36 70 pon.-pt. godz. 9.00-13.00.
Ilość miejsc ograniczona - decyduje kolejność zgłoszeń.

Szczegółowe informacje na temat wycieczki można uzyskać pod nr telefonu 609036054 (Marcin Leśniakiewicz).

Marcin Leśniakiewicz

Piesza wycieczka górska na Kudłoń

dodano: 02.06.2014

Firma EMELTUR oraz Koło Przewodników Beskidzkich i Terenowych przy Oddziale "Ziemi Babiogórskiej" PTTK w Suchej Beskidzkiej zapraszają na pieszą wycieczkę górską na KUDŁOŃ (1276 m) w Gorcach. Wycieczka odbędzie się w sobotę, 14 czerwca 2014 r. i będzie prowadzić na trasie: Przełęcz Przysłop (750 m) – Kudłoń (1276 m) – Lubomierz (ok. 550 m).

Kudłoń to czwarty co do wysokości i jeden z najpiękniejszych szczytów Gorców. Będziemy na niego wychodzić odcinkiem malowniczego "szlaku dziesięciu polan" prowadzącego przez wspaniałe gorczańskie polany na czele z cudną polaną Podskały, z których rozpościerają się piękne widoki i na których zachowały się jeszcze ślady dawnego życia pasterskiego w postaci szałasów. Podczas zejścia do Lubomierza zobaczymy natomiast m. in. "Kudłońskiego Bacę", efektowny skalny ostaniec gorczański.

Długość trasy pieszej: 12 km. Przewidywany czas przejścia: ok. 5 godzin.

Cena:
20 zł (obsługa przewodnicka) Transport odbędzie się środkami komunikacji publicznej. Koszty przejazdów uczestnicy pokrywają we własnym zakresie (ceny biletów wyniosą ok. 55 zł), podobnie jak ewentualne ubezpieczenie.

W przypadku zgłoszenia się większej ilości osób niż 15, transport odbędzie się wynajętym busem. Wówczas całościowe koszty wycieczki wyniosą 75 zł (przejazd busem, obsługa przewodnicka, ubezpieczenie NNW).

Zapisy i szczegółowe informacje na temat wycieczki, także dotyczące godziny wyjazdu i ostatecznego środka transportu: tel. 609 036 054 (Marcin Leśniakiewicz) – do dnia 11 czerwca 2014 r. (środa).

Marcin Leśniakiewicz

Polskie Towarzystwo Turystyczno Krajoznawcze Ziemi Babiogórskiej - Oddział w Suchej Beskidzkiej