Strona Główna - PTTK 'Ziemi Babiogórskiej' - oddział w suchej beskidzkiej

Wycieczka autokarowa "Podziemia Rynku w Krakowie i dzielnica Kazimierz"

dodano: 14.02.2015

Firma EMELTUR oraz Koło Przewodników Beskidzkich i Terenowych przy Oddziale "Ziemi Babiogórskiej" PTTK w Suchej Beskidzkiej zapraszają na wycieczkę autokarową "Podziemia Rynku w Krakowie i dzielnica Kazimierz", która odbędzie się w sobotę 28 marca 2015 r.

W programie wycieczki:

* Zwiedzanie nowoczesnej wystawy "Podziemia Rynku – Śladami europejskiej tożsamości Krakowa". W tym unikatowym rezerwacie archeologicznym, otwartym po przeprowadzeniu kilkuletnich badań naukowych prowadzonych pod powierzchnią placu w l. 2005-2010, zapoznamy się z życiem średniowiecznego miasta, przedstawionym przy wykorzystaniu licznych elementów multimedialnych i interaktywnych.

* Zwiedzanie dzielnicy Kazimierz (niegdyś – odrębnego miasta), dzielącej się na dwie części: chrześcijańską i żydowską. W pierwszej z nich odwiedzimy m.in.: kościół pw. Bożego Ciała, przy którym posługę duchowną pełnią od ponad 600 lat kanonicy regularni i w którym pochowany jest św. Stanisław Kazimierczyk (związany z fundacją klasztoru kanoników regularnych w Suchej przez Piotra Komorowskiego w 1. poł. XVII w.) oraz kościół na Skałce, w którym – wedle tradycji – poniósł śmierć św. Stanisław biskup; w kościelnej krypcie spoczywają tu zasłużeni Polacy, m.in. Stanisław Wyspiański, Adam Asnyk, Jacek Malczewski i Czesław Miłosz. W czasie spaceru po żydowskiej części Kazimierza zobaczymy (z zewnątrz) m.in. kilka synagog: Tempel, Kupa, Izaaka, Remuh, a także mykwę (czyli łaźnię rytualną). Wejdziemy natomiast do Starej Synagogi (najstarszej spośród znajdujących się na Kazimierzu).

Cena: 95 zł
Cena obejmuje: przejazd autokarem, bilety wstępów do zwiedzanych obiektów (wystawa "Podziemia Rynku", Stara Synagoga, krypta zasłużonych na Skałce), obsługa pilocka podczas całej wycieczki, obsługa licencjonowanego przewodnika po Krakowie w czasie zwiedzania wystawy i Kazimierza, ubezpieczenie NNW.

Wyjazd z parkingu obok budynku Urzędu Miejskiego w Suchej Beskidzkiej w sobotę 28 marca 2015 r. o godz. 7.45, planowany powrót do Suchej Beskidzkiej ok. godz. 18.00.

Zapisy: PTTK Oddział "Ziemi Babiogórskiej", Sucha Beskidzka ul. Mickiewicza 38, tel. 33 874 36 70 pon.-pt. godz. 9.00-13.00.

Szczegółowe informacje na temat wycieczki można uzyskać pod nr telefonu 609036054 (Marcin Leśniakiewicz).

Marcin Leśniakiewicz

Polskie Towarzystwo Turystyczno Krajoznawcze Ziemi Babiogórskiej - Oddział w Suchej Beskidzkiej