Wizyta w Polsce

dodano: 25.01.2010

SOCRATES COMENIUS to projekt sportowy, który realizowany jest przez młodzież SKKT "Wędrowiec" Zespołu Szkół im. Wincentego Witosa w Suchej Beskidzkiej.

W Zespole Szkół im .Wincentego Witosa w ramach unijnego projektu Socrates Comenius realizowany jest dwuletni projekt "Sport i zdrowy styl życia sposobem na zjednoczenie europejskiej młodzieży". Oprócz Polski bierze w niej udział młodzież z Włoch, Portugalii i Szwecji. "Witos" jest koordynatorem projektu, więc w tej szkole został zainaugurowany i będzie zakończony.

Goście wzięli udział w Światowym Dniu Żywności, nie tylko delektując się potrawami przygotowanymi przez uczniów, ale również sami brali udział w przygotowywaniu różnych potraw. Oprócz zajęć z gotowania uczestnicy spotkania zwiedzili Kraków i obóz koncentracyjny w Oświęcimiu, rywalizowali w grach zespołowych, biegu na orientację po ulicach miasta, a także uczyli się polskich tańców narodowych.

• nauka tańca góralskiego
  • omawianie testów sprawnosciowych
  • prezentacja wyników testów sprawnosciowych
  • rozpoczecie spotkania