Strona Główna - PTTK 'Ziemi Babiogórskiej' - oddział w suchej beskidzkiej

Piesza wycieczka górska na LACKOWĄ w Beskidzie Niskim

dodano: 03.07.2017

Lackowa foto: Jerzy Strzelecki / Wikipedia

Firma EMELTUR oraz Koło Przewodników Beskidzkich i Terenowych przy Oddziale "Ziemi Babiogórskiej" PTTK w Suchej Beskidzkiej zapraszają na pieszą wycieczkę górską na LACKOWĄ (997 m) w Beskidzie Niskim. Wycieczka odbędzie się w sobotę, 22 lipca 2017 r. i będzie prowadzić na trasie: Izby (ok. 600 m) - przełęcz Beskid (644 m) - Lackowa (997 m) - Przełęcz Pułaskiego (743 m) - Bieliczna (ok. 650 m) - Izby (ok. 600 m).

Trasa wycieczki prowadzi przez południowo-zachodnią część Beskidu Niskiego, wyprowadzając na najwyższy szczyt polskiej części tej grupy górskiej - Lackową (997 m), słynącą ze swojej zachodniej "ściany", którą prowadzi jeden z najbardziej stromych odcinków szlaków w całych Beskidach (my będziemy tędy schodzić). Oprócz typowo górskich atrakcji podczas wycieczki obejrzymy m.in. zabytkowe cerkwie drewniane w Brunarach Wyżnych i Czarnej (ta pierwsza jest wpisana na listę Światowego Dziedzictwa Kultury i Natury UNESCO), murowaną cerkiew w Izbach oraz dolinę Białej, uważaną za jedno z najpiękniejszych miejsc w całym Beskidzie Niskim, z murowaną cerkiewką greckokatolicką, będącą jedyną pozostałością po dawnej łemkowskiej wsi Bieliczna.

Długość trasy pieszej: 11 km. Przewidywany czas przejścia: ok. 5 godzin.

Cena: 110 zł Cena obejmuje: przejazd wynajętym busem (koszt wynika głównie z odległości - pokonamy w sumie ok. 300 km), obsługę przewodnicką, ubezpieczenie NNW. Cena nie obejmuje ewentualnej ofiary za zwiedzanie cerkwi w Brunarach Wyżnych i Czarnej.
Wycieczka odbędzie się po zgłoszeniu minimum 8 osób.


: sprzed dworca kolejowego w Suchej Beskidzkiej w sobotę 22 lipca 2017 r. o godz. 6.30, planowany powrót do Suchej Beskidzkiej ok. godz. 19.30.

Zapisy i szczegółowe informacje na temat wycieczki:
tel. 609 036 054 (Marcin Leśniakiewicz) lub mail: poczta@emeltur.pl - do dnia 19 lipca 2017 r. (środa)

Marcin Leśniakiewicz

Polskie Towarzystwo Turystyczno Krajoznawcze Ziemi Babiogórskiej - Oddział w Suchej Beskidzkiej