Strona Główna - PTTK 'Ziemi Babiogórskiej' - oddział w suchej beskidzkiej

Komunikat o zamknięciu szlaku

dodano: 07.09.2014


75 rocznica wybuchu II wojny światowej

dodano: 04.09.2014

Udział Oddziału PTTK w Suchej Beskidzkiej w manifestacji w Wysokiej k/Jordanowa z okazji 75 rocznicy wybuchu II wojny światowej

  • 75 rocznica wybuchu II wojny światowej
  • 75 rocznica wybuchu II wojny światowej
  • 75 rocznica wybuchu II wojny światowej
  • 75 rocznica wybuchu II wojny światowej
  • 75 rocznica wybuchu II wojny światowej
  • 75 rocznica wybuchu II wojny światowej
  • 75 rocznica wybuchu II wojny światowej

Rajd "Babia Góra - 2014"

dodano: 05.09.2014

PTTK

Oddział "Ziemi Babiogórskiej" im. prof. dr Walerego Goetla
w Suchej Beskidzkiej


Pod Patronatem
Starosty Suskiego
inż. Tadeusza Gancarza
i
Dyrektora Babiogórskiego Parku Narodowego
mgr inż. Józefa Omylaka

organizują

XLVII

Rajd "Babia Góra - 2014"

dnia 25.09.2014 r. z metą
w Zawoi Markowe Rówienki
SKANSEN im. Józefa Żaka

- Pod hasłem -

"Czyste góry dla turystów - Dzięki turystom"

Rajd zgłoszony w Kuratorium Oświaty

REGULAMIN

Drodzy Turyści

Uczestnicy kolejnych Rajdów "BABIA GÓRA" witać Was będziemy po raz czterdziesty siódmy na trasach XLVII Rajdu "BABIA GÓRA - 2014", który odbędzie się w dniu 25 września 2014 r. na terenie Beskidu Żywieckiego z metą w Zawoi Markowe Rówienki - Skansen im. Józefa Żaka.

Turyści czekamy na liczne zgłoszenia !

1. Organizatorem Rajdu jest PTTK Oddział "Ziemi Babiogórskiej" w Suchej Beskidzkiej pod patronatem:
 * Starosty Suskiego inż. Tadeusza Gancarza
 * Dyrektora Babiogórskiego Parku Narodowego mgr inż. Józefa Omylaka
2. Cel Rajdu - poznanie piękna Beskidu Żywieckiego i jego przyrody, zabytków oraz zachęcenie do uprawiania turystyki i zdobywania punktów GOT.
3. W Rajdzie mogą uczestniczyć drużyny zgłoszone zgodnie z regulaminem rajdu: przez jednostki PTTK,zakłady pracy, szkoły, organizacje młodzieżowe oraz turyści indywidualni.
4. Kierownikiem drużyny powinien być doświadczony turystą w wieku, co najmniej 18-lat.
5. Zgłoszenia: drużyna oraz indywidualni turyści zgłaszają swój udział w Rajdzie za pośrednictwem instytucji wymienionych w punkcie3 na "Karcie zgłoszeń".
"Karty zgłoszeń" wraz z opłatą należy przekazać na adres:
Oddział PTTK "Ziemi Babiogórskiej"
ul. Mickiewicz 38
34-200 Sucha Beskidzka
w terminie do dnia 22 września 2014 r.
W "Karcie zgłoszeń" należy podać przebieg trasy ,które są dowolne.
6. Wpisowe na Rajd : od osoby wynosi 6,00 zł.
 * wpłaty tytułem wpisowego należy dokonać w PTTK w Suchej Beskidzkiej, przekazem pocztowym lub gotówką w kasie PTTK przy ul. Mickiewicza 38 do dnia 22 września 2014 r. w godzinach 9 -14-tej.
 * w przypadku nie zgłoszenia się na mecie Rajdu, wpisowe nie będzie zwracane.
7. W ramach wpisowego uczestnicy Rajdu otrzymują : znaczek rajdowy, punkty do GOT, poczęstunek i dyplom dla drużyn.
8. Na mecie będą konkursy:
 * konkurs "Wiedzy o Babiej Górze " - organizatorem będzie Babiogórski Park Narodowy
9. Organizatorzy zapewniają przewodnika na Przełęczy Krowiarki i Zawoi Markowej między godz. 8-9-tą. Przewodnicy będą prowadzić grupy dwiema trasami (po wcześniejszym uzgodnieniu).
10. Członkowie PTTK z opłaconymi składkami członkowskimi uczestniczący w Rajdzie są ubezpieczeni w AXA, wobec pozostałych uczestników organizator nie bierze odpowiedzialności za wypadki w czasie trwania Rajdu.
11. Przebieg Rajdu: drużyny odbywają marsz zespołowo, meta rajdu znajdować się będzie w Zawoi Markowe Rówienki, Skansen im. J. Żaka, przyjmowanie drużyn na mecie odbywać się będzie w dniu 25 września 2014r. od godz. 11.00 do 14.00.Do miłego zobaczenia na mecie Rajdu !


Organizatorzy Rajdu

Wycieczka autokarowa - Bieszczady Jesienią

dodano: 12.08.2014

Firma EMELTUR oraz Koło Przewodników Beskidzkich i Terenowych przy Oddziale "Ziemi Babiogórskiej" PTTK w Suchej Beskidzkiej zapraszają na trzydniową wycieczkę autokarową "Bieszczady jesienią", która odbędzie się od piątku do niedzieli 17-19 października 2014 r.

W programie wycieczki:

*W drodze w Bieszczady:
 - zwiedzanie skansenu pszczelarskiego "Sądecki Bartnik" w Stróżach
 - zwiedzanie klasztoru ss. nazaretanek w Komańczy, w którym w l. 1955-1956 internowany był prymas Polski kard. Stefan Wyszyński.

*Rejs po Jeziorze Solińskim.
*Spacer do cerkwi greckokatolickiej w Łopience.

*Wycieczka w Bieszczady w dwóch wersjach, do wyboru:

 - dla amatorów pieszych wędrówek: przejście piękną, widokową trasą przez bieszczadzkie połoniny: Przełęcz Wyżnia (872 m) - schronisko PTTK "Chatka Puchatka" - Połonina Wetlińska (1255 m) - Przełęcz M. Orłowicza (1099 m) - Smerek (1222 m) - Smerek (wieś). Trasa liczy ok. 15 km długości, czas przejścia - ok. 6 godz. (z odpoczynkami).

 - dla tych, którzy wolą zwiedzanie autokarem: wycieczka autokarowa fragmentem Dużej Obwodnicy Bieszczadzkiej na trasie Bukowiec - Terka - Ustrzyki Górne - Smolnik - Lutowiska - Czarna - Polana - Bukowiec. Po drodze m.in.: widoki na Bieszczady w różnym ujęciu, łatwy, a bardzo widokowy, spacer z Przełęczy Wyżniańskiej (855 m) do Bacówki PTTK "Pod Małą Rawką", zwiedzanie dawnych zabytkowych cerkwi greckokatolickich: bojkowskiej w Smolniku (wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa Kultury i Natury UNESCO) oraz w Czarnej i Polanie.

*W drodze powrotnej:
 - zwiedzanie Muzeum Historycznego w Sanoku z jednym z największych w Polsce zbiorem ikon i innych przykładów sztuki cerkiewnej oraz kolekcją dzieł wybitnego malarza i rzeźbiarza Zbigniewa Beksińskiego,
 - zwiedzanie nowoczesnego skansenu archeologicznego "Karpacka Troja" w Trzcinicy, na miejscu grodu, zasiedlonego w okresie ok. 2100 przed Chr. - ok. 1000 po Chr., m. in. przez plemię Wiślan.

Cena:
460 zł (w przypadku wyjazdu 30-34 osób) / 430 zł (w przypadku wyjazdu 35-39 osób) / 400 zł (w przypadku wyjazdu 40-45 osób).
Cena ulgowa (dla emerytów, rencistów, uczniów i studentów) wynosi odpowiednio: 450 / 420 / 390 zł.
Cena obejmuje: przejazd autokarem, dwa noclegi w pokojach dwuosobowych w Ośrodku Wypoczynkowym "Połoniny"*** w Bukowcu, dwa śniadania w formie bufetu szwedzkiego i dwie obiadokolacje (w tym jedna w formie wieczornego grilla), bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, obsługę pilocką podczas całej wycieczki, obsługę przewodników bieszczadzkich podczas obu wariantów wycieczki po Bieszczadach (pieszej i autokarowej), ubezpieczenie NNW.
Cena nie obejmuje: ewentualnych wolnych datków podczas zwiedzania cerkwi, biletów wstępu do Bieszczadzkiego Parku Narodowego (7 zł - normalny, 3,50 zł - ulgowy).
Uczestnik wycieczki wpłaca kwotę minimalną (odpowiednio: 400 zł lub 390 zł), jednocześnie zobowiązując się - w razie niezgłoszenia się ww. ilości uczestników wycieczki - do pokrycia dodatkowej kwoty (odpowiednio: 30 lub 60 zł) w autokarze w dniu rozpoczęcia wycieczki.

Wyjazd:
z parkingu obok budynku Urzędu Miejskiego w Suchej Beskidzkiej w piątek 17 października 2014 r. o godz. 7.00, planowany powrót do Suchej Beskidzkiej w niedzielę 19 października 2014 r. ok. godz. 19.30.

Zapisy:
PTTK Oddział "Ziemi Babiogórskiej", Sucha Beskidzka ul. Mickiewicza 38, tel. 33 874 36 70 pon.-pt. godz. 9.00-13.00.
Ilość miejsc ograniczona do 45 - decyduje kolejność zgłoszeń.

Szczegółowe informacje na temat wycieczki można uzyskać pod nr telefonu 609036054 (Marcin Leśniakiewicz). www.emeltur.pl

Marcin Leśniakiewicz

Wycieczka autokarowa Bardejów - Stara Lubowla - Czerwony Klasztor

dodano: 12.08.2014

Firma EMELTUR oraz Koło Przewodników Beskidzkich i Terenowych przy Oddziale "Ziemi Babiogórskiej" PTTK w Suchej Beskidzkiej zapraszają na wycieczkę autokarową "Bardejów - Stara Lubowla - Czerwony Klasztor", która odbędzie się w sobotę 27 września 2014 r.

W programie wycieczki:
* Zwiedzanie Czerwonego Klasztoru, przepięknie położonego nad Dunajcem w Pieninach, naprzeciwko szczytu Trzech Koron, dawnej siedziby zakonów kartuzów i kamedułów.

* Zwiedzanie Bardejowa, jednego z najpiękniejszych miast słowackich, którego zabytkowy układ urbanistyczny jest wpisany na listę Światowego Dziedzictwa Kultury i Natury UNESCO. Do najcenniejszych zabytków Bardejowa należą m. in.:
 - bazylika pw. św. Idziego, we wnętrzu której znajduje się aż 11 (!) oryginalnych ołtarzy gotyckich,
 - rynek z ratuszem, otoczony pięknymi, starymi kamieniczkami,
 - doskonale (najlepiej na Słowacji) zachowane fragmenty murów obronnych, otaczających średniowieczne miasto.

* Zwiedzanie zamku lub skansenu w Starej Lubowli. Piękny zamek jest bardzo mocno związany z Polską i polskimi rodami możnowładczymi, był bowiem przez 350 lat ośrodkiem administracyjnym starostwa spiskiego, zarządzanego w imieniu królów polskich m. in. przez ród Lubomirskich. U stóp warowni znajduje się natomiast skansen budownictwa regionalnego Spisza.

Ze względu na fakt, że Oddział PTTK w Suchej Beskidzkiej organizował stosunkowo niedawno (10.09.2011 r.) wycieczkę na zamek w Starej Lubowli, osoby, które brały udział w tamtej wycieczce (lub inne, które wyrażą taką chęć), będą miały obecnie - w czasie, gdy reszta grupy będzie zwiedzała zamek - możliwość zwiedzenia skansenu. Podczas zapisów bardzo prosimy o określenie, który wariant zwiedzania Państwo wybierają - zamek czy skansen.

Cena:
100 zł (w przypadku zgłoszenia się powyżej 30 osób) lub 110 zł (w przypadku zgłoszenia się 25-30 osób).
Cena obejmuje: przejazd autokarem, opiekę pilota, ubezpieczenie NNW i KL. Cena nie obejmuje: biletów wstępu do muzeum w Czerwonym Klasztorze, zamku lub skansenu w Starej Lubowli i kościoła pw. św. Idziego w Bardejowie (łącznie do 10 EURO).

Wyjazd:
z parkingu obok budynku Urzędu Miejskiego w Suchej Beskidzkiej w sobotę 27 września 2014 r. o godz. 7.00, planowany powrót do Suchej Beskidzkiej ok. godz. 20.00.

Zapisy:
PTTK Oddział "Ziemi Babiogórskiej", Sucha Beskidzka ul. Mickiewicza 38, tel. 33 874 36 70 pon.-pt. godz. 9.00-13.00.
Ilość miejsc ograniczona - decyduje kolejność zgłoszeń.

Szczegółowe informacje na temat wycieczki można uzyskać pod nr telefonu 609036054 (Marcin Leśniakiewicz). www.emeltur.pl

Marcin Leśniakiewicz

Polskie Towarzystwo Turystyczno Krajoznawcze Ziemi Babiogórskiej - Oddział w Suchej Beskidzkiej