Strona Główna - PTTK 'Ziemi Babiogórskiej' - oddział w suchej beskidzkiej

Piesza wycieczka górska na ŁYŻKĘ i PĘPÓWKĘ w Beskidzie Wyspowym

dodano: 22.02.2017

Łyżka - Beskid Wyspowy

Firma EMELTUR oraz Koło Przewodników Beskidzkich i Terenowych przy Oddziale "Ziemi Babiogórskiej" PTTK w Suchej Beskidzkiej zapraszają na pieszą wycieczkę górską na ŁYŻKĘ (803 m) i PĘPÓWKĘ (774 m) w Beskidzie Wyspowym. Wycieczka odbędzie się w niedzielę, 2 kwietnia 2017 r. i będzie prowadzić na trasie: Łukowica (ok. 440 m) - Pępówka (774 m) - Łyżka (803 m) - Kuklacz (ok. 690 m) - cmentarz wojskowy na Jabłońcu (ok. 550 m) - Limanowa (ok. 430 m).

Trasa wycieczki przebiega przez bardzo rzadko odwiedzane przez turystów, południowo-wschodnie krańce Beskidu Wyspowego. Szlak, którym będziemy wędrować jest bardzo atrakcyjny krajobrazowo, a po drodze obejrzymy m.in. drewniany kościół w Łukowicy z XVI/XVII w., pozostałości średniowiecznego zamku (grodu) na Łyżce oraz cmentarz reprezentacyjny X Okręgu Cmentarnego z okresu I wojny światowej na wzgórzu Jabłoniec nad Limanową.

Długość trasy pieszej: 17 km. Przewidywany czas przejścia: ok. 6,5 godziny.

Cena:
85 zł
Cena obejmuje: przejazd wynajętym busem, opiekę pilota, ubezpieczenie NNW. Wycieczka odbędzie się po zgłoszeniu minimum 8 osób.

Wyjazd:
sprzed dworca kolejowego w Suchej Beskidzkiej w niedzielę 2 kwietnia 2017 r. o godz. 7.00, planowany powrót do Suchej Beskidzkiej ok. godz. 18.00.

Zapisy i szczegółowe informacje na temat wycieczki:
tel. 609 036 054 (Marcin Leśniakiewicz) lub mail: poczta@emeltur.pl - do dnia 30 marca 2017 r. (czwartek).

fot. Jerzy Opioła

Zobacz galerię obrazków z wiadomości - kliknij link


Wycieczka autokarowa "Ciekawostki Nowej Huty"

dodano: 22.02.2017

Nowa Huta

Firma EMELTUR oraz Koło Przewodników Beskidzkich i Terenowych przy Oddziale "Ziemi Babiogórskiej" PTTK w Suchej Beskidzkiej zapraszają na wycieczkę autokarową "Ciekawostki Nowej Huty", która odbędzie się w niedzielę 19 marca 2017 r.

W programie wycieczki:

* Zwiedzanie krakowskiej dzielnicy Nowa Huta.
Po raz kolejny wyruszamy do Krakowa, i po raz kolejny po to, by poznać miejsca, które zazwyczaj znajdują się poza utartymi szlakami zwiedzania tego miasta. Tym razem naszym celem jest Nowa Huta, dzielnica, która początkowo, w dobie PRL, miała stanowić konkurencję dla starego, konserwatywnego i "zacofanego" Krakowa, a obecnie coraz częściej staje się jego nową turystyczną atrakcją.
Podczas wycieczki zobaczymy m.in.:
* Centrum Administracyjne dawnej Huty im. W.Lenina (obejrzymy wnętrze budynku Z, jednego z najbardziej typowych przykładów architektury socrealistycznej w Polsce oraz podziemny schron z zachowanym kompletnym wyposażeniem Stanowiska Dowodzenia Kombinatem),
* "serce" dzielnicy - Plac Centralny z charakterystyczną, socrealistyczną zabudową, Aleję Róż z miejscem po pomniku Lenina oraz Plac Ratuszowy, a także inne osiedla nowohuckie,
* blok szwedzki - nowoczesny (na ówczesne czasy) budynek mieszkalny z końca lat 50. XX w.,
* Teatr Ludowy,
* słynne świątynie nowohuckie: kościół w Bieńczycach zw. "Arką Pana" oraz kościół w Mistrzejowicach,
* krzyż na os. Teatralnym - miejsce związane z walkami mieszkańców dzielnicy o zezwolenie na budowę pierwszego kościoła w Nowej Hucie.

Cena:
120 zł
Cena obejmuje: przejazd autokarem lub busem, opiekę pilota, obsługę licencjonowanego przewodnika po Krakowie w czasie zwiedzania Nowej Huty, bilety wstępu do Centrum Administracyjnego i schronu wraz z obsługą lokalnego przewodnika, ubezpieczenie NNW.

Wyjazd
z parkingu obok budynku Urzędu Miejskiego w Suchej Beskidzkiej w niedzielę 19 marca 2017 r. o godz. 7.00, planowany powrót do Suchej Beskidzkiej ok. godz. 18.00.
Uwaga! Wycieczka odbędzie się w przypadku zgłoszenia się minimum 15 osób.

Zapisy:
PTTK Oddział "Ziemi Babiogórskiej", Sucha Beskidzka ul. Mickiewicza 38, tel. 33 874 36 70 pon.-pt. godz. 9.00-13.45 lub pod nr telefonu 609036054 (Marcin Leśniakiewicz).

Szczegółowe informacje na temat wycieczki można uzyskać pod nr telefonu 609036054 (Marcin Leśniakiewicz) lub drogą mailową: poczta@emeltur.pl


Spotkanie opłatkowe w PTTK

dodano: 16.01.2017

Jak co roku tak i w tym, w dniu 12. stycznia 2017 roku w piękne poświąteczne popołudnie członkowie Oddziału PTTK z Suchej Beskidzkiej spotkali się w siedzibie Oddziału, by podzielić się opłatkiem i złożyć sobie świąteczne i Noworoczne życzenia. Na pięknie nakrytych stołach nie zabrakło wspaniałej ryby, ciasta, owoców a także lampki szampana. Życzenia zebranym złożył prezes zarządu Wojciech Żak, po czym wszyscy zebrani składali sobie życzenia łamiąc się tradycyjnym opłatkiem. Jako, że atmosfera  spotkań noworocznych  jest niezwykle sympatyczna, toteż z chęcią przybywają na nie, nie tylko członkowie PTTK ale także zapraszani goście. W tym roku w spotkaniu uczestniczył dyrektor Babiogórskiego Parku Narodowego z Zawoi, który obdarował zebranych pięknymi kalendarzami. Spotkanie nie mogło obyć się bez śpiewania kolęd i pogawędek przy stolikach. Po mile spędzonym wieczorze życząc sobie szczęśliwego powrotu udaliśmy się do domów.

  • Spotkanie opłatkowe w PTTK
  • Spotkanie opłatkowe w PTTK
  • Spotkanie opłatkowe w PTTK
  • Spotkanie opłatkowe w PTTK
  • Spotkanie opłatkowe w PTTK
  • Spotkanie opłatkowe w PTTK

Wykaz terminów rajdów jakie planujemy zorganizować w 2017r.

dodano: 28.12.2016

1. XXIV Rajd "Koskowa Góra" - 18.05.2017r.
2. XIII Rajd Gwieździsty im. Kard. St. Wyszyńskiego - 17.09.2017r.
3. L Rajd Górski "Babia Góra" - 21.09.2017r.
4. XIV Rajd Górski "Podbabiogórskie Miasta" - 04.10.2017r.

Z turystycznym pozdrowieniem
Prezes Zarządu Oddziału PTTK
Wojciech Żak


Wycieczka autokarowa "Na Skalnym Podhalu"

dodano: 28.12.2016

Firma EMELTUR oraz Koło Przewodników Beskidzkich i Terenowych przy Oddziale "Ziemi Babiogórskiej" PTTK w Suchej Beskidzkiej zapraszają na wycieczkę autokarową "Na Skalnym Podhalu", która odbędzie się w niedzielę 15 stycznia 2017 r.

W programie wycieczki:

* Przejazd przez tzw. Skalne Podhale (Bukowina Tatrzańska - Murzasichle - Toporowa Cyrhla - Zakopane - Kościelisko - Witów).
* Zwiedzanie Muzeum Tatrzańskiego w Zakopanem.
* Spacer po zabytkowym centrum Zakopanego (m.in. cmentarz na Pęksowym Brzyzku, ul. Kościeliska z drewnianą zabudową góralską).
* Zwiedzanie Muzeum Jana Kasprowicza na Harendzie w Zakopanem.
* Zwiedzanie kościołów drewnianych w Murzasichlu i Witowie oraz kaplicy w zakopiańskiej Jaszczurówce.
* Przejazd koleją linowo-terenową "Gubałówka" oraz koleją krzesełkową na Polanie Szymoszkowej oraz spacer po widokowym grzbiecie Gubałówki (1120 m) ze słynną panoramą na Tatry.

Cena: 95 zł
Cena obejmuje: przejazd autokarem lub busem, bilety wstępu do Muzeum Tatrzańskiego oraz Muzeum Jana Kasprowicza, ubezpieczenie NNW, obsługę przewodnicką.
Cena nie obejmuje: biletów na przejazd koleją linowo-terenową "Gubałówka" oraz koleją krzesełkową na Polanie Szymoszkowej (łącznie 29 zł - cena normalna lub 27 zł - cena ulgowa dla osób do 26 i powyżej 65 roku życia). Osoby, które zamiast wyjazdu i spaceru po Gubałówce, będą wolały pozostać na dwie dodatkowe godziny w Zakopanem, będą miały oczywiście taką możliwość. Istnieje także możliwość wjazdu na Gubałówkę koleją linowo-terenową i zjazdu tą samą drogą. Wówczas ceny biletów wynoszą łącznie odpowiednio: 23 lub19 zł.

Wyjazd
z parkingu obok budynku Urzędu Miejskiego w Suchej Beskidzkiej w niedzielę 15 stycznia 2017 r. o godz. 6.00, planowany powrót do Suchej Beskidzkiej ok. godz. 20.00.
Uwaga! Wycieczka odbędzie się w przypadku zgłoszenia się minimum 16 osób.

Zapisy: PTTK Oddział "Ziemi Babiogórskiej", Sucha Beskidzka ul. Mickiewicza 38, tel. 33 874 36 70 pon.-pt. godz. 9.00-13.30.

Szczegółowe informacje na temat wycieczki można uzyskać pod nr telefonu 609036054 (Marcin Leśniakiewicz) lub drogą mailową: poczta@emeltur.pl

Marcin Leśniakiewicz


Polskie Towarzystwo Turystyczno Krajoznawcze Ziemi Babiogórskiej - Oddział w Suchej Beskidzkiej