Strona Główna - PTTK 'Ziemi Babiogórskiej' - oddział w suchej beskidzkiej

Wycieczka autokarowa na Słowację "Bojnice i okolice"

dodano: 11.05.2017

Bojnice

Firma EMELTUR oraz Koło Przewodników Beskidzkich i Terenowych przy Oddziale "Ziemi Babiogórskiej" PTTK w Suchej Beskidzkiej zapraszają na wycieczkę autokarową na Słowację "Bojnice i okolice", która odbędzie się w niedzielę 9 lipca 2017 r.

Bojnice, niewielkie miasteczko, liczące ok. 5000 mieszkańców, jest jedną z największych atrakcji turystycznych na Słowacji.

W programie wycieczki:

* Zwiedzanie bajkowego zamku w Bojnicach, rezydencji wielu możnych rodów magnackich, przebudowanej przez jednego z właścicieli, Franciszka Pálffy'ego, na romantyczną budowlę przypominającą swoim kształtem francuskie zamki nad Loarą lub warownie bawarskie. W zamku obejrzymy wspaniałe, bogate wnętrza, kaplicę, kryptę oraz podziemną grotę.
* Wizyta w najstarszym słowackim ogrodzie zoologicznym, założonym w 1955 r. W ZOO, rozplanowanym malowniczo w pagórkowatym terenie, żyje niemal 400 gatunków zwierząt. Zamek położony jest w bojnickim parku zamkowym, w którym rośnie 700-letnia lipa króla Macieja, uznawana za najstarsze drzewo na Słowacji.
* Relaks w otwartym kąpielisku termalnym Čajka, uważanym przez wielu za najpiękniej położone na Słowacji, ze względu na roztaczający się wprost z basenów z wodą o temperaturze 26-33o widok na zamek bojnicki.
* Spacer po bojnickiej Kalwarii, zespole kaplic poświęconych męce Chrystusa, zakończony na punkcie widokowym na miasto i okolice.
* Spacer po Čičmanach, uroczej wiosce ukrytej wśród wzniesień Gór Strażowskich, znanej z drewnianych chałup oryginalnie malowanych w misterne, białe ornamenty.

Program wycieczki jest ułożony w taki sposób, by każdy mógł skorzystać bądź ze wszystkich zaplanowanych atrakcji, bądź w dowolny sposób z ich części (można np. pominąć wizytę w ogrodzie zoologicznym, a spędzić więcej czasu na kąpielisku lub odwrotnie itp.).

Cena:
170 zł + bilety wstępu.
Cena obejmuje: przejazd autokarem lub busem, opiekę pilota podczas całej wycieczki, obsługę lokalnego przewodnika (w języku polskim) podczas zwiedzania zamku bojnickiego, ubezpieczenie NNW i KL.
Cena nie obejmuje biletów wstępu do zwiedzanych obiektów. Koszty biletów wynoszą:
zamek bojnicki: 8 euro – bilet normalny, 7 euro – bilet ulgowy dla osób powyżej 65 roku życia, 5 euro – bilet ulgowy dla uczniów powyżej 15 roku życia i studentów, 3,50 euro – bilet ulgowy dla dzieci w wieku 6-15 lat;
ogród zoologiczny w Bojnicach: 5 euro - bilet normalny, 2,50 euro – bilet ulgowy dla emerytów oraz uczniów powyżej 15 roku życia i studentów, 2 euro – bilet ulgowy dla dzieci w wieku 4-15 lat;
kąpielisko termalne Čajka: 5 euro - bilet normalny, 2 euro – bilet ulgowy dla dzieci do 12 roku życia.

Wyjazd
z parkingu obok budynku Urzędu Miejskiego w Suchej Beskidzkiej w niedzielę 9 lipca 2017 r. o godz. 4.00, planowany powrót do Suchej Beskidzkiej ok. godz. 22.30.

Zapisy:
PTTK Oddział "Ziemi Babiogórskiej", Sucha Beskidzka ul. Mickiewicza 38, tel. 33 874 36 70 pon.-pt. Godz. 9.00-13.45 lub pod nr telefonu 609036054 (Marcin Leśniakiewicz).

Szczegółowe informacje na temat wycieczki można uzyskać pod nr telefonu 609036054 (Marcin Leśniakiewicz) lub drogą mailową: poczta@emeltur.pl.

Zobacz galerię obrazków z wiadomości - kliknij link

Marcin Leśniakiewicz

Polskie Towarzystwo Turystyczno Krajoznawcze Ziemi Babiogórskiej - Oddział w Suchej Beskidzkiej