Strona Główna - PTTK 'Ziemi Babiogórskiej' - oddział w suchej beskidzkiej

Komunikat - informacja dla turystów

dodano: 14.11.2017

Informacja o czasowym zamknięciu żółtego szlaku turystycznego w leśnictwie Roztoki i zalecanym obejściu.

Nadleśnictwo Sucha informuje o czasowym (do końca roku) zamknięciu żółtego szlaku turystycznego prowadzącego z przystanku autobusowego Stryszawa Roztoki do Polany Krawcowej (początek Leśnej Ścieżki Przyrodniczej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego).

Powodem takiej decyzji są prowadzone w tym rejonie prace z zakresu pozyskania i zrywki drewna. Przypominamy, że teren prowadzenia tych prac jest objęty zakazem wstępu z uwagi na bezpieczeństwo turystów.

Wszystkim wędrującym w tym czasie po Beskidach i chcącym zdobyć szczyt Jałowca zalecamy wycieczkę przez Przełęcz Kolędówki rozpoczynającą się w Stryszawie Matusy (jeden przystanek autobusowy poniżej Roztok) - początkowo szlakiem zielonym, następnie żółtym - szacunkowy czas przejścia w obie strony: 4:00 h.

Poniżej mapka poglądowa:

Mapka


Rajd "Babia Góra"

dodano: 27.09.2017

Pomimo bardzo złej pogody nie zabrakło uczestników 50-ego jubileuszowego Rajdu Babia Góra, który się odbył 21 września br. w Skansenie PTTK na Markowych Rówieńkach w Zawoi. Młodzi entuzjaści turystyki górskiej nie zważając na chłód i deszcz zgodnie z regulaminem stawiali się na mecie zjazdu aby otrzymać pamiątkowe dyplomy, odznaki, wypić ciepłą herbatę i zjeść ciepły posiłek. Dla wytrwałych turystów nie ma złej pogody i tak trzymać.

bs

  • Rajd Babia Góra
  • Rajd Babia Góra
  • Rajd Babia Góra
  • Rajd Babia Góra
  • Rajd Babia Góra
  • Rajd Babia Góra
  • Rajd Babia Góra

Rajd "Babia Góra - 2017"

dodano: 05.09.2017

PTTK

Oddział "Ziemi Babiogórskiej" im. prof. dr Walerego Goetla
w Suchej Beskidzkiej


Pod Patronatem

Starosty Suskiego
mgr Józefa Bałosa
i
Dyrektora Babiogórskiego Parku Narodowego
dr Tomasza Pasierbka


organizują

"L"

Jubileuszowy Rajd "Babia Góra - 2017"


dnia 21.09.2017 r. z metą
w Zawoi Markowe Rówienki
Zespół Budownictwa Drewnianego im. Józefa Żaka- Pod hasłem -

"Czyste góry dla turystów - Dzięki turystom"


Rajd zgłoszony w Kuratorium Oświaty


- regulamin -


Trzydniowa piesza wycieczka górska w PASMO KOZIARZA i SUCHEGO GRONIA w Beskidzie Sądeckim oraz PIENINY słowackie

dodano: 03.07.2017

Koziarz

Firma EMELTUR oraz Koło Przewodników Beskidzkich i Terenowych przy Oddziale "Ziemi Babiogórskiej" PTTK w Suchej Beskidzkiej zapraszają na trzydniową pieszą wycieczkę górską w PASMO KOZIARZA (934 m) i SUCHEGO GRONIA (835 m) w Beskidzie Sądeckim oraz PIENINY słowackie.

Wycieczka odbędzie się od piątku do niedzieli, 15-17 września 2017 r. i będzie prowadzić na trasie: I dzień: Łącko (ok. 375 m) - Suchy Groń (835 m) - Koziarz (934 m) - Dzwonkówka (982 m) - Bacówka PTTK "Pod Bereśnikiem" (750 m).
II dzień: Bacówka PTTK "Pod Bereśnikiem" (750 m) - Szczawnica (450 m) - kolej linowa "Palenica" - Palenica (719 m) - Leśnica (500 m) - Płaśnie (889 m) - Przełęcz Cerla (pod Klasztorną Górą; 603 m) - Leśnica (500 m) - Przełom Leśnickiego Potoku - Szczawnica (450 m) - Bacówka PTTK "Pod Bereśnikiem" (750 m).
III dzień: Bacówka PTTK "Pod Bereśnikiem" (750 m) - Bryjarka (677 m) - Szczawnica (450 m).

Długość trasy pieszej: 44,5 km (17 km + 24,5 km + 3 km).
Przewidywany czas przejścia: ok. 18 godzin (ok. 7,5 godz. + ok. 9,5 godz. + ok. 1 godz.).

Charakterystyka trasy: Podczas wycieczki będziemy wędrować przez najdalej na zachód wysuniętą część Beskidu Sądeckiego - górujące nad Dunajcem, bardzo widokowe Pasmo Koziarza (934 m) i Suchego Gronia (835 m), stanowiące część Pasma Radziejowej (1266 m), a także poznamy rzadko odwiedzaną przez turystów, słowacką część Pienin. Trasy, które mamy do pokonania, są dość długie, jednak w zdecydowanie przeważającej części - nietrudne, wiodące łagodnymi, widokowymi grzbietami.

Cena: 270 zł Cena obejmuje: 2 noclegi w pokoju wieloosobowym w Bacówce PTTK "Pod Bereśnikiem", transport wynajętym busem w drodze do Łącka, bilety na przejazd środkami komunikacji publicznej w drodze powrotnej, opiekę przewodnika oraz ubezpieczenie NNW (w Polsce), NNW i KL (na Słowacji). Cena nie obejmuje wypożyczenia pościeli w schronisku (8 zł od osoby) oraz kosztów przejazdu koleją linową "Palenica" (12 zł od osoby).
Wycieczka odbędzie się po zgłoszeniu minimum 7 osób. Bardzo proszę o zgłaszanie chęci udziału w wycieczce do środy, 16 sierpnia 2017 r.

Wyjazd:
sprzed dworca kolejowego w Suchej Beskidzkiej w piątek 15 września 2017 r. o godz. 6.30, planowany powrót do Suchej Beskidzkiej w niedzielę 17 września 2017 r. ok. godz. 17.00.

Zapisy i szczegółowe informacje na temat wycieczki: tel. 609 036 054 (Marcin Leśniakiewicz) lub mail: poczta@emeltur.pl

Zobacz galerię obrazków z wiadomości - kliknij link

Marcin Leśniakiewicz


Piesza wycieczka górska na LACKOWĄ w Beskidzie Niskim

dodano: 03.07.2017

Lackowa foto: Jerzy Strzelecki / Wikipedia

Firma EMELTUR oraz Koło Przewodników Beskidzkich i Terenowych przy Oddziale "Ziemi Babiogórskiej" PTTK w Suchej Beskidzkiej zapraszają na pieszą wycieczkę górską na LACKOWĄ (997 m) w Beskidzie Niskim. Wycieczka odbędzie się w sobotę, 22 lipca 2017 r. i będzie prowadzić na trasie: Izby (ok. 600 m) - przełęcz Beskid (644 m) - Lackowa (997 m) - Przełęcz Pułaskiego (743 m) - Bieliczna (ok. 650 m) - Izby (ok. 600 m).

Trasa wycieczki prowadzi przez południowo-zachodnią część Beskidu Niskiego, wyprowadzając na najwyższy szczyt polskiej części tej grupy górskiej - Lackową (997 m), słynącą ze swojej zachodniej "ściany", którą prowadzi jeden z najbardziej stromych odcinków szlaków w całych Beskidach (my będziemy tędy schodzić). Oprócz typowo górskich atrakcji podczas wycieczki obejrzymy m.in. zabytkowe cerkwie drewniane w Brunarach Wyżnych i Czarnej (ta pierwsza jest wpisana na listę Światowego Dziedzictwa Kultury i Natury UNESCO), murowaną cerkiew w Izbach oraz dolinę Białej, uważaną za jedno z najpiękniejszych miejsc w całym Beskidzie Niskim, z murowaną cerkiewką greckokatolicką, będącą jedyną pozostałością po dawnej łemkowskiej wsi Bieliczna.

Długość trasy pieszej: 11 km. Przewidywany czas przejścia: ok. 5 godzin.

Cena: 110 zł Cena obejmuje: przejazd wynajętym busem (koszt wynika głównie z odległości - pokonamy w sumie ok. 300 km), obsługę przewodnicką, ubezpieczenie NNW. Cena nie obejmuje ewentualnej ofiary za zwiedzanie cerkwi w Brunarach Wyżnych i Czarnej.
Wycieczka odbędzie się po zgłoszeniu minimum 8 osób.


: sprzed dworca kolejowego w Suchej Beskidzkiej w sobotę 22 lipca 2017 r. o godz. 6.30, planowany powrót do Suchej Beskidzkiej ok. godz. 19.30.

Zapisy i szczegółowe informacje na temat wycieczki:
tel. 609 036 054 (Marcin Leśniakiewicz) lub mail: poczta@emeltur.pl - do dnia 19 lipca 2017 r. (środa)

Marcin Leśniakiewicz


Polskie Towarzystwo Turystyczno Krajoznawcze Ziemi Babiogórskiej - Oddział w Suchej Beskidzkiej

specweb - projektowanie stron