Strona Główna - PTTK 'Ziemi Babiogórskiej' - oddział w suchej beskidzkiej

Wycieczka autokarowa "Elektrownia Szczytowo-Pompowa Porąbka-Żar"

dodano: 16.01.2016

Firma EMELTUR oraz Koło Przewodników Beskidzkich i Terenowych przy Oddziale "Ziemi Babiogórskiej" PTTK w Suchej Beskidzkiej zapraszają na wycieczkę autokarową "Elektrownia Szczytowo-Pompowa Porąbka-Żar", która odbędzie się w niedzielę 28 lutego 2016 r.

W programie wycieczki m.in.:

* Zwiedzanie zbudowanej w l. 1969-1977 (pierwszej w Polsce i trzeciej w Europie) Elektrowni Szczytowo-Pompowej Porąbka-Żar, w programie którego znajdują się m.in.: projekcja filmu, zejście sztolnią komunikacyjną na poziom 275 m n.p.m., przejście obok silników rozruchowych do nastawni, wyjście sztolnią ewakuacyjną do sztolni komunikacyjnej na powierzchnię.
Uwaga! Nie zaleca się zwiedzania części podziemnej Elektrowni osobom cierpiącym na zaburzenia pracy układu krążenia lub układu oddechowego, osobom, u których pojawiają się stany lękowe w związku z przebywaniem w zamkniętych, podziemnych pomieszczeniach oraz osobom z wszczepionymi urządzeniami stymulującymi pracę serca.
Regulamin zwiedzania Elektrowni dostępny jest tutaj.

* Wyjazd koleją linowo-terenową na widokowy szczyt góry Żar (761 m) w Beskidzie Małym. Ze szczytu rozciągają się wspaniale panoramy na Beskidy: Mały, Śląski i Żywiecki oraz Pogórze Śląskie i jeziora: Żywieckie, Międzybrodzkie i Czaniec. Znajdują się tu: kompleks narciarski, restauracje i górny zbiornik Elektrowni.

* Spacer wzdłuż górnego zbiornika Elektrowni w stronę pobliskiego szczytu Kiczery (831 m; przy sprzyjającej pogodzie - dla zainteresowanych).

Cena:
100 zł - cena normalna
90 zł - emeryci, renciści, młodzież szkolna powyżej 11 roku życia Cena obejmuje: przejazd autokarem, bilety za zwiedzanie Elektrowni Szczytowo-Pompowej Porąbka-Żar oraz za wjazd i wyjazd koleją linowo-terenową na Żar, obsługę pilota / przewodnika, ubezpieczenie NNW.

Wyjazd
z parkingu obok budynku Urzędu Miejskiego w Suchej Beskidzkiej w niedzielę 28 lutego 2016 r. o godz. 8.30, planowany powrót do Suchej Beskidzkiej ok. godz. 16.00.

Zapisy:
PTTK Oddział "Ziemi Babiogórskiej", Sucha Beskidzka ul. Mickiewicza 38, tel. 33 874 36 70 pon.-pt. godz. 9.00-13.30.

Szczegółowe informacje na temat wycieczki można uzyskać pod nr telefonu 609036054 (Marcin Leśniakiewicz) lub drogą mailową: poczta@emeltur.pl

Marcin Leśniakiewicz

Polskie Towarzystwo Turystyczno Krajoznawcze Ziemi Babiogórskiej - Oddział w Suchej Beskidzkiej