Strona Główna - PTTK 'Ziemi Babiogórskiej' - oddział w suchej beskidzkiej

Szanowna Rodzino

dodano: 16.01.2018

Szanowna Rodzino

  Drodzy Przyjaciele

Spotykamy się dzisiaj w bardzo smutnych okolicznościach, przychodzi nam pożegnać naszego Kolegę o Przyjaciela śp. Janusza, zasłużonego członka PTTK w Suchej Beskidzkiej. Warto zaznaczyć, że członkiem Oddziału PTTK w Suchej był od chwili jego powstania to jest od 1956 roku. Janusz był działaczem nietuzinkowym bowiem pełnił szereg odpowiedzialnych funkcji. Najpierw członka Komisji Rewizyjnej a następnie sekretarza Oddziału.

Urodził się 4 lipca 1935 roku w Rawie Ruskiej. Po wojnie razem z rodziną znalazł się w naszym mieście i z tym miastem związał swoje losy. Początkowo pracował na PKP tak jak wieku suszan, potem była krótka przygoda z ZHP, gdzie pełnił funkcję Komendanta Hufca. Ostatecznie swoje losy związał z Gminną Spółdzielnią w Suchej gdzie pracował od 1970 roku do lipca 2000 roku w którym przeszedł na emeryturę. Mimo pracy zawodowej swój wolny czas poświęcał na społeczną działalność w PTTK. Był jednym z organizatorów zawodów narciarskich o Pucha Babiej Góry, który w latach kolejnych został nazwany Memoriałem Starzyńskiego. Jako człowiek kochający swoje miasto Suchą, brał udział w pierwszym kursie przewodników beskidzkich i był w grupie, która jako pierwsza te uprawnienia zdobyła. Był to rok 1965. Warto tu zaznaczyć, że z tej grupy niewielu już ludzi pozostało. Położył bardzo duży wkład w organizację Rajdu Babiogórskiego. Podkreślić ty należy, że w minionym roku był to Jubileuszowy 50 Rajd.

Władze Zarządu Głównego PTTK doceniły Jego działalność, przyznając Mu szereg wyróżnień i odznaczeń, z których najważniejsze była nadana w 1995 roku Złota Honorowa Odznaka PTTK, oraz Złota Honorowa Odznaka za Zasługi dla Turystyki.

Żegnamy naszego Kolegę, w pamięci naszej pozostanie jako miły, sympatyczny i pełen humoru Kolega I Przyjaciel. Niestety, śmierć Go nam zabrała, być może na niebiańskich polanach potrzebny jest przewodnik. Drogi Januszu spoczywaj w spokoju. Niech Ci ziemia suska lekką będzie.

bs

  • Szanowna Rodzino...
  • Szanowna Rodzino...
  • Szanowna Rodzino...
  • Szanowna Rodzino...
  • Szanowna Rodzino...
Polskie Towarzystwo Turystyczno Krajoznawcze Ziemi Babiogórskiej - Oddział w Suchej Beskidzkiej