Rajd "Babia Góra - 2014"

w Zawoi Markowe Rówienki
SKANSEN im. Józefa Żaka

- Pod hasłem -

"Czyste góry dla turystów - Dzięki turystom"

Rajd zgłoszony w Kuratorium Oświaty

Drodzy Turyści

Uczestnicy kolejnych Rajdów "BABIA GÓRA" witać Was będziemy po raz czterdziesty siódmy na trasach XLVII Rajdu "BABIA GÓRA - 2014", który odbędzie się w dniu 25 września 2014 r. na terenie Beskidu Żywieckiego z metą w Zawoi Markowe Rówienki - Skansen im. Józefa Żaka.

Turyści czekamy na liczne zgłoszenia !

1. Organizatorem Rajdu jest PTTK Oddział "Ziemi Babiogórskiej" w Suchej Beskidzkiej pod patronatem:
 * Starosty Suskiego inż. Tadeusza Gancarza
 * Dyrektora Babiogórskiego Parku Narodowego mgr inż. Józefa Omylaka
2. Cel Rajdu - poznanie piękna Beskidu Żywieckiego i jego przyrody, zabytków oraz zachęcenie do uprawiania turystyki i zdobywania punktów GOT.
3. W Rajdzie mogą uczestniczyć drużyny zgłoszone zgodnie z regulaminem rajdu: przez jednostki PTTK,zakłady pracy, szkoły, organizacje młodzieżowe oraz turyści indywidualni.
4. Kierownikiem drużyny powinien być doświadczony turystą w wieku, co najmniej 18-lat.
5. Zgłoszenia: drużyna oraz indywidualni turyści zgłaszają swój udział w Rajdzie za pośrednictwem instytucji wymienionych w punkcie3 na "Karcie zgłoszeń".
"Karty zgłoszeń" wraz z opłatą należy przekazać na adres:
Oddział PTTK "Ziemi Babiogórskiej"
ul. Mickiewicz 38
34-200 Sucha Beskidzka
w terminie do dnia 22 września 2014 r.
W "Karcie zgłoszeń" należy podać przebieg trasy ,które są dowolne.
6. Wpisowe na Rajd : od osoby wynosi 6,00 zł.
 * wpłaty tytułem wpisowego należy dokonać w PTTK w Suchej Beskidzkiej, przekazem pocztowym lub gotówką w kasie PTTK przy ul. Mickiewicza 38 do dnia 22 września 2014 r. w godzinach 9 -14-tej.
 * w przypadku nie zgłoszenia się na mecie Rajdu, wpisowe nie będzie zwracane.
7. W ramach wpisowego uczestnicy Rajdu otrzymują : znaczek rajdowy, punkty do GOT, poczęstunek i dyplom dla drużyn.
8. Na mecie będą konkursy:
 * konkurs "Wiedzy o Babiej Górze " - organizatorem będzie Babiogórski Park Narodowy
9. Organizatorzy zapewniają przewodnika na Przełęczy Krowiarki i Zawoi Markowej między godz. 8-9-tą. Przewodnicy będą prowadzić grupy dwiema trasami (po wcześniejszym uzgodnieniu).
10. Członkowie PTTK z opłaconymi składkami członkowskimi uczestniczący w Rajdzie są ubezpieczeni w AXA, wobec pozostałych uczestników organizator nie bierze odpowiedzialności za wypadki w czasie trwania Rajdu.
11. Przebieg Rajdu: drużyny odbywają marsz zespołowo, meta rajdu znajdować się będzie w Zawoi Markowe Rówienki, Skansen im. J. Żaka, przyjmowanie drużyn na mecie odbywać się będzie w dniu 25 września 2014r. od godz. 11.00 do 14.00.

Do miłego zobaczenia na mecie Rajdu !

Organizatorzy Rajdu