Rajd "Babia Góra 2015"

dodano: 08.10.2015

Kolejny rajd "Babia Góra 2015" odbył się 24 września 2015 roku z metą w ZBD w Zawoi Markowe Rówieńki. Każda grupa przybywająca na metę witana była gorącą herbatą i kiełbaską z grilla. Poza tym każdy otrzymywał znaczek rajdowy i wydawnictwa ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Suchej Beskidzkiej.

W rajdzie wzięło udział 14 drużyn w sumie 498 uczestników. Większość grup szła na Babią Górę z Krowiarek. Najliczniejszą grupą stanowili uczestnicy rajdu z Wadowic. Zespół Szkół Nr.3 z Wadowic przybył w składzie 101 osób, była też młodzież z innych szkół, razem 150 osób. Najstarszą wiekowo grupę stanowili członkowie Klubu Turystyki Górskiej "Diablak" z Krakowa. Pozostali uczestnicy to młodzież z powiatu suskiego.

Wszyscy uczestnicy rajdu mieli możliwość sprawdzić swoje umiejętności biorąc udział w konkursie z nagrodami zorganizowanym przez pracowników Babiogórskiego Parku Narodowego rozwiązując test dotyczący fauny i flory Podbabiogórza.

Dzięki zaangażowaniu nauczycieli i opiekunów, obsłudze rajdu oraz sprzyjającej pogodzie, rajd w tym roku skupił tak dużą ilość uczestników.

Liczymy, że przyszłoroczny rajd również będzie udany tak pod względem organizacyjnym jak i ilości uczestników.

Tekst: sb zdjęcia Józef Polak

• Rajd Babia Góra 2015