Zjazd Oddziału PTTK "Ziemi Babiogórskiej"

dodano: 03.04.2009

Oddział "Ziemi Babiogórskiej" PTTK w Suchej Beskidzkiej w dniu 21 marca br. odbył swój Zjazd Sprawozdawczo - Wyborczy członków, na którym prezes Wojciech Żak złożył sprawozdanie z działalności zarządu.
Kolejnym punktem przyjętego programu obrad były wybory nowego zarządu, komisji rewizyjnej oraz sądu koleżeńskiego. W trakcie przygotowań do wyborów trwała dyskusja nad sprawozdaniem, a także zgłaszanie kandydatów do poszczególnych organów statutowych.

W wyniku głosowania tajnego do zarządu wybrane zostały następujące osoby
/kolejność alfabetyczna/:

• Budnik Stanisław
  • Chowaniec Marian
  • Danel Andrzej
  • Skrbeńska Maria
  • Kędlarski Janusz
  • Kościelniak Krzysztof
  • Leśniakiewicz Marcin
  • Malaga Jan
  • Masiuk Kazimierz
  • Mydlarz Jerzy
  • Pituła Jan
  • Pochopień Kazimierz
  • Sasuła Barbara
  • Żaczek Anna
  • Żak Wojciech
  • Żak Jerzy

Zarząd na swoim pierwszym posiedzeniu wybrał najważniejsze władze Oddziału PTTK "Ziemi Babiogórskiej".
Prezesem ponownie został wybrany Wojciech Żak, v-ce prezesami Marcin Leśniakiewicz i Janusz Malaga. Na stanowisko sekretarza na kolejną kadencję wybrano Janusza Kędlarskiego a funkcję skarbnika powierzono ponownie Marii Skrbeńskiej.

Po wyborach i zakończeniu dyskusji zebrane wnioski przedstawił przewodniczący Komisji Wnioskowej. Przedstawiają się następująco:

• Powołać Komisję Statutową celem dokonania zmian w statucie
  • Czynić dalsze starania o środki na konserwację skansenu w Zawoi
  • Kontynuować pracę z młodzieżą w SKKT
  • Organizować cykliczne spotkania z znanymi podróżnikami
  • Uczcić ostatnią wycieczkę Ojca Świętego w Beskidach przed wyjazdem do Rzymu, uczestnicząc w mszy św. na Przełęczy Krowiarki w dniu 4 kwietnia br.
  • Skuteczniej wykorzystywać tablicę informacyjną i stronę internetową do przekazywania informacji
  • Kontynuować cykl wycieczek dalekich i bliskich
  • Występować o pomoc finansową do różnych instytucji i przedsiębiorców
  • Stworzyć w biurze Oddziału PTTK bazę e-mejlową członków
  • Wystąpić z wnioskiem do Kapituły przy Zarządzie Głównym PTTK o nadanie pani Marii Skrbeńskiej tytułu Honorowego Członka PTTK.

Ostatnim punktem obrad było podjęcie stosownych uchwał, po czym zjazd zakończono.

bs