Strona Główna - PTTK 'Ziemi Babiogórskiej' - oddział w suchej beskidzkiej

Umowa z Województwem Małopolskim dotycząca udzielenia dotacji

dodano: 10.08.2023

Oddział "Ziemi Babiogórskiej" im. prof. dr Walerego Goetla w Suchej Beskidzkiej 17.04.2023r. podpisał Umowę z Województwem Małopolskim dotyczącej udzielenia dotacji na realizację zadania pn. "Zawoja, Zespół Budownictwa Drewnianego im. Józefa Żaka w Zawoi-Markowe Rówienki, 1987, Remont odtworzeniowy-restytucyjny oraz instalacja stylowej gabloty informacyjnej" na kwotę =29 646,00= złotych w ramach konkursu pod nazwą "Ochrona zabytków Małopolski".Główny zakres prac to rozbudowa ścieżek kamiennych i opasek, odtworzenie ubytków spoin pomiędzy belkami, odtworzenie detali kamiennych i drewnianych przy pogródkach, ścianach oraz impregnacja pokryć dachowych części chałup.

Logo Małopolska

Oddział uzyskał również środki od Zarządu Głównego PTTK w Warszawie w ramach wsparcia finansowego na realizację zadania pn. Działalność Muzeów Regionalnych PTTK w kwocie =18 000,-złotych. W ramach uzyskanych środków przeprowadzono naprawę ogrodzenia, wymieniono zużyte słupy, żerdzie oraz zaimpregnowano gonty na dwóch obiektach.

Prace zostały wykonane w całości, odbiór prac z obu źródeł jest zaplanowany na 11.08.2023r. w Zespole Budownictwa Drewnianego im. Józefa Żaka w Zawoi Markowe-Rówienki.

Polskie Towarzystwo Turystyczno Krajoznawcze Ziemi Babiogórskiej - Oddział w Suchej Beskidzkiej