Strona Główna - PTTK 'Ziemi Babiogórskiej' - oddział w suchej beskidzkiej

Regulamin rajdu na Babią Górę

dodano: 09.09.2015

Pobierz: Regulamin rajdu na Babią Górę

Portal Szlaków Turystycznych Małopolski

dodano: 09.09.2015


informacja o dotacji

dodano: 07.08.2015

Zarząd PTTK w Suchej Beskidzkiej został mile zaskoczony decyzją z MWKZ w Krakowie ponieważ już dwukrotnie składał wnioski w latach2013 i 2014 na prace budowlane związane z wymianą pokryć dachowych na chałupie "Franciszka Kudzi" i "Gancarczyka" , jednak corocznie zostawały rozpatrywane odmownie.
Kolejny wniosek został złożony 10.02.2015r na kwotę 134.037,69 i tym razem także decyzja była odmowna.
Nieoczekiwanie do biura zarządu wpłynęło pismo z dnia 08.06.2015r. od MWKZ w Krakowie, że jednak zabezpieczył środki w wysokości 50.000,00zł. Po dostarczeniu wymaganych dokumentów i wypełnieniu odpowiednich procedur min. procedury konkurencyjnej w terminie do 30dni od otrzymania pisma rozpisaliśmy konkurs ofert  w którym wyłoniono firmę :Michał Marek Bud MAR z siedzibą w Skawicy ,która będzie wykonawcą w/w prac. Komplet dokumentów wysłaliśmy 07.07.2015r.do MWKZ ,po zaakceptowaniu podpisaliśmy umowę z MWKZ w Krakowie nr.72/DC/2015 z dnia16.07.2015r. na prace konserwatorskie, restauratorskie i roboty budowlane o nazwie: "Wymiana pokrycia dachowego z gontów drewnianych - podwójne krycie oraz częściowa wymiana elementów więźby dachowej i rynien drewnianych na chałupie "Franciszka Kudzi" w Zespole Budownictwa Drewnianego w Zawoi - Markowe Rówienki na kwotę 49.870,35, która stanowi 100% wydatków.
Prace mają być wykonane w terminie do dnia 15.11.2015r.
Bardzo się cieszymy z przyznanych środków ponieważ pozwolą one zabezpieczyć zabytkowe budynki, które chętnie odwiedzają turyści wędrujący w kierunku schroniska na Markowych Szczawinach i dalej na Babia Górę.


Trzydniowa piesza wycieczka górska w PIENINY

dodano: 18.07.2015

Firma EMELTUR oraz Koło Przewodników Beskidzkich i Terenowych przy Oddziale "Ziemi Babiogórskiej" PTTK w Suchej Beskidzkiej zapraszają na trzydniową pieszą wycieczkę górską PIENINY (polskie i słowackie).

Wycieczka odbędzie się od piątku do niedzieli, 4-6 września 2015 r. i będzie prowadzić na trasie:

I dzień: Jaworki Biała Woda (ok. 610 m) - przełęcz Rozdziela (803 m) - Wysoka (1050 m) - Durbaszka (942 m) - Wysoki Wierch (898 m) - Szafranówka (742 m) - Szczawnica, schronisko PTTK "Orlica" (ok. 520 m).

II dzień: Szczawnica, schronisko PTTK "Orlica" (ok. 520 m) - Sokolica (747 m) - Czerteż (774 m) - Zamek Pieniński (ok. 750 m) - Trzy Korony (982 m) - przełęcz Szopka (780 m) - przełęcz Trzy Kopce (795 m) - Sromowce Wyżne Kąty (ok. 470 m); spływ przełomem Dunajca do Szczawnicy.

III dzień: Szczawnica, schronisko PTTK "Orlica" (ok. 500 m) - Leśnica (ok. 480 m) - Płaśnie (889 m) - przełęcz Cerla (610 m) - Czerwony Klasztor (ok. 470 m) - Sromowce Niżne (ok. 460 m). Długość trasy pieszej: 45 km (19 km + 14 km + 12 km). Przewidywany czas przejścia: ok. 18 godzin (ok. 7 godz. + ok. 6,5 godz. + ok. 4,5 godz.).

Charakterystyka trasy: Podczas trzydniowej wycieczki przejdziemy najciekawsze i najpiękniejsze szlaki w Pieninach. Będziemy wędrowali przez niezwykle malownicze Małe Pieniny, zdobywając najwyższy pieniński szczyt - Wysoką (1050 m) i podziwiając wspaniałe panoramy, m.in. na Tatry i Beskid Sądecki. Pokonamy "Sokolą Perć" - najbardziej emocjonujący szlak w Pieninach Właściwych, obejrzymy ruiny średniowiecznego Zamku Pienińskiego i wyjdziemy na efektowne platformy widokowe na Sokolicy i Trzech Koronach. Powędrujemy także przez rzadziej odwiedzaną przez polskich turystów, słowacką część Pienin.

W programie wycieczki znajduje się także słynny spływ przełomem Dunajca, jedna z największych atrakcji turystycznych w Polsce, jednak jeśli ktoś nie będzie chciał wziąć w nim udziału, nie będzie to stanowiło problemu - dla osób rezygnujących ze spływu jest przygotowany inny wariant spędzenia drugiej części drugiego dnia wyjazdu (zejście z przełęczy Szopka do Krościenka i powrót do Szczawnicy busem).

Cena:

230 zł
Cena obejmuje: 2 noclegi w pokojach wieloosobowych w schronisku PTTK "Orlica" w Szczawnicy, opłaty miejscowe, transport wynajętym busem podczas dojazdu w Pieniny i powrotu z wycieczki, bilety wstępu na platformy widokowe na Sokolicy i Trzech Koronach, ubezpieczenie NNW, NNW i KL (na terenie Słowacji) oraz obsługę przewodnicką.

Cena nie obejmuje biletów na spływ przełomem Dunajca (49 zł).

Przejazd wynajętym busem odbędzie się przy udziale w wycieczce minimum 10 osób. W przypadku zgłoszenia się mniejszej liczby osób (minimum 5), przejazd odbędzie się środkami komunikacji publicznej (busy, autobusy). Wówczas cena wyniesie 200 zł (+ spływ Dunajcem).

Zapisy i szczegółowe informacje na temat wycieczki, także dotyczące godziny wyjazdu i ostatecznego środka transportu:
tel. 609 036 054 (Marcin Leśniakiewicz)

Uwaga! Ze względu na duże obłożenie miejsc w schronisku maksymalna ilość osób biorących udział w wycieczce może wynieść 14. Istnieje także konieczność szybkiej wpłaty zaliczki za noclegi. W związku z tym proszę o jak najszybsze zgłaszanie chęci udziału w wyjeździe (do wtorku, 4 sierpnia 2015 r.).

Marcin Leśniakiewicz


Dwudniowa wycieczka autokarowa do Czech "Ołomuniec, Kromierzyż i okolice"

dodano: 13.07.2015

Firma EMELTUR oraz Koło Przewodników Beskidzkich i Terenowych przy Oddziale "Ziemi Babiogórskiej" PTTK w Suchej Beskidzkiej zapraszają na dwudniową wycieczkę autokarową do Czech "Ołomuniec, Kromierzyż i okolice", która odbędzie się w sobotę i niedzielę 22-23 sierpnia 2015 r.

W programie wycieczki m.in.:

* Zwiedzanie wspaniałego kompleksu pałacu arcybiskupów ołomunieckich oraz ogrodów w mieście Kromierzyż, w 1998 r. wpisanych na listę Światowego Dziedzictwa Kultury i Natury UNESCO, a także spacer po miejscowej starówce. W trakcie zwiedzania obejrzymy reprezentacyjne sale pałacowe oraz przepiękny ogród kwiatowy. Zainteresowane osoby będą także miały okazję wyjść na wieżę z tarasem widokowym, obejrzeć oryginalne pomieszczenie w formie stylizowanej groty skalnej - sala terrena, z której prowadzi wyjście do ogrodu pałacowego, a także zwiedzić pałacową galerię obrazów, z niezwykle cenną kolekcją dzieł dawnych mistrzów, takich jak m.in. Tycjan, J Brueghel, A. van Dyck, czy L. Cranach).

* Spacer po Ołomuńcu, historycznej stolicy Moraw, w trakcie którego obejrzymy m.in. Górny Rynek z ratuszem i ogromną kolumną Trójcy Przenajświętszej, wpisaną w 2000 r. na listę Światowego Dziedzictwa Kultury i Natury UNESCO, Dolny Rynek, katedrę pw. św. Wacława i inne wspaniałe kościoły.

* Zwiedzanie Zbraszowskiej Jaskini Aragonitowej położonej na terenie Hranickiego Krasu oraz spacer nad jaskinię Hranicka Przepaść, najgłębszą w Czechach.

* Wizyta w znanym morawskim ośrodku pielgrzymkowym - na Świętej Górce (Svatý Kopeček) na obrzeżach Ołomuńca.

Cena:
299zł
Cena obejmuje: przejazd autokarem, nocleg w dwu- lub trzyosobowym pokoju z łazienką w hotelu Hvězda** w Kromierzyżu, obiadokolację oraz śniadanie, opiekę pilota, ubezpieczenie NNW i KL.
W przypadku wyjazdu rodzinnego minimum trzech osób (mama+tata+dziecko/dzieci lub jeden z rodziców + minimum dwoje dzieci) cena wycieczki dla trzeciej (i kolejnych) osób wynosi 160 zł.
Cena nie obejmuje biletów wstępu do zwiedzanych obiektów. Koszty biletów wyniosą - w zależności od ilości zwiedzanych obiektów (nie każdy będzie musiał zwiedzać wszystko) - ok. 400-450 koron czeskich (równowartość ok. 70 zł).

Wyjazd
z parkingu obok budynku Urzędu Miejskiego w Suchej Beskidzkiej w sobotę 22 sierpnia 2015 r. o godz. 7.00, planowany powrót do Suchej Beskidzkiej w niedzielę 23 sierpnia ok. godz. 20.00.

Zapisy:
PTTK Oddział "Ziemi Babiogórskiej", Sucha Beskidzka ul. Mickiewicza 38, tel. 33 874 36 70 pon.-pt. godz. 9.30-13.30.

Uwaga! Wycieczka odbędzie się w przypadku zgłoszenia się minimum 20 osób.
Ze względu na konieczność opłacenia zaliczki za nocleg, bardzo proszę o możliwie szybkie deklaracje chęci wzięcia udziału w wycieczce - do 30 lipca (nie związane z natychmiastową wpłatą - wpłat za wycieczkę można będzie dokonywać od 23 lipca). Jest to w przypadku tej wycieczki absolutnie niezbędne, ponieważ ze względu na szczyt sezonu turystycznego najpóźniej do 1 sierpnia muszę ostatecznie zadeklarować nocleg.

Szczegółowe informacje na temat wycieczki można uzyskać pod nr telefonu 609036054 (Marcin Leśniakiewicz) lub drogą mailową: poczta@emeltur.pl.

Marcin Leśniakiewicz


Polskie Towarzystwo Turystyczno Krajoznawcze Ziemi Babiogórskiej - Oddział w Suchej Beskidzkiej