Strona Główna - PTTK 'Ziemi Babiogórskiej' - oddział w suchej beskidzkiej

WITOS z wizytą w Szwecji

dodano: 15.09.2010

W dniach 25-29 maja 2010 roku 17-osobowa grupa uczniów i nauczycieli szkoły "Witosa" z Suchej Beskidzkiej wraz z kolegami i koleżankami ze szkół partnerskich we Włoszech i Portugalii gościli w Kristinehamn, w Szwecji w ramach projektu COMENIUS.

Uczniowie mieszkali w domach rodzin uczniów ze Szwecji, gdzie byli bardzo życzliwie i miło przyjęci. W programie pobytu przewidziane było zwiedzanie miasta Kristinehamn oraz wycieczka łódką na pobliską wyspę Sandskär, gdzie znajduje się Park Narodowy Archipelag Haparanda. Na terenie parku zorganizowany był bieg na orientację, w którym brały udział drużyny stworzone z uczniów różnych szkół. Podczas pobytu w Szwecji braliśmy udział w zawodach sportowych, oraz uczyliśmy się grać w Baseball oraz były przeprowadzone dyskusje na temat zdrowego trybu życia.

W ostatnim dniu naszej wycieczki odwiedziliśmy Sztokholm - stolicę Szwecji nazywaną "Wenecją Północy". Miasto usytuowane jest na 14 wyspach połączonych ze sobą mostami. W wolnym czasie zwiedzaliśmy miasto i podziwialiśmy tamtejszą architekturę, naszą szczególna uwagę przykuł Pałac Królewski, który jest obecnie największy na świecie.

Cała wycieczka i uczestniczenie w projekcie było bardzo ciekawym doświadczeniem, które wspominamy bardzo przyjemnie.

  • WITOS z wizytą w Szwecji
  • WITOS z wizytą w Szwecji
  • WITOS z wizytą w Szwecji
  • WITOS z wizytą w Szwecji
  • WITOS z wizytą w Szwecji

WEEKEND W GÓRACH Z PTTK

dodano: 27.08.2010

PTTK Oddział "Ziemi Babiogórskiej" zaprasza na drugą wycieczkę pieszą z cyklu "Weekend w górach". Tym razem naszym cele są Gorce. Podczas wędrówki, na którą wyruszymy w sobotę, 18 września 2010 r., odwiedzimy najwyższe partie tych pięknych gór, ze szczytami Turbacza (1310 m), Kiczory (1284 m) i Jaworzyny Kamienickiej (1288 m) oraz schroniskiem PTTK pod Turbaczem. Trasa wycieczki, prowadząca z Łopusznej (ok. 650 m) do Nowego Targu (ok. 600 m), liczy ok. 18 km długości, planowany czas przejścia (wraz z odpoczynkami) - ok. 9 godzin. Prosimy pamiętać o zabraniu odpowiedniego obuwia turystycznego. PTTK zapewnia obsługę przewodnika beskidzkiego.

Dojazd na miejsce będzie odbywał się środkami komunikacji publicznej (pociągami, autobusami, busami), w związku z czym koszty wycieczki (bilety, wstępy, ewentualne ubezpieczenie) uczestnicy pokrywają we własnym zakresie. Jedyną stałą opłatą jest wpisowe w wysokości 10 zł (wpłacane na początku imprezy, podczas zbiórki). Podczas wycieczki w Gorce koszty przejazdów wyniosą ok. 40 zł. Pomimo braku konieczności wcześniejszej wpłaty bardzo prosimy osoby zainteresowane wycieczką o wcześniejsze zgłoszenie swojego udziału (do czwartku, 16 września), ponieważ odbędzie się ona wówczas, jeśli minimum 5 osób zadeklaruje w niej uczestnictwo.

Zbiórka uczestników wycieczki odbędzie się 18 września o godz. 4.50 przed budynkiem stacji kolejowej w Suchej Beskidzkiej (wyjeżdżamy pociągiem o godz. 5.08; istnieje możliwość osoby spoza Suchej wsiadały bezpośrednio do pociągu w Makowie Podhalańskim, Juszczynie, Kojszówce itp.). Planowany powrót do Suchej - ok. godz. 20.30.

Zgłoszenia udziału w imprezie przyjmuje PTTK Oddział "Ziemi Babiogórskiej" w Suchej Beskidzkiej, ul. Mickiewicza 38, tel. 33 874 36 70, od poniedziałku do piątku w godz. 10.00-12.00.

Szczegółowych informacji na temat wycieczki udziela także Marcin Leśniakiewicz, tel. 609 036 054.


POZNAJ MAŁOPOLSKĘ Z PTTK

dodano: 27.08.2010

PTTK Oddział "Ziemi Babiogórskiej" zaprasza na kolejną wycieczkę z cyklu "Poznajemy Małopolskę". W sobotę 11 września 2010 r. będziemy zwiedzać południowo-wschodnie krańce województwa małopolskiego, okolice Biecza i Gorlic. Obejrzymy m.in. drewniane kościoły w Binarowej i Sękowej, wpisane na listę Światowego Dziedzictwa Kultury i Natury UNESCO, jedną z najpiękniejszych cerkwi drewnianych na terenie Polski w Kwiatoniu, Ośrodek Budownictwa Ludowego - Skansen Wsi Pogórzańskiej w Szymbarku oraz miasto Biecz, kiedyś jedno z większych w Polsce, ze względu na swe bogate dzieje, zabytkową zabudowę i zachowane fragmenty średniowiecznych murów miejskich często nazywany "perłą Podkarpacia", "małym Krakowem" bądź. "polskim Carcassonne".

Wycieczka odbędzie się w sobotę, 11 września. Wyjazd z parkingu przed budynkiem Urzędu Miejskiego w Suchej Beskidzkiej o godz. 6.45, planowany powrót do Suchej Beskidzkiej - około 20.30. Koszt wycieczki wynosi 75 zł (dla młodzieży szkolnej - 70 zł).

Zapisy: PTTK Oddział "Ziemi Babiogórskiej", Sucha Beskidzka ul. Mickiewicza 38, tel. 33 874 36 70 pon.-pt. godz. 10.00-12.00 Szczegółowe informacje: tel. 609036054 (Marcin Leśniakiewicz)


Poznaj Małopolskę - Kolejna wycieczka PTTK

dodano: 14.07.2010

PTTK Oddział "Ziemi Babiogórskiej" w Suchej Beskidzkiej zaprasza na kolejne dwie wycieczki. Pierwsza z nich, to następna wycieczka autokarowa z cyklu "Poznajemy Małopolskę". Tym razem zwiedzimy tereny dawnego Księstwa Zatorskiego (w granicach którego przez pewien czas znajdowała się m.in. Sucha). Na trasie wycieczki obejrzymy m.in. drewniane kościoły w Barwałdzie Dolnym i Woźnikach, miasto Zator, pospacerujemy także wśród zatorskich stawów (region ten od wielu lat znany jest szeroko z działalności rybackich gospodarstw i promuje się ostatnio intensywnie jako "Dolina Karpia"). W planie wycieczki jest także wizyta w Parku Miniatur "Świat Marzeń" w Inwałdzie, gdzie można zobaczyć na własne oczy najsłynniejsze budowle świata w formie modeli w skali 1:25, 1:15 i 1:10. Wycieczka odbędzie się w sobotę, 31 lipca.

Wyjazd - jak zwykle - z parkingu przed budynkiem Urzędu Miejskiego w Suchej Beskidzkiej o godz. 8.30, planowany powrót do Suchej Beskidzkiej - około 19.30. Koszt wycieczki wynosi 50 zł, osoby zainteresowane zwiedzaniem Parku Miniatur w Inwałdzie wpłacają dodatkowo koszty biletów wstępu w wysokości: 19 zł (normalny), 15 zł (ulgowy).

Tydzień później, w sobotę 7 sierpnia, planowana jest pierwsza wycieczka z cyklu "Weekend w górach". Propozycja ta jest skierowana do osób, które lubią piesze wędrówki górskie i - w razie zainteresowania - wycieczki takie będą odbywać się cyklicznie, niezależnie od "autokarówek". Celem pierwszej wyprawy są Pieniny i zdobycie ich najbardziej znanego szczytu, Trzech Koron (982 m). Oprócz tego obejrzymy m.in. malowniczy Wąwóz Szopczański, ruiny Zamku Pienińskiego, wejdziemy także na słynny szczyt Sokolicy (747 m) i poznamy inne atrakcje Pienińskiego Parku Narodowego. Trasa wycieczki, prowadząca z miejscowości Sromowce Niżne (ok. 450 m) do Szczawnicy (ok. 430 m), liczy ok. 12 km długości, planowany czas przejścia (wraz z odpoczynkami) - ok. 6-7 godzin. Prosimy pamiętać o zabraniu odpowiedniego obuwia turystycznego. PTTK zapewnia obsługę przewodnika beskidzkiego. W przeciwieństwie do wycieczek autokarowych, dojazd na miejsce będzie odbywał się środkami komunikacji publicznej (pociągami, autobusami, busami), w związku z czym koszty wycieczki (bilety, wstępy, ewentualne ubezpieczenie) uczestnicy pokrywają we własnym zakresie. Jedyną stało opłatą jest wpisowe w wysokości 10 zł (wpłacane na początku imprezy, podczas zbiórki). Podczas wycieczki w Pieniny koszty przejazdów wyniosą ok. 35 zł + ok 6 zł na bilety wstępu na Trzy Korony i Sokolicę oraz przeprawę promową przez Dunajec. Pomimo braku konieczności wcześniejszej wpłaty bardzo prosimy osoby zainteresowane wycieczką o wcześniejsze zgłoszenie swojego udziału (najlepiej do czwartku, 5 sierpnia), ponieważ wycieczka odbędzie się wówczas, jeśli minimum 5 osób zadeklaruje w niej uczestnictwo.

Zbiórka uczestników wycieczki odbędzie się 7 sierpnia o godz. 7.00 przed budynkiem stacji kolejowej w Suchej Beskidzkiej. Planowany powrót - ok. godz. 20.00 Zapisy na obie wycieczki przyjmuje PTTK Oddział "Ziemi Babiogórskiej" w Suchej Beskidzkiej, ul. Mickiewicza 38, tel. 33 874 36 70, od poniedziałku do piątku w godz. 10.00-12.00.

Szczegółowych informacji na temat wycieczek udziela także Marcin Leśniakiewicz, tel. 609 036 054.


Nowy sezon turystyczny w PTTK Oddział "Ziemi Babiogórskiej"

Poznajemy Małopolskę - rok 2010

dodano: 04.03.2010

PTTK Oddział "Ziemi Babiogórskiej" w Suchej Beskidzkiej zaprasza na kolejną wycieczkę z cyklu "Poznajemy Małopolskę". Tym razem będziemy zwiedzać tereny położone na pln. od Krakowa w dol. Dłubni (Dłubniański Park Krajobrazowy) i na Wyżynie Miechowskiej. Zobaczymy m.in. piękny kościół romański w Wysocicach, jeden z najlepiej zachowanych, nielicznych przykładów architektury romańskiej w Małopolsce, kościół klasztorny Norbertanek w Imbramowicach, kościół i klasztor bożogrobców w Miechowie, budynek renesansowego pałacu "Mirów" w książu Wielkim oraz pole sławnej bitwy pod Racławicami podczas insurekcji kościuszkowskiej 4 kwietnia 1794 r.

Wycieczka odbędzie się w sobotę, 13 marca 2010 r., wyjazd z parkingu przed budynkiem Urzędu Miejskiego w Suchej Beskidzkiej o godz. 7.00, powrót do Suchej Beskidzkiej - ok. 19.00. Koszt wycieczki - 60 zł. Zapisów można dokonywać w Oddziale PTTK przy ul. Mickiewicza 38, tel. 33 874 36 70 od poniedziałku do piątku w godz. 10.00-12.00. Dodatkowych informacji udziela Marcin Leśniakiewicz, tel. 609036054.

Jednocześnie informujemy, że w bieżącym roku planowane są kolejne wycieczki autokarowe: do Krościenka, Szczawnicy i wąwozu Homole (maj), po terenach dawnych księstw: oświęcimskiego i zatorskiego (lipiec), po okolicach Gorlic i Biecza (wrzesień) i do kopalni soli w Wieliczce (listopad). O szczegółach i terminach wycieczek będziemy informować na bieżąco.


Polskie Towarzystwo Turystyczno Krajoznawcze Ziemi Babiogórskiej - Oddział w Suchej Beskidzkiej