Strona Główna - PTTK 'Ziemi Babiogórskiej' - oddział w suchej beskidzkiej

Dwudniowa wycieczka autokarowa w Góry Świętokrzyskie

dodano: 24.03.2015

Firma EMELTUR oraz Koło Przewodników Beskidzkich i Terenowych przy Oddziale "Ziemi Babiogórskiej" PTTK w Suchej Beskidzkiej zapraszają na dwudniową wycieczkę autokarową "Góry Świętokrzyskie", która odbędzie się w sobotę i niedzielę 16-17 maja 2015 r.

W programie wycieczki:

*Wizyta w Pacanowie, dawnym miasteczku, szeroko rozsławionym przez... Koziołka Matołka.
*Zwiedzanie ruin zamku "Krzyżtopór" w Ujeździe, niegdyś potężnej rezydencji, przed powstaniem Wersalu największej tego typu w Europie, wzniesionej przez Krzysztofa Ossolińskiego. Mawia się, że zamek "okien miał tyle, ile dni w roku, pokoi tyle, ile tygodni; sal wielkich tyle, ile miesięcy, a cztery narożne jego baszty odpowiadały liczbie kwartałów".
*Zwiedzanie Nowej Słupi, miejscowości znanej głównie dzięki figurze kamiennego pielgrzyma zmierzającego na Święty Krzyż.
*Wyjście na Święty Krzyż (Łysą Górę) i zwiedzanie dawnego opactwa benedyktynów - obecnie sanktuarium Relikwii Drzewa Krzyża Świętego przy klasztorze Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej oraz przejście na pobliskie gołoborze.
*Zwiedzanie Świętej Katarzyny, miejscowości położonej u stóp Łysicy m.in. z zespołem klasztornym bernardynek.
*Wyjście na najwyższy szczyt Gór Świętokrzyskich - Łysicę (612 m) lub (opcjonalnie) zwiedzanie Bodzentyna.
*Zwiedzanie Centrum Edukacyjnego "Szklany Dom" w Ciekotach, miejscu, w którym dzieciństwo i młodość spędził Stefan Żeromski (rekonstrukcja dworku szlacheckiego z wystawą tematyczną).
*Przejazd przez Zagnańsk, w pobliżu którego rośnie słynny dąb "Bartek", jeden z najstarszych w Polsce, oraz przez Samsonów z ruinami XIX-wiecznej huty. *Zwiedzanie pałacyku Henryka Sienkiewicza w Oblęgorku.


Cena:
295 zł (w przypadku wyjazdu 25-34 osób) lub 270 zł (w przypadku wyjazdu minimum 35 osób).

Cena obejmuje: przejazd autokarem, nocleg w pokoju dwu- lub trzyosobowym z pełnym węzłem sanitarnym w Ośrodku Turystyczno-Wypoczynkowym "Jodłowy Dwór" w Hucie Szklanej w samym sercu Gór Świętokrzyskich wraz z obiadokolacją i śniadaniem w formie bufetu szwedzkiego, bilety wstępu do zwiedzanych obiektów (zamek "Krzyżtopór", Święty Krzyż - krypty, Centrum Edukacyjne "Szklany Dom", pałacyk Henryka Sienkiewicza), obsługę pilocką podczas całej wycieczki, obsługę przewodnika świętokrzyskiego podczas obu dni wycieczki, ubezpieczenie NNW.
Cena nie obejmuje biletów wstępu do Świętokrzyskiego Parku Narodowego (6,50 zł - jednodniowy bilet normalny, 3,25 zł - jednodniowy bilet ulgowy).
Uczestnik wycieczki wpłaca kwotę 270 zł, jednocześnie zobowiązując się - w razie niezgłoszenia się minimum 35 uczestników wycieczki - do pokrycia dodatkowej kwoty (25 zł) w autokarze w dniu rozpoczęcia wycieczki.

Wyjazd
z parkingu obok budynku Urzędu Miejskiego w Suchej Beskidzkiej w sobotę 16 maja 2015 r. o godz. 7.00, planowany powrót do Suchej Beskidzkiej w niedzielę 17 maja 2015 r. ok. godz. 19.30.

Zapisy: PTTK Oddział "Ziemi Babiogórskiej", Sucha Beskidzka ul. Mickiewicza 38, tel. 33 874 36 70 pon.-pt. godz. 9.00-13.30.
Uwaga! Wycieczka odbędzie się w przypadku zgłoszenia się minimum 25 osób.
Ze względu na konieczność opłacenia zaliczki za nocleg, bardzo proszę o możliwie szybkie deklaracje chęci wzięcia udziału w wycieczce (nie związane z natychmiastową wpłatą - wpłat za wycieczkę można będzie dokonywać od 17 kwietnia). W przeciwnym razie organizator zastrzega sobie prawo zmiany miejsca noclegu (na inny obiekt o podobnym standardzie).

Szczegółowe informacje na temat wycieczki można uzyskać pod nr telefonu 609036054 (Marcin Leśniakiewicz).

Marcin Leśniakiewicz

Polskie Towarzystwo Turystyczno Krajoznawcze Ziemi Babiogórskiej - Oddział w Suchej Beskidzkiej