Strona Główna - PTTK 'Ziemi Babiogórskiej' - oddział w suchej beskidzkiej

Utrudnienia na trasach szlaków turystycznych w związku z maratonem rowerowym

dodano: 09.07.2018

Program Gwiazda Południa 12-15 lipca 2018

Stryszawa 12 lipca 2018,
jazda indywidualna na czas- I etap


- godz. 10.00-13.30 - zapisy w biurze zawodów i odbiór pakietów startowych

- godz. 13.30 - odprawa techniczna przed jazdą indywidualna na czas

- godz. 14.00 - start pierwszego zawodnika do jazdy indywidualnej na czas na dystansie 8 km (Stryszawa-Beskidzki Raj) według zgłoszeń w biurze zawodów

- godz. 16.00 - dekoracja etapowa

Stryszawa - czasówka
Stryszawa 13 lipca 2018, II etap

- godz. 8.00-14.30 - biuro zawodów - godz. 10.00 - start maratonu - godz. 13.30-14.30 - dekoracja etapowa Stryszawa
Maków Podhalański 14 lipca 2018 , III etap

- godz. 9.30-14.30 - biuro zawodów - godz. 10.00 - start maratonu - godz. 13.30-14.30 - dekoracja etapowa Maków
Zawoja, 15 lipca 2018, IV etap

- godz. 9.30-16.00 - biuro zawodów - godz. 10.00 - start maratonu - godz. 13.30-14.30 - dekoracja etapowa - godz. 15.00 - dekoracja generalna Gwiazdy Południa Zawoja
Regulamin: pobierz


Nabór na kurs

dodano: 10.03.2018

Kurs na uprawnienia Przewodnika Górskiego

Komunikat - informacja dla turystów

dodano: 06.02.2018

Informacja o aktualnych utrudnieniach na szlakach turystycznych w Nadleśnictwie Sucha.

Nadleśnictwo Sucha informuje o utrudnieniach na zielonym szlaku turystycznym prowadzącym z Targoszowa do Przełęczy Beskidek - w leśnictwie Tarnawa w okolicy oddziałów 162-163 - "ścieżka buków"

Przyczyną utrudnień są prowadzone w rejonie szlaku ścinka i zrywka drewna. Przypominamy, że teren prowadzenia tych prac jest objęty zakazem wstępu z uwagi na bezpieczeństwo turystów.

Wycieczki rozpoczynające się w Targoszowie zalecamy planować innymi szlakami - na Leskowiec szlakiem żółtym, w kierunku Smrekowicy szlakiem zielonym.

Poniżej mapka poglądowa:

Mapka
*****

Nadleśnictwo Sucha informuje o utrudnieniach na czarnym szlaku turystycznym prowadzącym z Zawoi Czatoży na Przełęcz Jałowiecką - powyżej odejścia szlaku żółtego na Fickowe Rozstaje - w leśnictwie Czarna Hala w okolicy oddziału 478.

Przyczyną utrudnień są prowadzone w rejonie szlaku ścinka i zrywka drewna. Przypominamy, że teren prowadzenia tych prac jest objęty zakazem wstępu z uwagi na bezpieczeństwo turystów.

Poniżej mapka poglądowa:

Mapka
*****

Utrudnienia występują również na żółtym szlaku turystycznym w leśnictwie Roztoki, prowadzącym z przystanku autobusowego Stryszawa Roztoki do Polany Krawcowej (początek Leśnej Ścieżki Przyrodniczej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego).

Planowany koniec prac związany ze zrywką drewna odcinkiem pokrywacjącym się ze szlakiem turystycznym to kwiecień 2018 roku.

Wszystkim wędrującym w tym czasie po Beskidach i chcącym zdobyć szczyt Jałowca zalecamy wycieczkę przez Przełęcz Kolędówki rozpoczynającą się w Stryszawie Matusy (jeden przystanek autobusowy poniżej Roztok) - początkowo szlakiem zielonym, następnie żółtym - szacunkowy czas przejścia w obie strony: 4:00 h.

Poniżej mapka poglądowa:

Mapka


Szanowna Rodzino

dodano: 16.01.2018

Szanowna Rodzino

  Drodzy Przyjaciele

Spotykamy się dzisiaj w bardzo smutnych okolicznościach, przychodzi nam pożegnać naszego Kolegę o Przyjaciela śp. Janusza, zasłużonego członka PTTK w Suchej Beskidzkiej. Warto zaznaczyć, że członkiem Oddziału PTTK w Suchej był od chwili jego powstania to jest od 1956 roku. Janusz był działaczem nietuzinkowym bowiem pełnił szereg odpowiedzialnych funkcji. Najpierw członka Komisji Rewizyjnej a następnie sekretarza Oddziału.

Urodził się 4 lipca 1935 roku w Rawie Ruskiej. Po wojnie razem z rodziną znalazł się w naszym mieście i z tym miastem związał swoje losy. Początkowo pracował na PKP tak jak wieku suszan, potem była krótka przygoda z ZHP, gdzie pełnił funkcję Komendanta Hufca. Ostatecznie swoje losy związał z Gminną Spółdzielnią w Suchej gdzie pracował od 1970 roku do lipca 2000 roku w którym przeszedł na emeryturę. Mimo pracy zawodowej swój wolny czas poświęcał na społeczną działalność w PTTK. Był jednym z organizatorów zawodów narciarskich o Pucha Babiej Góry, który w latach kolejnych został nazwany Memoriałem Starzyńskiego. Jako człowiek kochający swoje miasto Suchą, brał udział w pierwszym kursie przewodników beskidzkich i był w grupie, która jako pierwsza te uprawnienia zdobyła. Był to rok 1965. Warto tu zaznaczyć, że z tej grupy niewielu już ludzi pozostało. Położył bardzo duży wkład w organizację Rajdu Babiogórskiego. Podkreślić ty należy, że w minionym roku był to Jubileuszowy 50 Rajd.

Władze Zarządu Głównego PTTK doceniły Jego działalność, przyznając Mu szereg wyróżnień i odznaczeń, z których najważniejsze była nadana w 1995 roku Złota Honorowa Odznaka PTTK, oraz Złota Honorowa Odznaka za Zasługi dla Turystyki.

Żegnamy naszego Kolegę, w pamięci naszej pozostanie jako miły, sympatyczny i pełen humoru Kolega I Przyjaciel. Niestety, śmierć Go nam zabrała, być może na niebiańskich polanach potrzebny jest przewodnik. Drogi Januszu spoczywaj w spokoju. Niech Ci ziemia suska lekką będzie.

bs

 • Szanowna Rodzino...
 • Szanowna Rodzino...
 • Szanowna Rodzino...
 • Szanowna Rodzino...
 • Szanowna Rodzino...

To już taka tradycja

dodano: 16.01.2018

Styczeń to taki miesiąc poświąteczny w którym członkowie i sympatycy różnych organizacji spotykają się na tzw. "opłatku" aby złożyć sobie życzenia, pośpiewać kolęd i pogawędzić o tym jak minął rok. Członkowie Oddziału PTTK w Suchej Beskidzkiej również spotkali się w siedzibie Oddziału, których powitał prezes Wojciech Żak, życząc pomyślności na rok bieżący. Życzenia zebranym złożył także dyrektor Babiogórskiego Parku Narodowego obdarowując jednocześnie zebranych pięknymi kalendarzami przedstawiającymi uroki parku i okolic. Do zobaczenia za rok.

bs

 • To już taka tradycja
 • To już taka tradycja
 • To już taka tradycja
 • To już taka tradycja
 • To już taka tradycja
 • To już taka tradycja
 • To już taka tradycja

Polskie Towarzystwo Turystyczno Krajoznawcze Ziemi Babiogórskiej - Oddział w Suchej Beskidzkiej