Strona Główna - PTTK 'Ziemi Babiogórskiej' - oddział w suchej beskidzkiej

Zmiana terminu wycieczki na Babią Górę

dodano: 01.06.2012

Oddział "Ziemi Babiogórskiej" PTTK w Suchej Beskidzkiej uprzejmie informuje, że wycieczka na Babią Górę od strony Słowackiej, przełożona z dnia 26 maja, odbędzie się w sobotę, 7 lipca 2012 r. na planowanej wcześniej trasie: Oravská Polhora Slaná voda (750 m) – Hviezdoslavova hájovňa (886 m) – Babia Góra (1725 m) – schronisko PTTK na Markowych Szczawinach (1180 m) – Zawoja (ok. 650 m).

Długość trasy pieszej - ok. 14 km; czas przejścia - ok. 7 godz. PTTK zapewnia opiekę przewodnika beskidzkiego.

Koszt wyniesie wynosi ok. 45 zł od osoby (płatne na początku wycieczki). Przejazd na Słowację odbędzie się wynajętym busem, w związku z czym ostateczna kwota będzie uzależniona od ilości osób, biorących udział w wycieczce. Pozostałe koszty wycieczki (np. ewentualne ubezpieczenie - ważne zwłaszcza ze względu na pobyt za granicą!, zakupy w słowackim schronisku w Slánej vodzie, koszt powrotnego przejazdu busem kursowym z Zawoi do Suchej Beskidzkiej) uczestnicy pokrywają indywidualnie.

Zapisy na wycieczkę: Osoby zainteresowane udziałem w wycieczce proszone są kontakt telefoniczny pod nr 609 036 054 (Marcin Leśniakiewicz) do dnia 4 lipca 2012 r.

Zbiórka uczestników wycieczki - 7 lipca 2012 r. o godz. 6.30 na parkingu busów przed budynkiem Powiatowego Urzędu Pracy w Suchej Beskidzkiej (naprzeciwko stacji PKP). Planowany powrót do Suchej Beskidzkiej - ok. 18.00.

W lipcu i sierpniu planowane są jeszcze dwie wycieczki górskie: na Radziejową w Beskidzie Sądeckim (21 lipca) oraz na Gorc w Gorcach (uwaga, prawdopodobna zmiana terminu! wycieczka odbędzie się prawdopodobnie w sobotę 4 sierpnia, a nie, jak planowano wcześniej, 11 sierpnia). Szczegółowe informacje na temat tych wycieczek zostaną podane wkrótce.

Marcin Leśniakiewicz
Polskie Towarzystwo Turystyczno Krajoznawcze Ziemi Babiogórskiej - Oddział w Suchej Beskidzkiej