Rajd "Babia Góra 2018"

dodano: 10.10.2018

Rajd "Babia Góra" jest jedną z imprez turystycznych, którą corocznie organizuje Oddział PTTK w Suchej Beskidzkiej. Tegoroczna edycja odbyła się 13.09.2018 a jej zakończenie tradycyjnie odbywa się w skansenie w Zawoi Markowe Rówieńki. W rajdzie wzięło udział 319 uczestników, tworzących 11 drużyn. Większość grup szła na Babią Górę z Przełęczy Krowiarki. Najliczniejsza grupę stanowili uczestnicy Centrum Kształcenia Ustawicznego i Zawodowego nr.2 z Wadowic, jednak głownie uczestnikami rajdu była młodzież z powiatu suskiego. Na mecie uczestnicy byli witani gorącą herbatą i kiełbaskami z grila. Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy znaczek rajdowy, oraz wydawnictwa ufundowane przez powiat suski. Drużyny uczestniczące w rajdzie brały również udział w konkursie zorganizowanym przez pracowników Babiogórskiego Parku Narodowego na temat flory i fauny Podbabiogórza. W związku z obchodami w tym roku 100 lecia odzyskania niepodległości naszej ojczyzny historyk a równocześnie przewodnik górski Jerzy Mydlarz opowiedział uczestnikom o podbabiogórskich legionistach.
Przyznać należy, że dzięki zaangażowaniu nauczycieli, opiekunów i obsłudze a także sprzyjającej pogodzie, rajd w tym roku cieszył się dużą frekwencją. Oby każdy następny był równie udany i jeszcze bardziej liczny.

bs

• Rajd 'Babia Góra 2018'