Strona Główna - PTTK 'Ziemi Babiogórskiej' - oddział w suchej beskidzkiej

Wycieczka autokarowa "Śląsk Cieszyński"

dodano: 23.03.2015

Firma EMELTUR oraz Koło Przewodników Beskidzkich i Terenowych przy Oddziale "Ziemi Babiogórskiej" PTTK w Suchej Beskidzkiej zapraszają na wycieczkę autokarową "Śląsk Cieszyński", która odbędzie się w sobotę 25 kwietnia 2015 r.

W programie wycieczki m.in.:

* Zwiedzanie Skoczowa, w tym m.in. spacer po skoczowskiej starówce, zwiedzanie muzeum poświęconego św. Janowi Sarkandrowi, urodzonemu w Skoczowie męczennikowi kanonizowanemu przez Ojca Świętego Jana Pawła II w Ołomuńcu 21 maja 1995 r., wyjście na wzgórze Kaplicówkę, na którym dzień później (22 maja 1995 r.) Jan Paweł II odprawił mszę świętą dziękczynną.

* Zwiedzanie Cieszyna, jednego z najstarszych miast polskich, stolicy dawnego księstwa cieszyńskiego i głównego ośrodka krainy historycznej - Śląska Cieszyńskiego. W trakcie zwiedzania obejrzymy m.in. cieszyńską starówkę, Wzgórze Zamkowe z jednym z najstarszych polskich zabytków – XI-wieczną rotundą św. Mikołaja i tzw. „Cieszyńską Wenecję” - malowniczy zakątek położony nad przepływającym przez dolną część starówki potokiem. Odwiedzimy także naszych południowych sąsiadów i przespacerujemy się po położonym na przeciwnym brzegu granicznej Olzy Czeskim Cieszynie.

* Zwiedzanie Jaworza, popularnego pod koniec XIX w. i w okresie dwudziestolecia międzywojennego uzdrowiska podbeskidzkiego, w tym m.in. wizyta na miejscowym cmentarzu, na którym pochowani są m.in. hrabiowie Saint-Genois d'Anneacourt, właściciele Jaworza w XVIII-XX w., a w XIX w. m.in. także Makowa (obecnie – Podhalańskiego) i okolic oraz zwiedzanie interesującego, nowo otwartego Muzeum Fauny i Flory Morskiej i Śródlądowej.

Cena:
95 zł - cena normalna
90 zł - emeryci, renciści, młodzież szkolna
Cena obejmuje: przejazd autokarem, bilety wstępów do zwiedzanych obiektów (Muzeum Św. Jana Sarkandra w Skoczowie, Muzeum Fauny i Flory Morskiej i Śródlądowej w Jaworzu), opieka pilota / przewodnika, ubezpieczenie NNW.

Wyjazd z parkingu obok budynku Urzędu Miejskiego w Suchej Beskidzkiej w sobotę 25 kwietnia 2015 r. o godz. 7.00, planowany powrót do Suchej Beskidzkiej ok. godz. 19.00.

Zapisy:
PTTK Oddział "Ziemi Babiogórskiej", Sucha Beskidzka ul. Mickiewicza 38, tel. 33 874 36 70 pon.-pt. godz. 9.00-13.00.

Szczegółowe informacje na temat wycieczki można uzyskać pod nr telefonu 609036054 (Marcin Leśniakiewicz).

Marcin Leśniakiewicz

Polskie Towarzystwo Turystyczno Krajoznawcze Ziemi Babiogórskiej - Oddział w Suchej Beskidzkiej