Strona Główna - PTTK 'Ziemi Babiogórskiej' - oddział w suchej beskidzkiej

Wycieczka autokarowa "Ciekawostki Nowej Huty"

dodano: 22.02.2017

Nowa Huta

Firma EMELTUR oraz Koło Przewodników Beskidzkich i Terenowych przy Oddziale "Ziemi Babiogórskiej" PTTK w Suchej Beskidzkiej zapraszają na wycieczkę autokarową "Ciekawostki Nowej Huty", która odbędzie się w niedzielę 19 marca 2017 r.

W programie wycieczki:

* Zwiedzanie krakowskiej dzielnicy Nowa Huta.
Po raz kolejny wyruszamy do Krakowa, i po raz kolejny po to, by poznać miejsca, które zazwyczaj znajdują się poza utartymi szlakami zwiedzania tego miasta. Tym razem naszym celem jest Nowa Huta, dzielnica, która początkowo, w dobie PRL, miała stanowić konkurencję dla starego, konserwatywnego i "zacofanego" Krakowa, a obecnie coraz częściej staje się jego nową turystyczną atrakcją.
Podczas wycieczki zobaczymy m.in.:
* Centrum Administracyjne dawnej Huty im. W.Lenina (obejrzymy wnętrze budynku Z, jednego z najbardziej typowych przykładów architektury socrealistycznej w Polsce oraz podziemny schron z zachowanym kompletnym wyposażeniem Stanowiska Dowodzenia Kombinatem),
* "serce" dzielnicy - Plac Centralny z charakterystyczną, socrealistyczną zabudową, Aleję Róż z miejscem po pomniku Lenina oraz Plac Ratuszowy, a także inne osiedla nowohuckie,
* blok szwedzki - nowoczesny (na ówczesne czasy) budynek mieszkalny z końca lat 50. XX w.,
* Teatr Ludowy,
* słynne świątynie nowohuckie: kościół w Bieńczycach zw. "Arką Pana" oraz kościół w Mistrzejowicach,
* krzyż na os. Teatralnym - miejsce związane z walkami mieszkańców dzielnicy o zezwolenie na budowę pierwszego kościoła w Nowej Hucie.

Cena:
120 zł
Cena obejmuje: przejazd autokarem lub busem, opiekę pilota, obsługę licencjonowanego przewodnika po Krakowie w czasie zwiedzania Nowej Huty, bilety wstępu do Centrum Administracyjnego i schronu wraz z obsługą lokalnego przewodnika, ubezpieczenie NNW.

Wyjazd
z parkingu obok budynku Urzędu Miejskiego w Suchej Beskidzkiej w niedzielę 19 marca 2017 r. o godz. 7.00, planowany powrót do Suchej Beskidzkiej ok. godz. 18.00.
Uwaga! Wycieczka odbędzie się w przypadku zgłoszenia się minimum 15 osób.

Zapisy:
PTTK Oddział "Ziemi Babiogórskiej", Sucha Beskidzka ul. Mickiewicza 38, tel. 33 874 36 70 pon.-pt. godz. 9.00-13.45 lub pod nr telefonu 609036054 (Marcin Leśniakiewicz).

Szczegółowe informacje na temat wycieczki można uzyskać pod nr telefonu 609036054 (Marcin Leśniakiewicz) lub drogą mailową: poczta@emeltur.pl

Polskie Towarzystwo Turystyczno Krajoznawcze Ziemi Babiogórskiej - Oddział w Suchej Beskidzkiej