Strona Główna - PTTK 'Ziemi Babiogórskiej' - oddział w suchej beskidzkiej

Dwudniowa wycieczka autokarowa "Zamość i Roztoczański Park Narodowy"

dodano: 03.07.2017

Zamość fot. Centymetr / Wikipedia

Firma EMELTUR oraz Koło Przewodników Beskidzkich i Terenowych przy Oddziale "Ziemi Babiogórskiej" PTTK w Suchej Beskidzkiej zapraszają na dwudniową wycieczkę autokarową "Zamość i Roztoczański Park Narodowy", która odbędzie się w sobotę i niedzielę 30 września-1 października 2017 r.

W programie wycieczki:

*Zwiedzanie Zamościa, miasta założonego w 1580 r. przez kanclerza wielkiego koronnego i hetmana Jana Zamoyskiego. Zamojska starówka, będąc jednym z najefektowniejszych przykładów późnorenesansowej myśli urbanistycznej w Europie, jest wpisana na listę Światowego Dziedzictwa Kultury i Natury UNESCO. Podczas spaceru po mieście obejrzymy m.in.: Rynek Wielki z ratuszem i tzw. kamienicami ormiańskimi, Pałac Zamoyskich i budynek dawnej Akademii Zamoyskiej, katedrę i inne kościoły, synagogę oraz pozostałości zamojskiej twierdzy wraz z bramami miejskimi i trasą turystyczną w Bastionie VII.
*Zwiedzanie Roztoczańskiego Parku Narodowego, w tym m.in.:
- Zwierzyniec, zabytkowe miasteczko, dawna letnia rezydencja Zamoyskich, a obecnie obecnie siedziba dyrekcji Roztoczańskiego PN oraz ekspozycja Ośrodka Edukacyjno-Muzealnego RPN;
- ścieżka przyrodnicza na Bukową Górę, prezentująca "w pigułce" walory przyrodnicze parku;
- spacer do malowniczych stawów Echo.
*Spacer po Tarnogrodzie, w przeszłości sporym ośrodku klucza dóbr Ordynacji Zamojskiej, a obecnie niewielkim miasteczku, w którym znajdują się ciekawe zabytki, m.in. XVIII-wieczny kościół parafialny z cennymi obrazami Domenica Tintoretta, najstarszy na Zamojszczyźnie drewniany kościółek pw. św. Rocha (pocz. XVII w.) oraz dawna synagoga.
*Spacer po Szczebrzeszynie, miasteczku słynącym z... chrząszcza, który ma tu swój pomnik; obejrzymy tu także interesujące kościoły wzniesione w stylu tzw. renesansu lubelskiego oraz miejscową synagogę.

Cena:
370 zł (cena normalna) / 360 zł (uczniowie i studenci do ukończenia 25 roku życia, osoby powyżej 65 roku życia) - przy udziale 20-29 osób
330 zł (cena normalna) / 320 zł (uczniowie i studenci do ukończenia 25 roku życia, osoby powyżej 65 roku życia) - przy udziale minimum 30 osób
Uczestnik wycieczki wpłaca kwotę minimalną (odpowiednio: 330 zł lub 320 zł), jednocześnie zobowiązując się - w razie niezgłoszenia się ww. ilości uczestników wycieczki - do pokrycia dodatkowej kwoty (40 zł) w autokarze w dniu rozpoczęcia wycieczki.

Cena obejmuje: przejazd autokarem, nocleg w pokojach dwu- lub trzyosobowych z łazienkami wraz z obiadokolacją i śniadaniem, bilety wstępu do zwiedzanych obiektów (synagoga oraz trasa turystyczna w bastionie VII w Zamościu, Ośrodek Edukacyjno-Muzealny RPN w Zwierzyńcu, ścieżka przyrodnicza na Bukową Górę), obsługę pilocką podczas całej wycieczki, obsługę przewodnika po Roztoczańskim Parku Narodowym, ubezpieczenie NNW.

Wyjazd
z parkingu obok budynku Urzędu Miejskiego w Suchej Beskidzkiej w sobotę 30 września 2017 r. o godz. 4.00, planowany powrót do Suchej Beskidzkiej w niedzielę 1 października 2017 r. ok. godz. 22.30.

Zapisy:
PTTK Oddział "Ziemi Babiogórskiej", Sucha Beskidzka ul. Mickiewicza 38, tel. 33 874 36 70 pon.-pt. godz. 9.00-13.30.
Uwaga! Wycieczka odbędzie się w przypadku zgłoszenia się minimum 20 osób.]
Ze względu na konieczność opłacenia zaliczki za nocleg, zapisy są przyjmowane do 10 sierpnia 2017 r. (nie związane z natychmiastową wpłatą - wpłat za wycieczkę można będzie dokonywać od 1 września 2017 r.). Ewentualne zapisy w terminie późniejszym będą możliwe w przypadku, gdy do 10 sierpnia 2017 r. zgłosi się minimum 15 osób (w przeciwnym razie wyjazd zostanie odwołany). Wówczas podane zostanie także dokładne miejsce noclegu.

Szczegółowe informacje na temat wycieczki można uzyskać pod nr telefonu 609036054 (Marcin Leśniakiewicz) lub drogą mailową: poczta@emeltur.pl.

Zobacz galerię obrazków z wiadomości - kliknij link

Marcin Leśniakiewicz

Polskie Towarzystwo Turystyczno Krajoznawcze Ziemi Babiogórskiej - Oddział w Suchej Beskidzkiej