Strona Główna - PTTK 'Ziemi Babiogórskiej' - oddział w suchej beskidzkiej

Wycieczka autokarowa do Czech "Jaskinie Morawskiego Krasu"

dodano: 07.03.2016

Firma EMELTUR oraz Koło Przewodników Beskidzkich i Terenowych przy Oddziale "Ziemi Babiogórskiej" PTTK w Suchej Beskidzkiej zapraszają na wycieczkę autokarową do Czech "Jaskinie Morawskiego Krasu", która odbędzie się w niedzielę 17 kwietnia 2016 r.

Morawski Kras to jeden z najpopularniejszych terenów turystycznych w Republice Czeskiej, położony ok. 25 km na północ od stolicy Moraw - Brna. Znajdują się tu głębokie, malowniczo wcięte pomiędzy dzikie skały dolinki, w których kryje się ponad 1100 jaskiń, a wśród nich - pięć udostępnionych do zwiedzania. Podczas wycieczki obejrzymy trzy z nich.

W programie wycieczki:

* Zwiedzanie Jaskini Punkwy oraz słynnej, największej w Europie Środkowej przepaści Macocha, której głębokość wynosi 138,7 m. W przypadku odpowiedniego stanu wody dodatkową atrakcją jest podziemny spływ rzeczką Punkwą.
Podczas wycieczki staniemy zarówno na dnie przepaści, jak i będziemy ją podziwiać z punktów widokowych usytuowanych ponad nią - a więc ponad 100 m wyżej.

* Zwiedzanie Jaskini Katarzyńskiej, w której znajduje się największa udostępniona do zwiedzania podziemna "komnata" w Czechach (o wymiarach 94 x 44 x 20 m), znana z doskonałej akustyki.

* Zwiedzanie pięknej Jaskini Balcarka, obdarzonej bogatą i kolorową szatą naciekową.

* Spacer Suchym Żlebem, jedną z najbardziej malowniczych dolinek Morawskiego Krasu.

W jaskiniach panuje stała temperatura (7-8oC).
Proszę o zabranie wygodnego obuwia turystycznego.

Cena:
150 zł
Cena obejmuje:
przejazd autokarem, opiekę pilota, ubezpieczenie NNW i KL.
Cena nie obejmuje opłat za bilety wstępów do jaskiń.
Wynoszą one łącznie (za trzy jaskinie): 370 koron czeskich (cena normalna), 310 koron czeskich (cena dla osób powyżej 65 roku życia), 210 koron czeskich (dzieci, młodzież szkolna i studenci do 26 roku życia).
Cena nie obejmuje także przejazdu kolejką linową z górnego brzegu przepaści Macocha na dno doliny Punkvy oraz kolejką naziemną z Jaskini Punkvy do Jaskini Katarzyńskiej. Oba przejazdy kosztują: 90 koron czeskich - kolejka linowa, 80 koron czeskich - kolejka naziemna. Jest to jednak wersja opcjonalna - program wycieczki jest tak skonstruowany, że oba te ok. dwukilometrowe odcinki można także pokonać piechotą.

Wyjazd:
z parkingu obok budynku Urzędu Miejskiego w Suchej Beskidzkiej w niedzielę 17 kwietnia 2016 r. o godz. 4.00, planowany powrót do Suchej Beskidzkiej ok. godz. 22.30.

Uwaga! Wycieczka odbędzie się w przypadku zgłoszenia się minimum 25 osób. Osoby, które są zainteresowane wyjazdem, a nie mają żadnej możliwości dotarcia do Suchej Beskidzkiej na godzinę zbiórki (względnie powrotu), proszę o kontakt.

Zapisy:
PTTK Oddział "Ziemi Babiogórskiej", Sucha Beskidzka ul. Mickiewicza 38, tel. 33 874 36 70 pon.-pt. godz. 9.30-13.30.

Szczegółowe informacje na temat wycieczki można uzyskać pod nr telefonu 609036054 (Marcin Leśniakiewicz) lub drogą mailową: poczta@emeltur.pl.

Marcin Leśniakiewicz

Polskie Towarzystwo Turystyczno Krajoznawcze Ziemi Babiogórskiej - Oddział w Suchej Beskidzkiej