Strona Główna - PTTK 'Ziemi Babiogórskiej' - oddział w suchej beskidzkiej

Wycieczka autokarowa - Bieszczady Jesienią

dodano: 12.08.2014

Firma EMELTUR oraz Koło Przewodników Beskidzkich i Terenowych przy Oddziale "Ziemi Babiogórskiej" PTTK w Suchej Beskidzkiej zapraszają na trzydniową wycieczkę autokarową "Bieszczady jesienią", która odbędzie się od piątku do niedzieli 17-19 października 2014 r.

W programie wycieczki:

*W drodze w Bieszczady:
 - zwiedzanie skansenu pszczelarskiego "Sądecki Bartnik" w Stróżach
 - zwiedzanie klasztoru ss. nazaretanek w Komańczy, w którym w l. 1955-1956 internowany był prymas Polski kard. Stefan Wyszyński.

*Rejs po Jeziorze Solińskim.
*Spacer do cerkwi greckokatolickiej w Łopience.

*Wycieczka w Bieszczady w dwóch wersjach, do wyboru:

 - dla amatorów pieszych wędrówek: przejście piękną, widokową trasą przez bieszczadzkie połoniny: Przełęcz Wyżnia (872 m) - schronisko PTTK "Chatka Puchatka" - Połonina Wetlińska (1255 m) - Przełęcz M. Orłowicza (1099 m) - Smerek (1222 m) - Smerek (wieś). Trasa liczy ok. 15 km długości, czas przejścia - ok. 6 godz. (z odpoczynkami).

 - dla tych, którzy wolą zwiedzanie autokarem: wycieczka autokarowa fragmentem Dużej Obwodnicy Bieszczadzkiej na trasie Bukowiec - Terka - Ustrzyki Górne - Smolnik - Lutowiska - Czarna - Polana - Bukowiec. Po drodze m.in.: widoki na Bieszczady w różnym ujęciu, łatwy, a bardzo widokowy, spacer z Przełęczy Wyżniańskiej (855 m) do Bacówki PTTK "Pod Małą Rawką", zwiedzanie dawnych zabytkowych cerkwi greckokatolickich: bojkowskiej w Smolniku (wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa Kultury i Natury UNESCO) oraz w Czarnej i Polanie.

*W drodze powrotnej:
 - zwiedzanie Muzeum Historycznego w Sanoku z jednym z największych w Polsce zbiorem ikon i innych przykładów sztuki cerkiewnej oraz kolekcją dzieł wybitnego malarza i rzeźbiarza Zbigniewa Beksińskiego,
 - zwiedzanie nowoczesnego skansenu archeologicznego "Karpacka Troja" w Trzcinicy, na miejscu grodu, zasiedlonego w okresie ok. 2100 przed Chr. - ok. 1000 po Chr., m. in. przez plemię Wiślan.

Cena:
460 zł (w przypadku wyjazdu 30-34 osób) / 430 zł (w przypadku wyjazdu 35-39 osób) / 400 zł (w przypadku wyjazdu 40-45 osób).
Cena ulgowa (dla emerytów, rencistów, uczniów i studentów) wynosi odpowiednio: 450 / 420 / 390 zł.
Cena obejmuje: przejazd autokarem, dwa noclegi w pokojach dwuosobowych w Ośrodku Wypoczynkowym "Połoniny"*** w Bukowcu, dwa śniadania w formie bufetu szwedzkiego i dwie obiadokolacje (w tym jedna w formie wieczornego grilla), bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, obsługę pilocką podczas całej wycieczki, obsługę przewodników bieszczadzkich podczas obu wariantów wycieczki po Bieszczadach (pieszej i autokarowej), ubezpieczenie NNW.
Cena nie obejmuje: ewentualnych wolnych datków podczas zwiedzania cerkwi, biletów wstępu do Bieszczadzkiego Parku Narodowego (7 zł - normalny, 3,50 zł - ulgowy).
Uczestnik wycieczki wpłaca kwotę minimalną (odpowiednio: 400 zł lub 390 zł), jednocześnie zobowiązując się - w razie niezgłoszenia się ww. ilości uczestników wycieczki - do pokrycia dodatkowej kwoty (odpowiednio: 30 lub 60 zł) w autokarze w dniu rozpoczęcia wycieczki.

Wyjazd:
z parkingu obok budynku Urzędu Miejskiego w Suchej Beskidzkiej w piątek 17 października 2014 r. o godz. 7.00, planowany powrót do Suchej Beskidzkiej w niedzielę 19 października 2014 r. ok. godz. 19.30.

Zapisy:
PTTK Oddział "Ziemi Babiogórskiej", Sucha Beskidzka ul. Mickiewicza 38, tel. 33 874 36 70 pon.-pt. godz. 9.00-13.00.
Ilość miejsc ograniczona do 45 - decyduje kolejność zgłoszeń.

Szczegółowe informacje na temat wycieczki można uzyskać pod nr telefonu 609036054 (Marcin Leśniakiewicz). www.emeltur.pl

Marcin Leśniakiewicz

Wycieczka autokarowa Bardejów - Stara Lubowla - Czerwony Klasztor

dodano: 12.08.2014

Firma EMELTUR oraz Koło Przewodników Beskidzkich i Terenowych przy Oddziale "Ziemi Babiogórskiej" PTTK w Suchej Beskidzkiej zapraszają na wycieczkę autokarową "Bardejów - Stara Lubowla - Czerwony Klasztor", która odbędzie się w sobotę 27 września 2014 r.

W programie wycieczki:
* Zwiedzanie Czerwonego Klasztoru, przepięknie położonego nad Dunajcem w Pieninach, naprzeciwko szczytu Trzech Koron, dawnej siedziby zakonów kartuzów i kamedułów.

* Zwiedzanie Bardejowa, jednego z najpiękniejszych miast słowackich, którego zabytkowy układ urbanistyczny jest wpisany na listę Światowego Dziedzictwa Kultury i Natury UNESCO. Do najcenniejszych zabytków Bardejowa należą m. in.:
 - bazylika pw. św. Idziego, we wnętrzu której znajduje się aż 11 (!) oryginalnych ołtarzy gotyckich,
 - rynek z ratuszem, otoczony pięknymi, starymi kamieniczkami,
 - doskonale (najlepiej na Słowacji) zachowane fragmenty murów obronnych, otaczających średniowieczne miasto.

* Zwiedzanie zamku lub skansenu w Starej Lubowli. Piękny zamek jest bardzo mocno związany z Polską i polskimi rodami możnowładczymi, był bowiem przez 350 lat ośrodkiem administracyjnym starostwa spiskiego, zarządzanego w imieniu królów polskich m. in. przez ród Lubomirskich. U stóp warowni znajduje się natomiast skansen budownictwa regionalnego Spisza.

Ze względu na fakt, że Oddział PTTK w Suchej Beskidzkiej organizował stosunkowo niedawno (10.09.2011 r.) wycieczkę na zamek w Starej Lubowli, osoby, które brały udział w tamtej wycieczce (lub inne, które wyrażą taką chęć), będą miały obecnie - w czasie, gdy reszta grupy będzie zwiedzała zamek - możliwość zwiedzenia skansenu. Podczas zapisów bardzo prosimy o określenie, który wariant zwiedzania Państwo wybierają - zamek czy skansen.

Cena:
100 zł (w przypadku zgłoszenia się powyżej 30 osób) lub 110 zł (w przypadku zgłoszenia się 25-30 osób).
Cena obejmuje: przejazd autokarem, opiekę pilota, ubezpieczenie NNW i KL. Cena nie obejmuje: biletów wstępu do muzeum w Czerwonym Klasztorze, zamku lub skansenu w Starej Lubowli i kościoła pw. św. Idziego w Bardejowie (łącznie do 10 EURO).

Wyjazd:
z parkingu obok budynku Urzędu Miejskiego w Suchej Beskidzkiej w sobotę 27 września 2014 r. o godz. 7.00, planowany powrót do Suchej Beskidzkiej ok. godz. 20.00.

Zapisy:
PTTK Oddział "Ziemi Babiogórskiej", Sucha Beskidzka ul. Mickiewicza 38, tel. 33 874 36 70 pon.-pt. godz. 9.00-13.00.
Ilość miejsc ograniczona - decyduje kolejność zgłoszeń.

Szczegółowe informacje na temat wycieczki można uzyskać pod nr telefonu 609036054 (Marcin Leśniakiewicz). www.emeltur.pl

Marcin Leśniakiewicz

Piesza wycieczka górska - Beskid Sądecki

dodano: 12.08.2014

Firma EMELTUR oraz Koło Przewodników Beskidzkich i Terenowych przy Oddziale "Ziemi Babiogórskiej" PTTK w Suchej Beskidzkiej zapraszają na trzydniową wycieczkę górską w Beskid Sądecki.

Wycieczka odbędzie się od piątku do niedzieli, 12-14 września 2014 r. i będzie prowadzić na trasie:

I dzień: Krynica-Zdrój Czarny Potok (ok. 648 m) – wyjazd koleją gondolową na Jaworzynę Krynicką (1114 m) – Schronisko PTTK "Hala Łabowska" (1061 m)
II dzień: Schronisko PTTK "Hala Łabowska" (1061 m) – Hala Pisana (1044 m) – Rytro (ok. 370 m) – dolina Roztoki Wielkiej – Wdżary Wyżne (856 m) – Schronisko PTTK "Na Przehybie" (1150 m)
III dzień: Schronisko PTTK "Na Przehybie" (1150 m) – Dzwonkówka (982 m) – Krościenko nad Dunajcem (ok. 425 m)

Długość trasy pieszej: 46,5 km (11 km + 23,5 km + 12 km).

Przewidywany czas przejścia: ok. 18,5 godziny (ok. 3,5 godz. + ok. 10,5 godz. + ok. 4,5 godz.).

Charakterystyka trasy: Trasa, którą pokonamy w pierwszym dniu wycieczki jest łatwa, wręcz spacerowa i prowadzi grzbietem Pasma Jaworzyny Krynickiej. Ze względu na fakt, że pod szczyt Jaworzyny wyjedziemy kolejką gondolową, dalszy przebieg trasy jest łagodny i pozbawiony trudniejszych podejść. Zdecydowanie najbardziej wymagający będzie dzień drugi, kiedy mamy do pokonania długą trasę – najpierw zejście do doliny Popradu, a następnie wyjście w szczytowe partie Pasma Radziejowej. Podejście jest długie, a więc rozłożone w czasie, jednak nie pozbawione kilku stromych odcinków. Nie ma niestety możliwości skrócenia trasy. Ostatni dzień to początkowo dalszy ciąg łatwej trasy grzbietowej, a następnie zejście z Dzwonkówki do doliny Dunajca.

Cena:
110zł
Cena obejmuje: 2 noclegi w pokojach wieloosobowych w schroniskach PTTK na Hali Łabowskiej i na Przehybie, ubezpieczenie NNW oraz obsługę przewodnicką (40 zł od osoby za 3 dni).
Cena nie obejmuje: kosztów wypożyczenia pościeli (12 zł w schronisku na Hali Łabowskiej oraz 10 zł w schronisku na Przehybie) oraz kosztów transportu.

Transport odbędzie się środkami komunikacji publicznej. Koszty przejazdów uczestnicy pokrywają we własnym zakresie (ceny biletów wyniosą łącznie ok. 60 zł + 18 zł za przejazd koleją gondolową "Jaworzyna Krynicka").
W przypadku zgłoszenia się większej ilości osób niż 15, transport może odbyć się wynajętym busem. Cena wynajmu busa zostanie wówczas ustalona po konsultacjach z wszystkimi uczestnikami wycieczki.

Zapisy i szczegółowe informacje na temat wycieczki, także dotyczące godziny wyjazdu i ostatecznego środka transportu:
tel. 609 036 054 (Marcin Leśniakiewicz) www.emeltur.pl

Uwaga! Ze względu na konieczność wcześniejszego potwierdzenia rezerwacji miejsc w schroniskach, bardzo proszę o zgłoszenie chęci udziału w wycieczce do dnia 18 sierpnia 2014 r. (poniedziałek). Jest to konieczne, by zagwarantować miejsca, zwłaszcza że wrześniowe weekendy to najgorętszy okres zbiorowych wycieczek szkolnych.

Marcin Leśniakiewicz

Wycieczka autokarowa - "Górny Śląsk - Kopalnia "Guido" i "Nikiszowiec"

dodano: 20.07.2014

Firma EMELTUR oraz Koło Przewodników Beskidzkich i Terenowych przy Oddziale "Ziemi Babiogórskiej" PTTK w Suchej Beskidzkiej zapraszają na wycieczkę autokarową "Górny Śląsk - Kopalnia "Guido" i Nikiszowiec", która odbędzie się w sobotę 9 sierpnia 2014 r.

W programie wycieczki:
Zwiedzanie Zabytkowej Kopalni Węgla Kamiennego "Guido" w Zabrzu. Zwiedzanie będzie obejmować całość oferty turystycznej kopalni, a więc oba udostępnione do zwiedzania poziomy: 170 m - prezentujący kopalnie z przełomu XIX i XX w. oraz 320 m - pozwalający poznać tajniki współczesnej pracy górników. Będzie także możliwość skorzystania z oferty baru i zjedzenie obiadu w niepowtarzalnych warunkach.
Zwiedzanie zabytkowej dzielnicy robotniczej "Nikiszowiec" w Katowicach, wybudowanej na pocz. XX w. i zachowanej do dziś w oryginalnej formie. Osiedle jest wpisane na listę "Pomników Historii" w Polsce.

W wycieczce mogą wziąć udział osoby w wieku minimum 6 lat. Z uwagi na różnice ciśnień, wycieczka nie jest wskazana dla osób z ciężkimi schorzeniami. Temperatura na trasie turystycznej w kopalni wynosi ok. 16 stopni C. Zalecane wygodne obuwie z płaską podeszwą.

Cena:
130 zł
125 zł - emeryci, renciści, młodzież szkolna, studenci do lat 26
Cena obejmuje: przejazd autokarem lub busem, bilety wstępu do Kopalni "Guido", ubezpieczenie NNW, obsługę pilocką, obsługę przewodnicką w kopalni "Guido" i podczas zwiedzania Nikiszowca, ubezpieczenie NNW.

Wyjazd z parkingu obok budynku Urzędu Miejskiego w Suchej Beskidzkiej w sobotę 9 sierpnia 2014 r. o godz. 7.00, planowany powrót do Suchej Beskidzkiej ok. godz. 19.00.

Zapisy: PTTK Oddział "Ziemi Babiogórskiej", Sucha Beskidzka ul. Mickiewicza 38, tel. 33 874 36 70 pon.-pt. godz. 9.00-13.00.
Ilość miejsc ograniczona - decyduje kolejność zgłoszeń.

Szczegółowe informacje na temat wycieczki można uzyskać pod nr telefonu 609036054 (Marcin Leśniakiewicz). www.emeltur.pl

Marcin Leśniakiewicz

Trzydniowa wycieczka górska w "Beskid Śląski"

dodano: 28.06.2014

Firma EMELTUR oraz Koło Przewodników Beskidzkich i Terenowych przy Oddziale "Ziemi Babiogórskiej" PTTK w Suchej Beskidzkiej zapraszają na trzydniową wycieczkę górską "Beskid Śląski" Wycieczka odbędzie się od piątku do niedzieli, 25-27 lipca 2014 r. i będzie prowadzić na trasie:

I dzień: Bielsko-Biała (ok. 370 m) - Kołowrót (798 m) - Szyndzielnia (1028 m) - Klimczok (1117 m) - Błatnia (917 m)
II dzień: Błatnia (917 m) - Brenna (ok. 380 m) - Grabowa (907 m) - Kotarz (985 m) - Klimczok (1117 m)
III dzień: Klimczok (1117 m) - Szyndzielnia (1028 m) - Dębowiec (686 m) - Bielsko-Biała Olszówka Górna (ok. 500 m)

Długość trasy pieszej: 40,5 km (12 km + 21 km + 7,5 km).

Przewidywany czas przejścia: ok. 16,5 godziny (ok. 5 godz. + ok. 9 godz. + ok. 2,5 godz.).

Cena:

100zł
Cena obejmuje: 2 noclegi w pokojach wieloosobowych w schroniskach PTTK na Błatniej i na Klimczoku, ubezpieczenie NNW oraz obsługę przewodnicką (40 zł od osoby za 3 dni).
Cena nie obejmuje: kosztów wypożyczenia pościeli (po 5 zł w każdym schronisku) oraz kosztów transportu. Transport odbędzie się środkami komunikacji publicznej. Koszty przejazdów uczestnicy pokrywają we własnym zakresie (ceny biletów wyniosą łącznie ok. 30 zł).

W przypadku zgłoszenia się większej ilości osób niż 15, transport odbędzie się wynajętym busem. Wówczas cena wycieczki wyniesie 130 zł (przejazd busem, noclegi, obsługa przewodnicka, ubezpieczenie NNW).

Zapisy i szczegółowe informacje na temat wycieczki, także dotyczące godziny wyjazdu i ostatecznego środka transportu: tel. 609 036 054 (Marcin Leśniakiewicz)

Uwaga! Ze względu na konieczność wcześniejszego potwierdzenia rezerwacji miejsc w schroniskach (jest sezon), bardzo proszę o zgłoszenie chęci udziału w wycieczce do dnia 9 lipca 2014 r. (środa). Jest to konieczne, by zagwarantować miejsca.

Marcin Leśniakiewicz

Polskie Towarzystwo Turystyczno Krajoznawcze Ziemi Babiogórskiej - Oddział w Suchej Beskidzkiej

specweb - projektowanie stron