Strona Główna - PTTK 'Ziemi Babiogórskiej' - oddział w suchej beskidzkiej

Trzydniowa wycieczka autokarowa "Góry Stołowe"

dodano: 13.07.2015

Firma EMELTUR oraz Koło Przewodników Beskidzkich i Terenowych przy Oddziale "Ziemi Babiogórskiej" PTTK w Suchej Beskidzkiej zapraszają na trzydniową wycieczkę autokarową "Góry Stołowe", która odbędzie się od piątku do niedzieli 25-27 września 2015 r.

W programie wycieczki:

* Zwiedzanie najciekawszych fragmentów Parku Narodowego Gór Stołowych, w tym: wyjście na Szczeliniec Wielki (919 m) - najwyższy szczyt Gór Stołowych i przejście efektownym szlakiem turystycznym prowadzącym przez jego skaliste zakamarki oraz spacer przez Błędne Skały - inny efektowny labirynt skalny.

* Zwiedzanie Adršpaskiego Skalnego Miasta - przepięknego skalistego labiryntu położonego w części Gór Stołowych położonej już na terenie Czech (Broumovska vrchovina).

* Wizyta w Wambierzycach, jednym z najbardziej znanych ośrodków pielgrzymkowych w Sudetach, w którym zwiedzimy miejscowe sanktuarium maryjne i kalwarię oraz obejrzymy efektowną wieczorną iluminację bazyliki a także wspaniałą ruchomą szopkę z XIX/XX w.

* Zwiedzanie Kaplicy Czaszek w Czermnej, dawnej wsi (obecnie część Kudowy-Zdrój; w kaplicy złożono kości ponad 20 tys. osób, głównie ofiar wojen i zaraz nawiedzających ten region w XVII-XVIII w.); przebywając w Czermnej obejrzymy również - jeśli czas pozwoli - drugą bardzo ciekawą ruchomą szopkę.

* Spacer po znanych uzdrowiskach sudeckich - Kudowie-Zdroju i Dusznikach-Zdroju.

* Zwiedzanie bardzo ciekawego Muzeum Papiernictwa w Dusznikach-Zdroju, umiejscowionego w zabytkowym młynie papierniczym z 1605 r. (obiekt wpisany na listę Pomników Historii w Polsce).

* Spacer po Kłodzku, w tym m.in. zwiedzanie potężnej twierdzy wraz z podziemnymi korytarzami.

Cena:
425 zł (cena normalna) / 410 zł (emeryci, renciści, młodzież szkolna).
Cena obejmuje: przejazd autokarem, dwa noclegi w pokojach dwu- lub trzyosobowych z łazienkami w Domu Wczasowym "Korund" w Dusznikach-Zdroju, dwie obiadokolacje (piątek, sobota) oraz dwa śniadania (sobota, niedziela), bilety wstępu do zwiedzanych obiektów na terenie Polski (twierdza w Kłodzku, ruchoma szopka w Wambierzycach, Kaplica Czaszek w Czermnej, Muzeum Papiernictwa w Dusznikach-Zdroju, bilety wstępu na Szczeliniec Wielki i do Błędnych Skał), obsługę pilota podczas całej wycieczki, obsługę przewodnika sudeckiego podczas drugiego i trzeciego dnia wycieczki, ubezpieczenie NNW.
W przypadku wyjazdu rodzinnego minimum trzech osób (mama+tata+dziecko/dzieci lub jeden z rodziców + minimum dwoje dzieci) cena wycieczki dla trzeciej (i kolejnych) osób wynosi 270 zł.
Cena nie obejmuje opłat za wstępy na terenie Czech (zbiórka w autokarze: 150 koron czeskich lub 100 koron czeskich - emeryci, renciści, młodzież szkolna; jest to równowartość odpowiednio ok. 25 lub 17 zł).

Wyjazd
z parkingu obok budynku Urzędu Miejskiego w Suchej Beskidzkiej w piątek 25 września 2015 r. o godz. 7.00, planowany powrót do Suchej Beskidzkiej w niedzielę 27 września 2015 r. ok. godz. 21.00.

Zapisy:
PTTK Oddział "Ziemi Babiogórskiej", Sucha Beskidzka ul. Mickiewicza 38, tel. 33 874 36 70 pon.-pt. godz. 9.00-13.30.

Uwaga! Wycieczka odbędzie się w przypadku zgłoszenia się minimum 25 osób.

Ze względu na konieczność potwierdzenia rezerwacji noclegu, bardzo proszę o możliwie szybkie wstępne deklaracje chęci wzięcia udziału w wycieczce - do dnia 15 sierpnia 2015 r. (deklaracje nie są związane z natychmiastową wpłatą - wpłat za wycieczkę można będzie dokonywać od 26 sierpnia 2015 r.).Szczegółowe informacje na temat wycieczki można uzyskać pod nr telefonu 609036054 (Marcin Leśniakiewicz) lub drogą mailową: poczta@emeltur.pl.

Marcin Leśniakiewicz

Polskie Towarzystwo Turystyczno Krajoznawcze Ziemi Babiogórskiej - Oddział w Suchej Beskidzkiej