Poznaj Małopolskę - Kolejna wycieczka PTTK

dodano: 14.07.2010

PTTK Oddział "Ziemi Babiogórskiej" w Suchej Beskidzkiej zaprasza na kolejne dwie wycieczki. Pierwsza z nich, to następna wycieczka autokarowa z cyklu "Poznajemy Małopolskę". Tym razem zwiedzimy tereny dawnego Księstwa Zatorskiego (w granicach którego przez pewien czas znajdowała się m.in. Sucha). Na trasie wycieczki obejrzymy m.in. drewniane kościoły w Barwałdzie Dolnym i Woźnikach, miasto Zator, pospacerujemy także wśród zatorskich stawów (region ten od wielu lat znany jest szeroko z działalności rybackich gospodarstw i promuje się ostatnio intensywnie jako "Dolina Karpia"). W planie wycieczki jest także wizyta w Parku Miniatur "Świat Marzeń" w Inwałdzie, gdzie można zobaczyć na własne oczy najsłynniejsze budowle świata w formie modeli w skali 1:25, 1:15 i 1:10. Wycieczka odbędzie się w sobotę, 31 lipca.

Wyjazd - jak zwykle - z parkingu przed budynkiem Urzędu Miejskiego w Suchej Beskidzkiej o godz. 8.30, planowany powrót do Suchej Beskidzkiej - około 19.30. Koszt wycieczki wynosi 50 zł, osoby zainteresowane zwiedzaniem Parku Miniatur w Inwałdzie wpłacają dodatkowo koszty biletów wstępu w wysokości: 19 zł (normalny), 15 zł (ulgowy).

Tydzień później, w sobotę 7 sierpnia, planowana jest pierwsza wycieczka z cyklu "Weekend w górach". Propozycja ta jest skierowana do osób, które lubią piesze wędrówki górskie i - w razie zainteresowania - wycieczki takie będą odbywać się cyklicznie, niezależnie od "autokarówek". Celem pierwszej wyprawy są Pieniny i zdobycie ich najbardziej znanego szczytu, Trzech Koron (982 m). Oprócz tego obejrzymy m.in. malowniczy Wąwóz Szopczański, ruiny Zamku Pienińskiego, wejdziemy także na słynny szczyt Sokolicy (747 m) i poznamy inne atrakcje Pienińskiego Parku Narodowego. Trasa wycieczki, prowadząca z miejscowości Sromowce Niżne (ok. 450 m) do Szczawnicy (ok. 430 m), liczy ok. 12 km długości, planowany czas przejścia (wraz z odpoczynkami) - ok. 6-7 godzin. Prosimy pamiętać o zabraniu odpowiedniego obuwia turystycznego. PTTK zapewnia obsługę przewodnika beskidzkiego. W przeciwieństwie do wycieczek autokarowych, dojazd na miejsce będzie odbywał się środkami komunikacji publicznej (pociągami, autobusami, busami), w związku z czym koszty wycieczki (bilety, wstępy, ewentualne ubezpieczenie) uczestnicy pokrywają we własnym zakresie. Jedyną stało opłatą jest wpisowe w wysokości 10 zł (wpłacane na początku imprezy, podczas zbiórki). Podczas wycieczki w Pieniny koszty przejazdów wyniosą ok. 35 zł + ok 6 zł na bilety wstępu na Trzy Korony i Sokolicę oraz przeprawę promową przez Dunajec. Pomimo braku konieczności wcześniejszej wpłaty bardzo prosimy osoby zainteresowane wycieczką o wcześniejsze zgłoszenie swojego udziału (najlepiej do czwartku, 5 sierpnia), ponieważ wycieczka odbędzie się wówczas, jeśli minimum 5 osób zadeklaruje w niej uczestnictwo.

Zbiórka uczestników wycieczki odbędzie się 7 sierpnia o godz. 7.00 przed budynkiem stacji kolejowej w Suchej Beskidzkiej. Planowany powrót - ok. godz. 20.00 Zapisy na obie wycieczki przyjmuje PTTK Oddział "Ziemi Babiogórskiej" w Suchej Beskidzkiej, ul. Mickiewicza 38, tel. 33 874 36 70, od poniedziałku do piątku w godz. 10.00-12.00.

Szczegółowych informacji na temat wycieczek udziela także Marcin Leśniakiewicz, tel. 609 036 054.