Strona Główna - PTTK 'Ziemi Babiogórskiej' - oddział w suchej beskidzkiej

WITOS z wizytą w Szwecji

dodano: 15.09.2010

W dniach 25-29 maja 2010 roku 17-osobowa grupa uczniów i nauczycieli szkoły "Witosa" z Suchej Beskidzkiej wraz z kolegami i koleżankami ze szkół partnerskich we Włoszech i Portugalii gościli w Kristinehamn, w Szwecji w ramach projektu COMENIUS.

Uczniowie mieszkali w domach rodzin uczniów ze Szwecji, gdzie byli bardzo życzliwie i miło przyjęci. W programie pobytu przewidziane było zwiedzanie miasta Kristinehamn oraz wycieczka łódką na pobliską wyspę Sandskär, gdzie znajduje się Park Narodowy Archipelag Haparanda. Na terenie parku zorganizowany był bieg na orientację, w którym brały udział drużyny stworzone z uczniów różnych szkół. Podczas pobytu w Szwecji braliśmy udział w zawodach sportowych, oraz uczyliśmy się grać w Baseball oraz były przeprowadzone dyskusje na temat zdrowego trybu życia.

W ostatnim dniu naszej wycieczki odwiedziliśmy Sztokholm - stolicę Szwecji nazywaną "Wenecją Północy". Miasto usytuowane jest na 14 wyspach połączonych ze sobą mostami. W wolnym czasie zwiedzaliśmy miasto i podziwialiśmy tamtejszą architekturę, naszą szczególna uwagę przykuł Pałac Królewski, który jest obecnie największy na świecie.

Cała wycieczka i uczestniczenie w projekcie było bardzo ciekawym doświadczeniem, które wspominamy bardzo przyjemnie.

  • WITOS z wizytą w Szwecji
  • WITOS z wizytą w Szwecji
  • WITOS z wizytą w Szwecji
  • WITOS z wizytą w Szwecji
  • WITOS z wizytą w Szwecji
Polskie Towarzystwo Turystyczno Krajoznawcze Ziemi Babiogórskiej - Oddział w Suchej Beskidzkiej